Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kilka pytań odnośnie układu hamulcowego

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie Kilka pytań odnośnie układu hamulcowego

    Mam taki mały problem Przedwczoraj jechałem sobie z Wrocławia do Szczecina, a że jechałem przez niemcy to prędkość nieraz dochodziła do 200 - 210km/h, przy którymś z kolei mocniejszym dohamowaniu zaczęło coś walić z przodu - podejrzewam wykrzywienie się tarczy.
    I teraz tak:
    - Jakie tarcze polecacie ? Kasa specjalnie nie gra roli o ile będzie miało to przełożenie na poprawę hamowania.

    - Poprzednio u mnie w rodzinie była alfa 156 1.6 w sport packu i można powiedzieć, że w porównaniu do mojej przy hamowaniu stawała w miejscu. Czy w sport packu układ hamulcowy różnił się czymś od alfy bez sp ??

    - Co konkretnie trzeba by przełożyć, aby wrzucić układ hamulcowy z GTA ?? (Być może będę miał dostęp do takowej na części)

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ja rozwijam większe prędkości i Polska Mikoda daje radę (cena można by rzec śmieszna) nawet jak się zwichrowały od temperatury (230km/h do 90) to po ostygnięciu jak nowe.
    Układ od sp niczym się nie różni, pewnie inna konfiguracja tarcza-klocek powodowała takie odczucia.
    Od gta powiadasz...... pompa, zwrotnica, tarcza, klocki i pewnie dystanse pod felgi jak nie masz 17-tek z odpowiednim et.
    Bez wymiany zwrotnicy trzeba adaptery dorabiać.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ja rozwijam większe prędkości i Polska Mikoda daje radę (cena można by rzec śmieszna) nawet jak się zwichrowały od temperatury (230km/h do 90) to po ostygnięciu jak nowe.
    Układ od sp niczym się nie różni, pewnie inna konfiguracja tarcza-klocek powodowała takie odczucia.
    Od gta powiadasz...... pompa, zwrotnica, tarcza, klocki i pewnie dystanse pod felgi jak nie masz 17-tek z odpowiednim et.
    Bez wymiany zwrotnicy trzeba adaptery dorabiać.
    Dzięki wielkie, w takim razie zabieram się za wymianę kompletu klocki/tarcze przód i tył, a przekładkę układu hamulcowego od gta zostawiam sobie na cieplejsze dni

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Od razu ostrzeżenie, jeżeli wybierzesz mikody to dobierz jakieś miękkie klocki (takie szybko ścierające się), ja mam ATE i pewnie są dobre ale zbyt twarde i tarcze lecą w oczach (30tyś km i rant na 2mm) a klocuszki ledwie ruszone. Nacięcia na tarczy już zniknęły prawie całkowicie i pojawiło się pierwsze pęknięcie przy otworze. Następne będą już tylko nacinane.
    Styl jazdy bardzo agresywny więc może jak ktoś jeździ spokojnie starczają na dłużej.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    iNTELL nie baw się w GTA, jest tu kolega Kecaj, on próbował wsadzić hamule od GTA, coprawda nie zmienił pompy, ale wszystko pasowało do pierwszego hamowania... Póżniej stanęło dęba i gucio! Dalej stoi. Jest sporo zabawy, a jednak efekt nie do końca udany. Wydaje mi się, że jednak seria, to seria. A co do tarczy, to nawet jak będą jak najlepsze, to pasowałoby wymienić zaciski, klocki i takiem tam pierdoły, żeby poczuć różnicę.

Podobne wątki

  1. Kilka pytań odnośnie 147
    Utworzone przez mat147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 21:40
  2. Kilka pytań odnośnie GT
    Utworzone przez swiety007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 11:12
  3. Kilka pytań odnośnie AR 166 2.0 TB
    Utworzone przez dzida84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 22:46
  4. [145] kilka pytań odnośnie ABS?
    Utworzone przez kamilsitek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 20:35
  5. [33] Kilka pytań odnośnie 33.
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory