Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 104

Temat: Czy Tonale to jeszcze Alfa czy juz tylko auto z logiem Alfa Romeo?

  1. #31
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Kupiłeś i jeszcze musisz się tłumaczyć jakiemuś randomowi, co uważa się za eksperta na podstawie youtubowych recenzji. Jeszcze wygłoś samokrytykę.
    Tylko ,w którym temacie umieścić ,,samokrytykę,,[emoji16]
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Napęd elektryczny owszem, hybryda już niekoniecznie.
    A czy Tonale PHEV jeździ się podobnie jak w elektryku?
    Po pierwsze to Tonale PHEV ma dwa silniki elektryczne - jeden na osi, drugi przy skrzyni biegów właśnie. Także o jakiej pracy niezależnej od skrzyni piszesz?
    Patrzmy na parametry - 14s do setki w trybie czysto elektrycznym. Także w którym momencie się jeździ podobnie jak w elektryku?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Jak pisałem w mieście , czyli do 50-70 km/h. Podczas pracy w trybie elektrycznym skrzynia nie zmienia przełożeń.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jak pisałem w mieście , czyli do 50-70 km/h. Podczas pracy w trybie elektrycznym skrzynia nie zmienia przełożeń.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    I jak już padło w innym temacie - przy tej mocy elektrycznego silnika musisz dość ostrożnie operować gazem, żeby się spalinowy nie włączał.
    Biorąc pod uwagę ruch w dużym mieście jak Warszawa, to albo nie pojeździsz dynamicznie i sprawnie na samym elektryku, albo się trzymasz prawego pasa.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Kupiłeś i jeszcze musisz się tłumaczyć jakiemuś randomowi, co uważa się za eksperta na podstawie youtubowych recenzji.
    Lepiej zastanów się co piszesz, nawet 2 lat nie jesteś na naszym forum, teraz nawet nie masz Alfy a strugasz z siebie specjalistę w porównaniu Formentor-Tonale, bo raz się przejechałeś tym drugim. Na temat Formentora Twoja wiedza jest na pewno szeroka skoro taki samochód użytkujesz, tyle że na naszym forum mało przydatna.
    Pytałem się kolegi Piotriixa o powód zakupu Formentora tylko dlatego, że jest starym forumowiczem który zęby zjadł na włoszczyźnie. Tym bardziej mnie to dziwiło, że Tonale nie kupił. Skoro jednak chodziło o kasę to rozumiem. Trzeba przyznać że Formentor jest dość tani, przynajmniej w tych słabszych wersjach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    I jak już padło w innym temacie - przy tej mocy elektrycznego silnika musisz dość ostrożnie operować gazem, żeby się spalinowy nie włączał.
    Biorąc pod uwagę ruch w dużym mieście jak Warszawa, to albo nie pojeździsz dynamicznie i sprawnie na samym elektryku, albo się trzymasz prawego pasa.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    W trybie N owszem ale jadąc w A z tym gazem nie trzeba aż tak się pieścić. Zresztą jak ostro depniesz to spalinówka na chwilę się odpali i po manewrze zgaśnie, nie spali specjalnie dużo.

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Lepiej zastanów się co piszesz, nawet 2 lat nie jesteś na naszym forum, teraz nawet nie masz Alfy a strugasz z siebie specjalistę w porównaniu Formentor-Tonale, bo raz się przejechałeś tym drugim. Na temat Formentora Twoja wiedza jest na pewno szeroka skoro taki samochód użytkujesz, tyle że na naszym forum mało przydatna.
    Może to zabrzmi nieskromnie, ale w porównaniu do ciebie jestem hiper-turbo-ekspertem. Po prostu pół roku temu miałem przyjemność pomacać większość aut w budżecie 150-250tys. I znaczą częścią się przejechać. Twoja wiedza ogranicza się do youtubowych filmików. Czy coś się międzyczasie zmieniło?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zresztą jak ostro depniesz to spalinówka na chwilę się odpali i po manewrze zgaśnie, nie spali specjalnie dużo.
    Silnik lubi to. Bardzo. Swojej Alfie daj na zimnym. Nie żałuj sobie.

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Większość tych, co zdecydują się na auto za ćwierć bańki będzie miało gdzie go doładować...
    No chętnie się dowiem, jaka będzie ta sprzedaż PHEV. No i, skoro to wersja "Veloce" - czy to oznacza, że można takim samochodem jechać na cały dzień na tor i dawać mu w palnik z pełną mocą? W sumie nie wiem, bo się nie interesowałem.

    Co do reszty dyskusji - jestem ciekawy, czy na forum BMW toczy się dyskusja, jak można oszczędnie jeździć X1 xD. Albo, zważywszy na brak normalnego kompakta w ofercie Alfy, zwykłą serią 1 .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Co do reszty dyskusji - jestem ciekawy, czy na forum BMW toczy się dyskusja, jak można oszczędnie jeździć X1 xD. Albo, zważywszy na brak normalnego kompakta w ofercie Alfy, zwykłą serią 1 .
    Na grupie FB Cupry notorycznie podśmiechujki z postów o spalaniu mieszające się z oburzeniem - jak to cupra mogła wypuścić auta mające mniej niż 200KM. a 1,5litra 150KM to w ogóle profanacja.

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    I tak to powinno wyglądać w normalnym koncernie - jak ktoś chce oszczędnego crossovera, to niech kupuje Citroena, Peugeota albo Fiata. Alfa powinna być dla tych, którzy poszukują samochodów ze sportowym zacięciem.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Może to zabrzmi nieskromnie, ale w porównaniu do ciebie jestem hiper-turbo-ekspertem. Po prostu pół roku temu miałem przyjemność pomacać większość aut w budżecie 150-250tys. I znaczą częścią się przejechać. Twoja wiedza ogranicza się do youtubowych filmików. Czy coś się międzyczasie zmieniło?
    Mylisz się, masz jedyne mgliste pojęcie o różnicy osiągów miedzy bazowym Tonale a najwyższą nielimitowaną wersją silnikową Cupry. Nic więcej na mieście nie mogłeś wyłapać. Ja wiem więcej o Tonale czytając większość testów w prasie motoryzacyjnej, niż Ty po takiej "jedzie testowej".


    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Silnik lubi to. Bardzo. Swojej Alfie daj na zimnym. Nie żałuj sobie.
    A widzisz, inżynierowie tego się nie boją. Jesteś pewien, że użytkownicy Cupry patrzą na temperaturę przed depnięciem? Coś czuję, że większość ma to w d.... a byle TSI musi to wytrzymać.

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Mylisz się, masz jedyne mgliste pojęcie o różnicy osiągów miedzy bazowym Tonale a najwyższą nielimitowaną wersją silnikową Cupry. Nic więcej na mieście nie mogłeś wyłapać. Ja wiem więcej o Tonale czytając większość testów w prasie motoryzacyjnej, niż Ty po takiej "jedzie testowej".
    Czy wiedza z mediów jest jakąś wiedzą tajemną dostępną tylko dla Żuczka? Ty masz wiedzę z mediów, ja wiedzę z mediów + jazdy testowe.
    W temacie porównania Cupry i Tonale, jeździłem podstawowym Tonale - innych wtedy nie było dostępnych i Cuprami w wersjach 190 4x4 (odpowiednik cenowy), 245KM FWD i 310KM 4x4. Więc mam porównanie. Nawet z wersją 190KM Tonale MHEV nie ma startu. Tonale można porównywać np. z Hyundayem Tucsonem, Kią Sportage lub Nissanem Qashqai. Odnośnie emocji w Tonale - idealnie podsumował to Kornacki w materiale https://www.youtube.com/watch?v=ZI-8CTgpah8, 18 minuta.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A widzisz, inżynierowie tego się nie boją. Jesteś pewien, że użytkownicy Cupry patrzą na temperaturę przed depnięciem? Coś czuję, że większość ma to w d.... a byle TSI musi to wytrzymać.
    Inżynierowie martwią się, żeby do końca gwarancji wytrzymało. Dalej martwi się właściciel. W Cuprze masz temperaturę wody, oleju i oleju w DSG. żeby mu dac na zimnym tak jak hybryda dostaje, musiałbym go butować od samego startu. Tymczasem już po ok. 1,5km olej ma ok. 50-60stopni. W PHEV zimą omsknie się noga na gazie i silnik będzie musiał od zera albo nawet od temperatury ujemnej pracować pod dużym obciążeniem. Dlatego dla mnie PHEV, w którym nie można wymusić tylko trybu EV lub ICE nie istnieje jako auto warte rozważenia. Czy Tonale tak umie - nie wiem - łysy z caroserii właśnie na nieprzewidywalne włączanie się spalinówki bardzo narzekał, ale też widać było, że on jest uprzedzony do Tonale.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 08-08-2023 o 21:59

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21
  3. Maty wejściowe z logiem alfa romeo
    Utworzone przez paweldante w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 00:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory