Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [156] Brak iskry 1.6 16V

  1. #1
    snaaakee
    Gość

    Domyślnie [156] Brak iskry 1.6 16V

    Witam.
    Mam problem z silnikiem alfy 1.6 16V.
    Był wymieniany blok silnika ponieważ w poprzednim przewinął się na panewce... Alfa do ostatniej chwili chodziła, jeszcze nawet wjechała na garaż. Po wymianie bloku iskra zagineła. Czujnik wału jest dobry - sprawdzany, czujnik wałka rozrządu dobry, wtryskiwacze podają paliwo, przekaźniki chodzą, wszystkie kontrolki na desce gasną po przekręceniu zapłonu. Do cewek także dochodzi prąd 2V po włączeniu zapłonu. Próbowane było nawet odpalanie z zaciągu i dalej nic.
    Świece są dobre, nawet podmieniane były. Bezpieczniki całe, kostki podłączone, raczej trudno pomylić bo są kolorami i raczej gdzie indziej nie pasują.

    Wiecie w czym może tkwić problem?

  2. #2
    snaaakee
    Gość

    Domyślnie

    Nikt nie ma pomysłu?

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 2.0 155kM 1998r.
    Postów
    253

    Domyślnie

    Czyli rozrusznik kręci? Sprawdzałeś masy czy są podłączone? Na bloku jedna, pod pokrywą klawiatury następna i na przepustnicy?
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują.
    Albert Einstein

  4. #4
    snaaakee
    Gość

    Domyślnie

    Tak. Rozrusznik normalnie kreci, masa jest podana, byla nawet podawana bezposrednio z akumulatora na ta listwe cewek. Jeszcze raz posprawdzam.

    A mogl sie rozprogramowac ECU, ze stal z tydzien bez akumulatora?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Napisz coś więcej o tym prądzie 2V, dochodzącym do cewek.
    Ja elektronikiem nie jestem, ale wydaje mi się, że do cewki po stronie uzwojenia pierwotnego powinno dochodzić 12V impulsowo sterowane z ECU.

  6. #6
    snaaakee
    Gość

    Domyślnie

    Po przekręceniu stacyjki dochodzi prąd stały 2V, po próbie rozruchu prąd skacze 1,5-2,5V. Chyba że miernik akurat nie wyłapuje tego 12V prądu, wkońcu niby to ma być chwilowe. Tylko, że cewki mamy na podmiane jak i świece. Niestety dalej nie było żadnej iskry.

    Też elektrykiem nie jestem, ale jakieś podstawy po szkole mam i dosłownie już głupieję. Pozostaje mi możliwość, że komputer stracił pamięć i nie umie podać tej iskry.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Nie chcę straszyć, ale coś mi to wygląda na uszkodzenie ECU. Jakieś 2 m-ce temu jeden z kolegów też miał problem z iskrą i po sprawdzeniu okazało się, ze ECU padło.
    Pamiętam, że udało mu się naprawić to ECU u jakiegoś elektronika - poszukaj może w wyszukiwarce tego tematu.
    Może przy przekładaniu silnika nastąpiło jakieś zwarcie i ECU dostało coś, czego nie powinno dostać.

Podobne wątki

  1. [GTV] Brak iskry
    Utworzone przez sylwek77 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 17:37
  2. [155] brak iskry....
    Utworzone przez alfa155ts w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2011, 13:34
  3. [155] Brak iskry
    Utworzone przez laska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 20:01
  4. Brak iskry ?????????????
    Utworzone przez alfik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-08-2007, 10:53
  5. BRAK ISKRY
    Utworzone przez Andrzej155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-06-2007, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory