Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Kłaniają się 2 nowe Gtv w Warszawie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quarter
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv 3.0 V6 24V '97, Audi TT 1.8TQ 225 '99, Subaru Outback SBD 2.0 '14
    Postów
    66

    Domyślnie Kłaniają się 2 nowe Gtv w Warszawie

    Witajcie,

    Od mniej więcej 24 godzin jestem Alfaholikiem. Jeszcze nigdy żaden samochód nie skradł mojego serca w takim tempie. No, może najbliżej było Jeepowi Wranglerowi YJ.

    Krótko opisując historię, która zakończyła się...ale od początku. Prowadzę z żoną niedużą firmę, w której kluczową rolę odgrywa przefajna, prywatnie z nami zaprzyjaźniona kierowniczka działu obsługi. Do tej pory poruszała się służbowym Punto 1.2 16V, którego sprezentował mi mój własny tata odwieszając z racji wieku kluczyki na kołek. Autko jest ok, ale jego moc nieco nie koresponduje z dynamicznym charakterem użytkowniczki, brak mu klimatyzacji itp. Zapadła więc decyzja o wymianie na coś bardziej zadziornego. Już, już prawie miałem kupować Toyotę Celicę GT 2.0 VI gen., ale w ostatniej chwili ktoś sprzątnął mi ją sprzed nosa. I wtedy, przeszukując po raz n-ty internet natknąłem się na oferty Gtv. Poczytałem, wybór padł na 3.0. Patrzę - jest, w Łodzi, z czerwonym wnętrzem. Przez kilka dni nie mogłem się wybrać, wracam do ogłoszeń po tygodniu i....buuu, ogłoszenie zniknęło więc pewnie się sprzedała. Na szczęście zapisałem telefon - dzwonię ...jest, jeszcze aktualne! W pociąg i .....wróciłem na kołach srebrną Gtv 3.0. Na oko trochę rzeczy do zrobienia (zostawiam pytania do podforum Gtv/Spider), ale...co tam! Droga z Łodzi do Warszawy to nie była frajda - to była ORGIA!!!! Co za przyspieszenie, jaki dźwięk! Oj, dawno czegoś takiego nie czułem.

    Podjeżdżam pod dom z poczuciem spełnionej misji. O naiwności! Zza drzwi wypada małżonka i z okrzykiem „Alfa! Alfa!” wskakuje za kierownicę. Kolejne 10 minut upływa mi na rozkoszowaniu się z fotela pasażera moją własną, domową wersją Top Gear. Najdroższa kręcąc silnik do równych 6k i zapalczywie wrzucając kolejne biegi histerycznie śmiała się, wyła i krzyczała się niczym wybuchowa mieszanka Clarksona i niemieckiego filmu dla dorosłych. Dowiodła jednoznacznie, że istnieje gatunek kobiet, które reaguje na Alfy w sposób wręcz biologiczny. Tak czy owak stało się jasne – problem samochodu służbowego jest nadal aktualny bo Gtv…zostaje w domu

    Reszta sobotniego wieczoru to odkrywanie historii AR i rozważanie co w takim razie kupić naszej koleżance zamiast Punto. Decyzja mogła być tylko jedna – oczywiście drugie Gtv!!! I tak, chcąc nie chcąc, wstaliśmy rano z synem i pognaliśmy do Suwałk. Przed godziną pod domem stanęła druga Alfa Gtv 3.0 – tym razem czarna (lub ciemno granatowa – nie mamy pewności), również z czerwonym środkiem. Najdroższa uznała ten kolor za bliższy jej sercu, więc ostatecznie czarnulka zostaje w domu, a sreberko pofrunie do firmy stając się prawdopodobnie jedną z niewielu służbowych Alf Gtv 3.0.

    A my – faceci? No cóż, otrzymaliśmy prawo naprawiania, mycia i woskowania Gtv-ek. A toczyć się będziemy tym co do tej pory – Subaru Outbackiem i Jeepem Cherokee XJ. Taki to los facetów zdominowanych przez Alfaholiczki. Ale nie narzekamy – Najdroższa zawyrokowała, że za dobre sprawowanie będziemy mogli pojechać Alfą na stację benzynową. Najbliższą. Czasem. Bylebyśmy wrócili z pełnym bakiem.

    Mam nadzieję, że nie zamęczyłem Was historią ostatnich dwóch dni, które odmieniły moje życie i spowodowały, że zrozumiałem czemu Alfiści zostają…Alfistami

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    No historia nie z tej ziemi. Gratulacje udanych zakupów. GTV w Busso to brzmi nieźle, tym bardziej, że w podwójnym wydaniu. Życzę maksymalnej frajdy z jazdy użytkownikom/użytkowniczkom. Obyście mieli zawsze, wsiadając do Alfy, zapewniony pakiet atrakcji w postaci banana na twarzy i szybszego bicia serca. Witamy na Alfaholicy.org. Porwałeś się na dwie GTV'ki w dwa dni. Niezła średnia. Jedna dziennie. Swoją drogą to jesteś chyba trochę stuknięty , ale to akurat pozytywna cecha wśród Alfaholików.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Shorty10
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 156 1.8 1998r. Sedan
    Postów
    555

    Domyślnie

    Super historia. Jak będziesz miał czas i możliwość to zapraszamy na spoty czwartkowe pokazać jedną z GTV'ek, albo lepiej dwie od razu
    Zakochany w Alfie od pierwszego wejrzenia


    Były:
    Opel Astra 1.6 1998
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998
    Seat Cordoba 1.6 1999
    BMW E36 316i 1998

    Jest:
    Alfa Romeo 156 1.9 8V 115KM JTD FL 2005

    Moja Becky 1.8 T.S.


  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Gratuluje !

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Chcę być przedstawicielem handlowym w Waszej firmie

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quarter
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv 3.0 V6 24V '97, Audi TT 1.8TQ 225 '99, Subaru Outback SBD 2.0 '14
    Postów
    66

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za ciepłe przywitanie W kwestii choroby psychicznej to jest ona od dawna zdiagnozowana i rozwija się sukcesywnie. Miałem już kiedyś pod domem 5 Jeepów (jeździliśmy rodzinnie w rajdach przeprawowych), teraz czas na Alfy

    @Competizione - kto wie? W czasach konkurencji i walki o wybitnych pracowników warto się wyróżnić na rynku pracy

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    No dokładnie . Najpiękniejszy służbowy samochód wszech czasów

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie


  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quarter
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv 3.0 V6 24V '97, Audi TT 1.8TQ 225 '99, Subaru Outback SBD 2.0 '14
    Postów
    66

    Domyślnie

    Zdjęć z ogłoszeń nie powieszę bo dopiero powiecie, że ściemniam Jak złapię oddech to cyknę jutro fotki pod domem. Na razie walczę z wyborem mechanika i terminem na ogarnięcie rozrządów, zawiasów i co tam jeszcze się okaże

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quarter
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv 3.0 V6 24V '97, Audi TT 1.8TQ 225 '99, Subaru Outback SBD 2.0 '14
    Postów
    66

    Domyślnie

    Oczywiście jak wyszedłem z domu to padał śniegograd i trzęsły mi się ręce z zimna, więc zdjęcia są do...niczego Za czarną Alfką skrada się mój Outback SBD - generalnie, Outback pilnuje jej d....

    Serwisy rozrządowe w przyszłym tygodniu....i jak tu wytrzymać bez odpalenia choćby??????? Jak ja mogłem przeżyć tyle lat praktycznie nie zdając sobie sprawy z istnienia tak pięknych aut?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zelw_3_M.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	132.8 KB
ID:	158872   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zelw_3.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	87.4 KB
ID:	158873  

Podobne wątki

  1. Sprzedam spręzyny Eibach Nowe, Pro-KIT, Sportline, do kazdej Belli NOWE
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 19:31
  2. Witam serdecznie wszystkich alfaholików! Kozienice się kłaniają :)
    Utworzone przez cuore_sportivo w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 21:38
  3. [145] QV w Warszawie
    Utworzone przez mrksz87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory