Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Co to znaczy "paliwo dobrej jakości"?

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Paliwa premium nie zawierają bio dodatków (podobno). I jak kolega wyżej napisał to statoil w standardowym paliwie musi mieć dodatek bio dzięki Unii

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał malin2k5 Zobacz post
    Nie wszystkie. W zachodniej Polsce są z DE (oczywiście nie w całej zachodniej).
    Jakie źródło tych informacji?

    Cytat Napisał Maciej69 Zobacz post
    Paliwa premium nie zawierają bio dodatków (podobno).
    Jakie źródło tych informacji?

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Jakie źródło tych informacji?


    Jakie źródło tych informacji?
    Pracowałem kiedyś na stacji paliw w Szczecinie. Dostawy były ze Schwedt.
    Wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez malin2k5 ; 24-04-2013 o 17:26 Powód: literówka

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał malin2k5 Zobacz post
    Pracowałem kiedyś na stacji paliw w Szczecinie. Dostawy były ze Swedt.
    Wystarczy?
    Wystarczy. Szukam punktu zaczepienia, żeby dowiedzieć się czegoś dodatkowo. Importujemy do Polski ponad 90% paliwa z Rosji. Połowa pozostałego importu to import właśnie ze Schwedt. Szkoda, że ciężko się grzebie, żeby doszukać się jakiś szczegółów.

    BTW. zgodnie z rozporządzeniem (teraz nie mogę znaleźć dokładnie numeru) w każdym sprzedawanym w Polsce paliwie musi być >7% bioestrów.

  5. #25
    Użytkownik Ogier Avatar Andree
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 SW 1,9
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Nie jestem do końca przekonany co do tego stwierdzenia, że paliwo dobrej jakości to paliwo z markowej stacji. Miałem 2 przypadki, że po takim paliwie auto inaczej chodziło i było zmulone - miało to miejsce na Shellu i BP.
    Wydaje mi się, że dobre paliwo można spotkać na stacjach przy PKS, MPK, Pocztcie Polskiej itp., gdzie tankowane są samochody należące do właściciela stacji - przynajmniej z punktu widzenia logiki miało by to sens, acz nie tankowałem nigdy.
    Kolego nie ma tu żadnej logiki, to tak jak platforma trąbiła o prywatyzacji i wyprzedawaniu Polskiego majątku w ręce prywatne które o niego lepiej zadbają, a efekt jest taki że nie mają skąd brać podatków, wszystko wyprzedane, więc sięgaja do naszej kieszeni, mandaty, 67 lat pracy i niebawem zamach na ofe.
    Wracamy do motoryzacji i twojej logiki odnosnie stacji paliw na PKS, MPK, Poczcie czy gdzie tam jeszcze. Sprawa wygląda tak że wydawcy paliwa dochodzą do porozumienia w sprawie kradzieży, argumentując to np. ten Ch..j mało nam płaci to sobie zrekompensujemy, a paliwo takie drogie... Braki paliwa uzupełniają czymkolwiek, przez co paliwo jest fatalnej jakości. Własciciel nawet gdyby barwił paliwo nic nie wskóra. Nie które rafinerie do hurtowych odbiorców wysyłają własne składy z własnymi lokomotywami, ponieważ dochodziło do kradzieży paliwa w drodze z rafinerii do odbiorcy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał losdamianos Zobacz post
    Czy ktoś może mnie uświadomić co to znaczy "paliwo dobrej jakości"? Czy chodzi o ON powiedzmy ze znanej stacji paliw jak Shell,Statoil czy BP? Czy paliwo dobrej jakości to paliwo + uszlachetniacz jak Shell V Power , Diesel Gold , czy VERVA ON? Z tego co wiem to producenci nie zalecają częstego stosowania paliwa uszlachetnionego ze względu na brak badań wpływu na żywotność Common Rail... BA! Grupa VAG nawet odradza! To jak to jest z tym paliwem?
    Fakt, w instrukcji VW jest wzmianka o stosowaniu uszlachetniaczy jako osobnych dodatków do paliwa kupowanych na stacjach paliw, ale nie ma mowy o paliwie z większą liczba oktanową czy cetanową. Ponieważ to jest czysty marketing sieci paliwowej i wyrywanie sobie na wzajem klientów. Każdy może nazwać "benzynę 98 oktanową" jak chce i co ciekawe nowa nazwa może nie zobowiązywać do ilości oktanów. Jak zatankuje verve to nie mówię że tankowałem 98, prawda?

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    ja tam wiem jedno - najdroższe paliwo podczas wyjazdów urlopowych tankowałem raz ( i ostatni ) w Austrii właśnie a ilością przejechanych km wcale nie było lepsze od najtańszego podczas tych samych wyjazdów paliwa tankowanego na Słowacji
    od tamtej pory tankowanie zawsze planujemy tak aby A ominąć
    W niedziele tankowałem w Wiedniu po 1,27 ojro za litr. Biorąc średni kurs euro po 4.15 daje nam to 5,27zł za litr i nie było to paliwo ze stacji samoobsługowej gdzie jest jeszcze tańsze a przy dość ruchliwej ulicy na stacji BP. Zawsze tankuję na tej stacji i robię więcej km i silnik jakoś ładniej pracuje w porównaniu do paliw typu "premium" sprzedawanych u nas w Polsce.
    PS. większość stacji w zachodniej Słowacji zaopatruje się w paliwo właśnie w Austri z rafinerii Schwechat

  7. #27
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andree Zobacz post
    niebawem zamach na ofe.
    Przepraszam za OT, ale coś takiego może napisać, tylko ktoś, kto nie ma o zagadnieniu bladego pojęcia, albo ktoś, kto ma z OFE kasę - jeszcze raz przepraszam i nie pogniewam się jeśli ten mój wpis zostanie usunięty, razem z politycznymi bredniami kolegi

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Gdzie mogę kupić dobrej jakości spoilery do GT ?
    Utworzone przez sashimo w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 15:30
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory