Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: 2 błędy od przepustnicy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaaaal6
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Afla Romeo 159
    Postów
    62

    Domyślnie 2 błędy od przepustnicy

    Witam alfaholicy,

    niedawno miałem niemiłą przygodę. Alfa (silnik 1.9 8v) traciła powoli moc aż w końcu stanęła i nie chciała odpalić.

    Okazało się, że trzeba było zregenerować turbinę oraz wtryski. Po regeneracji turbiny okazało się, że pierścienie tłokowe nie wytrzymują ciśnienia i spalany jest olej. Wymieniliśmy pierścienie, zrobiliśmy honowanie oraz regeneracje głowicy. Można powiedzieć, że wszystkie najważniejsze rzeczy zostały zrobione. Autko chodzi bardzo dobrze, kulturalnie i ma moc.

    Od czasu wszystkich napraw cały czas świeci się kontrolka check engine i wyskakują błędy:
    - P2620 przepustnica zmechanizowana
    - P0638 układ sterowana przepustnicą

    Po wymianie przepustnicy na używaną błędy cały czas się wyświetlają.

    Co może być nie tak?

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez michaaaal6 ; 25-03-2015 o 07:58

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Sorry, jeśli robię z Ciebie głupka, ale czy skasowałeś błędy po wymianie?
    Czy jesteś pewien, że ta używana klapa gasząca jest sprawna?
    Kostki sprawdź... styki itd.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaaaal6
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Afla Romeo 159
    Postów
    62

    Domyślnie

    Błędy były kasowane wielokrotnie. Cały czas się odnawiają. Czy przepustnicę w Alfie trzeba jakoś adaptować?

    Pewien co do klapy nie jestem. Niby gwarancja rozruchowa jest, ale ona o niczym nie zapewnia. Czy da się ją jakoś sprawdzić, czy na pewno jest ok?

    Kostek i styków nie sprawdzałem ponieważ nie znam się na tym, ale sądzę, że mój mechanik posprawdzał to wszystko przed wymianami. Teraz ja pewnie zrobię z siebie głupka, ale jak to posprawdzać samemu? z miernikiem czy po prostu po dociskać wszystko?

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Organoleptycznie zobacz, czy styki nie są zaśniedziałe. Użyj czegoś typu CONTACT SPRAY do styków.
    Miernik pewnie tak- ale co i jak to już mnie nie pytaj

    Najlepiej i najprościej wg mnie byłoby jakbyś znalazł kogoś kto zgodzi się odłączyć swoją przepływkę z samochodu (sprawdzić wcześniej czy nie ma błędów) i po prostu podmienić.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaaaal6
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Afla Romeo 159
    Postów
    62

    Domyślnie

    Kostki i styki podobno są ok gdyby nie było to by inny błąd wyskakiwał typu ścieżka przerwana, brak odczytu itp.

    Czy klimatyzacja może mieć tutaj jakiś wpływ?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Klima? Nie mogę doszukać się żadnych powiązań... to całkiem osobny system. Skąd ten pomysł?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Taka trochę pierdołka... Bezpiecznik?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaaaal6
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Afla Romeo 159
    Postów
    62

    Domyślnie

    Na angielskim forum ktoś miał ten sam błąd i okazało się, że czujnik ciśnienia klimy to powodował.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    alfa romeo159 TI 2,4 sw automat rok produkcji 2007
    Postów
    10

    Domyślnie

    Miałem podobny problem w alfie 2,4. Silnik przechodził w tryb awaryjny. Komputer poazywal uszkodzenie jednego wtrysku i masę innych blędów. Okazało się, że kostki i styki były zaśniedziałe, ale i to nie było przyczyna problemu. Przyczyna był prozaiczna. Po prostu przewody doprowadzające prąd do wtryskiwaczy były uszkodzone. Być może z powodu wieku (auto ma 7 lat), może od ciągłych wibracji. Chodzi o ten odcinek kabli, który wychodzi z całej, dużej wiązki i dochodzi do wtryskiwacza. mozna oczywiście wymienić całą wiązkę, ale koszt jest kosmiczny, około 1600 zł. Mechanik wyciął dosłownie po 10 cm kabla przy samych wtryskach, wlutował i zaizolował nowe przewody do tego nowe kostki (orginalne kosztują około 100 zł za sztukę, chińskie zamienniki 12 zł) i wszystko działa.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaaaal6
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Afla Romeo 159
    Postów
    62

    Domyślnie

    szczerze to średnio podobny problem

Podobne wątki

  1. Syczenie z przepustnicy
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 20:59
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:52
  3. Czyszczenie przepustnicy w V6 24v
    Utworzone przez QBA w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 20:18
  4. [155] Potencjometr przepustnicy
    Utworzone przez kowal20 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 14:12
  5. Czyszczenie przepustnicy
    Utworzone przez krzys-krzys156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory