Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [156] Szybkie pytanie odnośnie opon

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie [156] Szybkie pytanie odnośnie opon

    Hej,
    zamówiłem opony 205/50/17 do swojej alfy
    w zamówieniu podałem informacje na temat samochodu.
    i hmm otrzymałem nastepująca odpowiedź od sprzedawcy:


    Witam,
    oczywiście możemy zrealizować Pańskie zamówienie, jednakże z informacji, których udzielił Pan na temat swojego auta wynika iz zalecaną wielkościa opony dla 17 calowej felgi jest 215/45ZR17

    Różnica pomiędzy opona zalecaną a zamówiona przez Pana wynosi 11 mm.
    Opona jest większa i może powodować przekłamania licznika i błędy elektroniki pokładowej samochodu.

    Zalecamy korekcje zamówienia i wybór opony 215/45ZR17

    (...)
    hmnm no i teraz mam pewien problem- myślałem iż 205/50/17 będa ok- a tu nagle ktos z "branży" tak mi odpisuje ? różnica 11 mm to naprawdę niewiele - wg aplikacji pobranej ze storny IK@R'a różnica we wskazaniach licznika to 1,8%

    Czy w takim wypadku zamówić dalej opony, które chciałem mieć ze względu na :
    1. większa liczbę gumy - czyt. lepsza amortyzację
    2. węższą oponę czyli mniej efektu "pociągu na szynach"

    czy też posłuchać rady sprzedawcy sklepu ?

    pozdrawiam i z góry przepraszam za kolejny temat na forum o oponach - sprawa jest pilna bo chcę wreszcie nwoe kapcie
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Witam.
    Jeśli masz w aucie ESP, to faktycznie możesz mieć problemy z prawidłowym działaniem tego systemu, nie wiem też czy byłaby duża różnica w odczuciu twardości po zamontowaniu wyższych opon, jednak rozumiem problem, ponieważ miałem w swojej 155 na felgach 16" opony 215/40 i w ciągu sezonu musiałem 2 opony zmienić, z powodu jazdy po Wawie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    KINEUSZ
    Gość

    Domyślnie

    ja mam 205/50/16 i jest ok wydaje mi sie ze mniejszy profil na nasze drogi nie bedzie najlepszym rozwiazaniem tymbardziej ze felga 17?? ale wybor nalezy do Ciebie

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    Mam w aucie ESP i ABS
    naprawdę jestem trochę hmm zniechęcony już do tych felg 17' - na 16 calowych jezdzilo się super a te... ech same problemy
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  5. #5
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    sprzedaj 17 i kup 16 jesli chcesz miec wiekszy profil, ja na 17 bym nie zakładał 205/50, jesli juz to tylko 215

  6. #6
    mojax
    Gość

    Domyślnie

    Sprzedawca ogumienia miał racje do Alfy seryjnie na koła 17" były zakładane opony 215/45/17 a do GTA 225/45/17. Na 16" 205/55/16. I na tym koniec. Wszystkie inne rozmiary nie są zalecane do tego samochodu więc nie wiem skąd te wasze samozwańcze pomysły na zmianę rozmiarów. Rozumiem że obawiacie się dziur itd, ale albo wygląd albo komfort. Sprawa prosta. Potem się dziwicie że cos wam dobija, obciera albo źle się prowadzi. Panowie, myślę że producent jest mądrzejszy od nas wszystkich i trzeba słuchać jego zaleceń.
    Pozdrawiam !

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    wynika to tylko z tego iż niestety mieszkam w Polsce i niestety w Warszawie c oznacza iż jeżdzę po ulicach, które raczej można nazwać "uklepiskami"
    smaochód kupiłem miesiąc temu z 17 calowymi felgami letnimi - także na to też eni amięłm wpływu
    a chę zminimalizować koszty- bo cienka opona toównież większe przenoszenie drgań na zawieszenie więc uszkodzenia poszczególnych elementów częstsze

    a zakup opon 205/50/17 o 11 mm większych niż standard to mniejszy wydatek niz zakup i opon i felg - cóż z tego że będę mógł sprzedać 17 jak najpierw muszę wyłożyć sporo...
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  8. #8
    mojax
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem Cię, ale powiem Ci że nie jest tak źle, ja sam jeżdżę na 17 ale w BB drogi w więkoszści nie są tak złe jak we wsi stołecznej, która pod tym względem rzeczywiście jest tragiczna! Tak czy inaczej 5 mm naprawdę nie uratuje Cię zbyt wiele, a szerokość 1 cm w ta czy drugą stronę też niewiele zrobi na minus a plusów jest sporo - prowadzenie, hamowanie, trzymanie w zakretach... A teorię że na niższym profilu zawieszenie się niszczy ja wkładam między bajki... Przynajmniej to moje doświadczenia. A jaki typ opon chcesz kupić? I gdzie? Pozdro!

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    zamówiłem opony Falken 205/50 R17 93 Y ZR FK-452 XL MFS

    zależało mi na eliminacji "jazdy po torach" bo 215 na warszawe- dla mnie- czyli codzienne dojazdy do pracy- sie nie nadaje

    dlatego mimo wszystko chyba kupię te zamówione opony.
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  10. #10
    mojax
    Gość

    Domyślnie

    Nie znam tych opon, ale sprawdziłem i raczej tanie nie są (ok 500 zł) , dobrą opcją jest Conti3 (450 zł), nie wiem czy zwróciłeś uwagę że opony z tego rozmiaru są droższe od 215 nawet o 100 zł na sztuce. Zrobisz jak zechcesz, pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. [159] Szybkie pytanie odnośnie felg z GTV do 159
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 14:31
  2. 1.9 jtd 115 km - szybkie pytanie
    Utworzone przez dawidkarim w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 22:55
  3. szybkie pytanie odnośnie instalacji elekt.
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 18:11
  4. [155] Szybkie pytanie odnośnie tylnych piast do 155
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 15:32
  5. [156] Szybkie pyt. odnośnie klejenia progów a mrozu i nieogrzewanego garażu
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 11:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory