Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Temat: 3.2 Q4 - czy ktoś już dodawał mocy? :)

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o wyciętą na wzór głowicy cienką blachę, która przez minimalne zwiększenie pojemności, zmniejsza stopień sprężania umożliwiając doładowanie. A może kilka złączonych uszczelek głowicy? Stąd "kanapka"?

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Tak , montują za symboliczną opłatą cos takiego
    http://www.motofilm.pl/2010/10/25/so...w-twoim-aucie/

    No i to rozwiązuje problem osób, które nie lubią klekotu diesla
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    ale Wy jestescie Chlopak sobie zrobil fajnego moda w mecce tuningu AR AutoDelcie w topowym modelu, a tu zaraz narzekania, ze 5,5 do setki to malo, ze to ze tamto, ze sa szybsi, ze Pan stasio zrobil by xx razy taniej itp

    Warto docenic, ze mu sie chcialo, mial zapal, kase na pewno tez. Pewnie jest jednym w Polsce posiadaczem takiej wersji i zaloze sie ze sporo osob mimo krytyki chcialo by ja mieć
    Wydaje mi sie, że bardziej niż racing liczy sie indywidualizm każdej belli Co osoba to pewnie inny pomysł na zindywidualizowanie auta i to jest fajne.. Oczywiscie trzeba też miec w tym umiar...
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 21-11-2011 o 17:18

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Dwie uszczelki pod glowicę a między nimi przekładka odpowiedniej grubości blachy nierdzewnej albo kwasiaka wyciętej na wzór uszczelki. Dzięki temu zmniejszasz stopień kompresji, żeby móc dmuchnąć z turbiny

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Pol bara doladowania powinna lyknac bez odprezania. Jesli jest apetyt na wiecej, wtedy oczywiscie.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Ooooo taki wątek i dopiero go wypatrzyłem.

    Panowie Moja GTA jest najcięższa ze wszystkich GTA bo waży całe 1460kg. Z drugiej strony jest moim zdaniem najlepiej się prowadzącą budą (tzn neutralnie) ze względu na lepsze rozłożenie masy na osie, chociaż do ideału to daleko. Ciężki przód i ustawienie silnika to niestety "ból". Dlatego Q2 dało bardzo dużo jeśli chodzi o trakcję w zakrętach, a przede wszystkim przy wyjściu.

    159 z tego co pamiętam waży 300kg więcej bo 1770kg. Wiecie co się dzieje jak wsadzę do auta 3 osoby i ogień. No po prostu auto nie jedzie.

    Ideał auta według mnie rzecz jasna. 159 buda i moje bebechy. Eh to by było cudo.


    A wracając do kolegi co ma 159 z kompresorem, to nie znamy się osobiście, ale myślę że nie będzie mi miał za złe jak coś napiszę:

    Po pierwsze nie w Autodlecie to dłubał tylko w innej firmie też chyba w Londynie jak mnie pamięć nie myli z tego względu, że Autodelta zaproponowała zaporową cenę. I czy to był błąd czy nie to nie odpowiem bo nie znam listy obu modów aby porównać.

    Tak czy siak dowiedziałem się latem, że owa 159 "GTA" miała przygodę z silnikiem. Krótko mówiąc GM-owski chłam nie wytrzymał i wyskoczyły chyba dwa korbowody bokiem Długo potem auta nie widziałem, ostatnio się znowu pojawiło więc już porobione. Ale co i jak to nie znam szczegółów.

    Kolego co masz brere 3.2 nawet nie próbuj coś modzić przy tym bo będziesz szukał drugiego silnika!!

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Niski , czy potwierdzasz że facet konfabulował na temat modów w Autodelcie ?? W sumie jeśli tak ,to ma za swoje ,chciał taniej to wyjdzie go drożej , gdyby rzeczywiście zrobił u pana Jano w Autodelcie ,na którego się powoływał to korbowody byłyby na miejscu .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Jak już pisałem wiem to od swojego zaufanego "ojca chrzestnego" mojej belli. W cztery oczy z właścicielem nie rozmawiałem. Z resztą to nie ma znaczenia.
    Nikomu nie można życzyć nawet w żarcie tego co mu się przytrafiło.

    Po prostu wcześniej wyraziłem swoje zdanie, że jednostka 3.2l montowana w 159, brerze i spiderze to chłam najwyższej maści. To był największy błąd Włochów zamontować taki przeszczep.

    Przypominam, że pierwotnie to silnik V8 australijskiego Holdena (należącego do GM). Jak można było wykorzystać takiego sztrucla jako bazę obciąć 2 cylindry dorzucić w Italii bespośredni wtrysk i chcieć to opchnąć pod maską topowej Alfa Romeo??

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Mogli chociaz nie obcinac tych 2 cylindrow, bylby wreszcie porzadny silnik w sportowej AR.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Witam.
    Jeśli w 3,2 mocy nie starcza i ma być grubo to polecam:
    Najpierw budowa silnika 3,7 - 3,8
    http://www.youtube.com/watch?v=w_uxq...eature=related U właściciela tego filmu można zobaczyć jakie moce są osiągalne z tych silników i więcej informacji jak to zostało zrobione
    cytuję :


    Hi, no, I modify the 24v heads to work on the gtv6 12 v sub assy.

    I then use a 30l or 3.2 l crank with new sleeves and pistons of 100mm bore and get either 3.6 or 3.8 l. This particular car is a 3.6 l 24v , all based on the original 2.5 12v engine.

    Thanks for watching..

    ( to naprawdę bardzo dobre i wdzięczne jednostki do modyfikacji - 3,8 na NA bez problemów wypluwa ponad 340km ).
    Mało ??
    Wtedy można myśleć o kompresorze :
    http://www.youtube.com/watch?v=txG0cTx4VeI - czytałem kiedyś o projektach 75 IMSA z mocami ponad 500km
    Mało??
    Można zapakować Twin Turbo do całości
    Wszystko kwestia kasy.
    Najwięcej informacji na ten temat znajdziesz na forum alfabb.com.
    Był tam kiedyś projekt Alfetty GTV z silnikiem 3,8 turbo & kompresor - musze poszukać jak znajdę dam linka
    Generalnie kiedyś najpierw Alfa projektowała motor i zespół napędowy - potem w wyścigach go dopracowywała a na koniec robiono konkurs i pakowano to w jakieś ładne disainerskie nadwozie ( bertone, pinifarina, zagato i inni ).
    Najpierw był silnik 2,0 boxer ponad 200km bez turbo a potem model Sud który dostał okrojoną wersję tego silnika ( najmocniejsza 1,7 16V miała tylko 141km i to dopiero w modelu 33 )
    Wszystko kwestia kasy ale przy takich modach i mocach w sprawach jak kom, wydech, ostrzejsze wałki i inne piedółki już nie wspominam
    A na koniec żeby nie było że tylko w RWD takie wynalazki latają filmik jak GTV 3,7 robi E46 M3 na zachętę

    http://www.youtube.com/watch?v=W1W-0...eature=related

    Mowa oczywiście o silniku Alfy nie GM
    Ostatnio edytowane przez Stefan116 ; 24-11-2011 o 22:03

Podobne wątki

  1. [159] Słyszał ktoś o silniku 1.9 JTDm 16v o mocy 136 KM?
    Utworzone przez pr0k0p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-05-2019, 18:10
  2. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 21:33
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 20:04
  5. [Brera] 3.2 Q4 - czy ktoś już dodawał mocy? :)
    Utworzone przez noboco w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 09:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory