Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: falujące obroty.. szarpanie przy ruszaniu na zimnym czy ktoś wie co to za przyczyna ?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa 147 2.0 16v selespeed
    Postów
    40

    Domyślnie falujące obroty.. szarpanie przy ruszaniu na zimnym czy ktoś wie co to za przyczyna ?

    Witam,
    posiadam belle 147 2.0 16v selespeed. Nie dawno samochód po wymianie całej skrzynie przeszedł kalibrację w aso. Sprawował się okej, został wymieniony olej w silniku oraz filtry. Od nie dawna brakowało mu mocy i się dławił dowiedziałem się ze to wina przepływki wieć ją wymieniłem na używkę i problem z mocą znikną lecz na zimnym silniku przy ruszaniu szarpie i nie ważne czy do przodu czy do tyłu a gdy się troche odczeka to nie ma problemu. Zauważyłem też że przy zimnym silniku obroty są nieco ponad 1 a gdy troszke pochodzi spada lecz są lekkie falowania obrotów. Kompletnie nie mam pojęcia co jest tego przyczyną lecz podejżewam że te obroty przy odpaleniu są wyższe i nie ma szans ruszenia normalnie bez szarpania a gdy obroty spadna nie co jest już ok.

    Jeśli ktoś wie co mojej belli dolega proszę podzielić się wiedzą

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Wyższe obroty na zimnym silniku to norma. Pytanie co oznacza "lekkie falowanie"?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa 147 2.0 16v selespeed
    Postów
    40

    Domyślnie

    np na postoju gdy silnik troszkę się już rozgrzeje i obroty spadną to wtedy jest małe falowanie ich a w szczególności gdy pompka się załańcza od selespeed i zauważyłem że też przygasają przy tym światła

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar ar.192
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    byly 156 2.0TS nero, 156 2.5 V6nero, 147fl rosso SZUKAM 159
    Postów
    152

    Domyślnie

    wiesz co nie wiem czy Ci to pomoze ale w moim bylym 2.0ts bylo podobnie z tym drganiu przy ruszaniu. co prawda nie bylo falowania. ale drgania na zimnym. pochodzil na luzie z minute, dwie i juz bylo ok. jak ruszasz na zimnym to masz drganie typu jak zuzyty dwumas w dieslu? ze az drga wszystko? puscisz sprzeglo i juz ok? i na wstecznym to samo? a zlapie doslownie pare stopni silnik i drgania ustaja?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa 147 2.0 16v selespeed
    Postów
    40

    Domyślnie

    nie wiem jak jest w dizlu dwumas ale tak na zimnym jak sie rusza odrazu po odpaleniu to drga i to nawet cale samochod a jak sie troszke poczeka aztemp wzrosnie to problem znika. Dodam że to automat jest wiec sam puszcza sprzegło

    - - - Updated - - -

    ar.192* ile ci bella paliła tak w trasie ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 Selespeed
    Postów
    32

    Domyślnie

    Mam to samo, koledze nie chodzi o szarpanie tylko tak jaby auto robiło tzw "Żabki" na zimym silniku. Mi to sie wydaje od tego, ze załacza sie ssanie (czyt. wyższe oborty silnika na zimnym) i dlatego tak sie dzieje

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar ar.192
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    byly 156 2.0TS nero, 156 2.5 V6nero, 147fl rosso SZUKAM 159
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa 147 2.0 Zobacz post
    nie wiem jak jest w dizlu dwumas ale tak na zimnym jak sie rusza odrazu po odpaleniu to drga i to nawet cale samochod a jak sie troszke poczeka aztemp wzrosnie to problem znika. Dodam że to automat jest wiec sam puszcza sprzegło

    - - - Updated - - -

    ar.192* ile ci bella paliła tak w trasie ?
    w trasie mi palila 8,5 9l przy bardzo spokojnej jezdzie. ( mowa o 2.0ts w 156) a po miescie nawet 13,14. sredni liczylem zawsze 10l. a pozniej mialem na gazie to srednio 12, 13l

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa 147 2.0 16v selespeed
    Postów
    40

    Domyślnie

    tak a gdy troszke pochodzi i obroty nie co spadną to rusza się normalnie tylko wczesniej tak nie było. Odrazu odpalałem i ruszałem.. wiec to dziwne a co zrobiłeś kolego z tym szarpaniem ??

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa 147 2.0 16v selespeed
    Postów
    40

    Domyślnie

    ja swojego jak zatankuje przy całkowitej rezerwie za 50zł to zrobie nim 70km przy spokojnej jezdzie. Czy to nie za dużo bierze ?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa 147 2.0 16v selespeed
    Postów
    40

    Domyślnie

    dziś zapalił mi się chek ale jeszcze nie sprawdzałem z jakiego powodu i jaki błąd bo nie mam jak na razie możliwości podłączenia alfy pod kompa. Ale to dziwne bo wymieniłem nie dawno przepływkę bo była zepsuta na używke orginalną tylko że kupiłem od 1.6 a ja mam 2.0 czy to nie problem ? bo nr są takie same wygląd i wejście tak samo

Podobne wątki

  1. [MiTo] Falujące obroty na biegu jałowym przy zimnym silniku
    Utworzone przez rsobolewski w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-03-2016, 19:09
  2. falujące obroty, szarpanie na zimnym 1,6 TS
    Utworzone przez izyko w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 21:52
  3. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 15:16
  4. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 08:10
  5. [146] Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez autista146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 17:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory