Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: Sprzeglo w podlodze

  1. #21
    bartekp21
    Gość

    Domyślnie

    ja bym wymienił wysprzęgli bo to są ewidentnie objawy awarii wysprzęglika. na jednym ze zdjęciu widoczny jest zbiorniczek płynu hamulcowego a odpowietrza sie odpowietrznikami przy kazdym kole jest taki mały zaworek, zaczyna sie od koła które jest najdalej od zbiorniczka.

  2. #22
    seba270
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekp21 Zobacz post
    ja bym wymienił wysprzęgli bo to są ewidentnie objawy awarii wysprzęglika. na jednym ze zdjęciu widoczny jest zbiorniczek płynu hamulcowego a odpowietrza sie odpowietrznikami przy kazdym kole jest taki mały zaworek, zaczyna sie od koła które jest najdalej od zbiorniczka.
    No chyba tu mowa jest o sprzęgle a nie o hamulcach co prawda jeden zbiornik ale dwa różne układy odpowietrznik jest na wysprzęgliku i od odpowietrzenia zacznę bo mam podobny problem raz na 5 wciśnięć zostaje w podłodze i powoli odbija wycieku nie ma żadnego.

  3. #23
    bartekp21
    Gość

    Domyślnie

    ja sam nie wymienialem wysprzęglika wymieniał mi mechanik i odpowietrzał również i hamulce a wysprzeglik to podstawa, mi na poczatku powoli odbijało sprzegło aż zostało na dobre w podłodze specer do sklepu po wysprzęglik i holowanie do mechanika.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar My AF dream
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa 156 SW 1,9 JTD
    Postów
    28

    Domyślnie wydarzeń ciąg dalszy

    wymieniłem wysprzęglik na nowy, przepompowałem płyn (czarny był jak smoła) objawy niby ustąpiły a jednak mam wrażenie że auto nie wysprzęga do końca, pedał jest niżej. oczywiście układ został odpowietrzony. czy ktoś mi powie jaki mechanizm sprawia że pedał po wciśnięciu wraca sam do pozycji wyjściowej, czy poza sprężyną docisku sprzęgła jest coś jeszcze takiego ??
    Przy oględzinach pompy sprzęgła zauważyłem też dziwny przewód który czemuś służy tylko jakie zadanie spełnia ??
    Dzięki i pozdrawiam

  5. #25
    kwiatu
    Gość

    Domyślnie

    a czy na lewarku bedzie mozliwosc odpowietrzenia sprzegla? bo nie mam do tego warunkow, tylko na osiedlu.
    dzis grzalem auto dobre 20min i nadal nic, naciskam troche sprzeglo i w pewnym momencie znowu bec w podloge i biegu wbic nie moge nawet jak jest w podlodze

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Ciężko będzie to zrobić na lewarku , a jeszcze ciężej jest się pozbyć całego powietrza z układu gdy się zapowietrzy.
    Nie chciał bym Cię urazić ale przy twoim znikomym pojęciu w temacie radziłbym Ci udać się do mechanika a wysprzęglik przynajmniej zregeneruj bo jeśli tego nie zrobisz to odpowietrzenie nic CI nie da gumki do wysprzęglika kosztują około 20 złoty zacznij od nich bo są najtańsze sam wysprzęglik zawsze zdąrzysz wymienić.
    Jeśli przy z wykłym odpowietrzaniu nie pozbędziecie się całego powietrza ( czyli np. po wymianie pedał mimo wszystko nie wróci na swoje miejsce) możecie zpróbować podać płyn przez odpowietrznik i wypchnąć powietrze przez zbiorniczek wyrównwczny płynu hamulcowego u mnie to pomogło gdy zwykłe odpowietrzanie sobie nie radziło.
    Jeśli te rzeczy nie dają efektu pompa może nie utzrymywać również ciśnienia, i gdy będzie przepuszczać też będzie taki efekt ostatnią rzeczą jest kończące się sprzęgło.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  7. #27
    kwiatu
    Gość

    Domyślnie

    a orientacyjna cene u mechanika ktos mi poda?

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatu Zobacz post
    a czy na lewarku bedzie mozliwosc odpowietrzenia sprzegla? bo nie mam do tego warunkow, tylko na osiedlu.
    dzis grzalem auto dobre 20min i nadal nic, naciskam troche sprzeglo i w pewnym momencie znowu bec w podloge i biegu wbic nie moge nawet jak jest w podlodze
    Żeby odpowietrzyc sprzęgło nie jest potrzebny lewarek. Hamulce i sprzęgło odpowietrza się niezależnie bo to dwa różne obwody.
    Już pisałem że odpowietrznik znajduje się bezpośrednio na wysprzęgliku. Dostęp do niego jest z komory silnika po otwarciu maski.
    Biegu nie możesz wbic bo sprzegło cały czas w tym samym miejscu jest. Na 99% to wina wysprzeglika.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Kolego kwiatu, napisz jak rozwiązałeś problem wpadającego w podłogę pedału sprzęgła.

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Czy wysprzęglik to inna nazwa silownika sprzęgla?
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

Podobne wątki

  1. dziura w podlodze
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 14:47
  2. Sprzeglo w podlodze!
    Utworzone przez goffer2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 19:30
  3. Sprzeglo
    Utworzone przez robaqus w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory