Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wspomaganie i temp silnika

  1. #1
    alfadrian
    Gość

    Domyślnie Wspomaganie i temp silnika

    Panowie mam 2 problemy .
    1. przy skręcaniu kierownica slychac taki dziwny gwizd z szarpaniem. nieiwem jak to dokladnie opisac ale mechanik mi powiedzial ze to jest napewno od wspomagania ale dodał ze może byc tak ze to samo się zrobi jak dostanie wiecej tego płynu czy cos ale jezdze juz kilka dni i troche km nabiłem ale ciagle jest to samo co zrobic? czy wymienic cały płyn czy co ?

    2 sprawa to taka ze nie dogrzewa mi sie silnik zazwyczaj jak sie odpala auto przejdzie sie te 5km to temeratura powinna wskoczyc na 90' a ja jezdze po 20/30km i mam okolo 70'

    prosze o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez alfadrian ; 24-08-2011 o 16:34

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wa-wa
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 JTD 16V 150KM SW
    Postów
    44

    Domyślnie

    Witam ja mam ten sam objaw, wydaje mi sie że to moze być problem z termostatem, ale wolalbym przeczytać to od kogoś kto się zna, a jeśli chodzi o pierwszy problem to nie mam pojecia, moze nie na temat będzie ale ja mam taki dziwny problem, ze jak chwile pośmigam to mam takie dziwne odglosy przy pracy zawieszenia, jakby ocieranie sie gumy o gumę , nie mam pojęcia co to moze byc... komuś przychodzi cos do głowy??

  3. #3
    sabotage
    Gość

    Domyślnie

    co do drugiego przypadku również obstawiam termostat ... miałem podobne objawy i pomogło jego wymiana na nowy

  4. #4
    alfadrian
    Gość

    Domyślnie

    a czy to jest jakas bardzo powazna wada ?? nalezy to jak najszybciej wymienic czy da sie z tym jezdzic bo czasami jak przejade z 50km to wskoczy troche ponad 90 czyli ta normalna temperatura

  5. #5
    qbis22
    Gość

    Domyślnie

    co do drugiej sprawy, to u mnie jest podobnie, ale to jest tylko wskaźnik na desce, na kompie wychodzi około 90 stopni, więc powinieneś podłączyć pod kompa i sprawdzić jak tam pokazuje, ale nie wydaje mi się aby to był problem.

    Co do sprawy pierwszej to podobny problem miałem w audi 80, przy skręcie do oporu było słychać gwizd, była to zniszczona pompka wspomagania, przy dużym obciążeniu piszczała i ciekła, może to być to samo.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 2.0 155kM 1998r.
    Postów
    253

    Domyślnie

    Na początek proponuje wymienić płyn w układzie wspomagania. Proponuje Prestone. Jeśli chodzi o temp. najlepiej sprawdzić kompem. Wskaźniki żyją swoim życiem Jeśli wskazania się pokryją wymiana termostatu. W sumie możesz sprawdzić czy chłodnica się nagrzewa jak silnik złapie lekką temp. Będzie jasne że termostat stanął w pozycji otwartej albo się niedomyka.
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują.
    Albert Einstein

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfadrian Zobacz post
    a czy to jest jakas bardzo powazna wada ?? nalezy to jak najszybciej wymienic czy da sie z tym jezdzic bo czasami jak przejade z 50km to wskoczy troche ponad 90 czyli ta normalna temperatura
    Da się z tym jeździć. Tylko się nie opłaca. Na niedogrzanym silniku znacznie więcej pali .Można to już liczyć w litrach PB na 100km.W moim starym Peugocie było to 4L więcej w jeździe koło domu a w trasie nawet 6L.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    kolego sprawdź poziom płynu wspomagania jeśli jest za mało to dolej i skręć na maksa w lewo i w prawo na odpalonym silniku by odpowietrzyć a jeśli jest okej to masz pompę wspomagania to wymiany. jeśli chodzi o drugi problem to wymień termostat na nowy.

  9. #9
    alfadrian
    Gość

    Domyślnie

    no tak było zdecydowanie pozniej minimum dolałem juz jest okej .. niewiem co ten mechanik mi tam mowil zeby nie dolewac. ) ale juz jest okej , teraz bede szukal termostatu w rozsadnej cenie

Podobne wątki

  1. Pomocy !!ogrzewanie, temp silnika, wspomaganie, i stuki
    Utworzone przez lukas1989 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 13:23
  2. [159] Temp. silnika.
    Utworzone przez kejml90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 21:53
  3. Jęk z silnika. Wspomaganie?
    Utworzone przez knafel 166 2.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 22:29
  4. [145] temp. silnika??
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 16:53
  5. [156] temp cieczy chłodzącej a temp rzeczywista silnika
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2008, 17:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory