Strona 13 z 41 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 410

Temat: Świece żarowe i centralka świec - pre-heating glow plugs / unit not available

  1. #121
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie

    Witam Panowie
    Temat o świecach więc i ja się podepnę. Jak na filmiku(moim) który dotyczy innego wątku, ale na nim wszystko widać:
    http://www.youtube.com/watch?v=I_QgnJ8Pddo

    Komunikat o świecach pojawia się po nocy lub dłuższym postoju. Po np ponownym odpaleniu auta po ok 10 minutach postoju komunikatu brak. Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze świece nówki(boSZa 100% sprawne- sprawdzone), styki wyczyszczone...centralka czy coś tam w porządku(mechanik tak mówił...nie pytajcie się mnie o co mu chodziło xD), a komunikat jak był tak jest. W końcu mechanik mi powiedział by jeździć z tym i się nie przejmować...dodam, że cała tegoroczna "zima" przejeżdżona na tym komunikacie i "prawie" zero problemów z odpalaniem...bo wiadomo...przy większym " - " trochę ospale gary się zapalały, ale bez większych problemów.
    Nie sprawdzałem jeszcze aku...może to jego wina...ale jak sobie pomyślę, że znajomi w większości jeżdżą benzyną lub pierdkami 1.2 w dieslu, a jedyny silny aku mam w drugim aucie(ford focus mk2) to aż mnie ciarki przechodzą na myśl przekładki aku z auta do auta -.- (kto miał lub ma focusa mk2 ten wie o czym mówię...).

    I pytanie do Was...oprócz tego co wymieniłem to co może być jeszcze przyczyną? Altek raczej u mnie działa aż za bardzo...elektryka mocno jest u mnie obciążona+ ostatnimi czasy krótkie odcinki, a rozrusznik kręci jak nowy. Aku mam 64A/640(lub 680) jakoś tak firmy Centry(możecie się śmiać, ale miałem, mam i będę mieć aku tej firmy...ever forever!

  2. #122
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Kwestia jak mechanik sprawdzał te świece. Wystarczy, że się nie mieszczą w widełkach oporu, to odpalał będzie, a komunikat będziesz miał na desce. Podłącz się MES-em i zobacz jaki masz kod błędu. To nam trochę zawęzi grono podejrzanych
    Dane odnośnie pomiarów świec żarowych w JTD masz tutaj http://www.conmir.pl/diagnostyka-ukladu-swiec-zarowych/

    Kurcze za nic nie mogę dosłuchać się tego stukania na filmiku.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #123
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie

    @sdero
    Bo to nie jest typowe stukanie...taki bardziej chrobot. W 29 sekundzie wciskam sprzęgło i jest cisza...a jak puszczam w 34 sek to znów zaczyna być ten dźwięk słyszalny. Niestety próbowałem czym innym to nagrać lecz wszystko wymięka....to nagranie jest najbardziej dokładne pod względem audio;p

    Co do świec to chwilowo się jednak wstrzymam bo wyjeżdżam w delegacje i czasu będzie brak na odwiedziny u mecha;p Ale na szczęście komórka+internet jest to będę mógł tutaj zaglądać;p
    Ostatnio edytowane przez Scorpio ; 25-02-2014 o 15:52

  4. #124
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Jak chrobot i występujący przy wciskaniu sprzęgła, to z dużym prawdopodobieństwem łożysko wyciskowe.
    Nie chciałbym cię straszyć i z nadzieją, że się mylę ale - http://www.forum.alfaholicy.org/147/...nej_firmy.html
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #125
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie

    nie możemy się dogadać;p

    Dźwięk słyszalny jest TYLKO i wyłącznie na biegu jałowym. Jeśli WCISNĘ sprzęgło dźwięku nie słychać....puszczę całkowicie sprzęgło to dźwięk powraca ^^ Także nie strasz!! xd Ale i tak dzięki za link...mam nadzieję, że się nie przyda nigdy wiedza w nim zawarta, ale lepiej dmuchać na zimne^^

  6. #126
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    No, na jałowym. Wciskasz sprzęgło i łapa zaczyna działać z pewną siłą na łożysko. Dźwięk się wycisza. Puszczasz, to zaczyna grzechotać.
    Ponieważ w naszych konstrukcjach łożysko jest niejako wciśnięte w słoneczko, to jeśli tam pokaże się luz, to zacznie grzechotać. Łapa u tym układzie niejako odciąga, a nie wyciska, naciśnięcie pedału likwiduje luzy. Z resztą jakby działało standardowo, to też luzy byłyby likwidowane.

    Wciskaj, a ktoś niech nasłuchuje nad skrzynią.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #127
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Czytam to co kolega @sdero pisze u mnie niestety też tak chrobocze. Zestaw sprzęgła oczywiście Valeo...wymieniłem w grudniu, i teraz pytanie...zrzucać skrzynie, wymienić samo łożysko czy też kupić sic! nowy zestaw innej firmy. Pytanie jakiej, skoro w opakowaniu LUKa będzie Valeo...Sachs?
    Pytanie do osób, które spotkało coś podobnego, można w jakiś inny sposób niż pakowanie po raz kolejny 3 tyś pozbyć się tego chrobotania??

  8. #128
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Jak jesteś pewny, że to to, to wymień tylko łożysko.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #129
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Wiesz, mechanik mi powiedział że to cytuje "zimny olej,i zanim się nie nagrzeja to tak bedzie" tylko u mnie słychać to chrobotania na zimnym silniku, jak się zatrzymał na światłach na rozgrzanym silniku to też chrobocze...ręce opadają...zestaw wymieniłem 18 grudnia. Przejechałem ma nim jakieś 5 tyś maksymalnie.
    Dzięki @Sdero

  10. #130
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpio Zobacz post
    Witam Panowie
    Temat o świecach więc i ja się podepnę. Jak na filmiku(moim) który dotyczy innego wątku, ale na nim wszystko widać:
    http://www.youtube.com/watch?v=I_QgnJ8Pddo

    Komunikat o świecach pojawia się po nocy lub dłuższym postoju. Po np ponownym odpaleniu auta po ok 10 minutach postoju komunikatu brak. Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze świece nówki(boSZa 100% sprawne- sprawdzone), styki wyczyszczone...centralka czy coś tam w porządku(mechanik tak mówił...nie pytajcie się mnie o co mu chodziło xD), a komunikat jak był tak jest. W końcu mechanik mi powiedział by jeździć z tym i się nie przejmować...dodam, że cała tegoroczna "zima" przejeżdżona na tym komunikacie i "prawie" zero problemów z odpalaniem...bo wiadomo...przy większym " - " trochę ospale gary się zapalały, ale bez większych problemów.
    Nie sprawdzałem jeszcze aku...może to jego wina...ale jak sobie pomyślę, że znajomi w większości jeżdżą benzyną lub pierdkami 1.2 w dieslu, a jedyny silny aku mam w drugim aucie(ford focus mk2) to aż mnie ciarki przechodzą na myśl przekładki aku z auta do auta -.- (kto miał lub ma focusa mk2 ten wie o czym mówię...).

    I pytanie do Was...oprócz tego co wymieniłem to co może być jeszcze przyczyną? Altek raczej u mnie działa aż za bardzo...elektryka mocno jest u mnie obciążona+ ostatnimi czasy krótkie odcinki, a rozrusznik kręci jak nowy. Aku mam 64A/640(lub 680) jakoś tak firmy Centry(możecie się śmiać, ale miałem, mam i będę mieć aku tej firmy...ever forever!
    a mechanika wykasował błąd?, nie raz jest tak że po wymianie świec trzeba wykasować błąd i wtedy sie nie pojawia a czasem po wymianie świec błąd znika.

Podobne wątki

  1. [159] Nie odpala mruga kontrolka i pokazuje blad "pre heating glow plugs not available"
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 11:24
  2. [159] Pre heating plugs are not available
    Utworzone przez Maciek_m83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 17:52
  3. [159] pre heating glow plugs not available
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 18:35
  4. [159] JTDm pre heating glow plugs not available błąd krytyczny/ wartość krytyczna wg FES
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 20:41
  5. [159] Jeden reflektor sam gaśnie. Zapala się 'Pre Heating Glow Plugs not available'
    Utworzone przez LukasL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory