Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 147 Problem selespeed pomocy.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Poznań/Janowiec Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    5

    Domyślnie 147 Problem selespeed pomocy.

    Witam,

    Szukałem na forum ale podobnego problemu nie znalazłem. A mianowicie aktywator od selespeed wariuje po otwarciu drzwi włącza się pompa sele( 3 miesiące temu regenerowana) i aktywator próbuje usilnie znaleźć luz N, na komputerze miga cały czas 2. Po podłączeniu komputera żadnych błędów:/. Czasami uda mu się wrzucić ten luz i wtedy mogę samochód odpalić, przy próbie wrzucenia jedynki jak już coś wrzuci to tylko 2 albo R i to po długiej walce aktywatora. Aktywator miałem ostatnio regenerowany i mechanik mi powiedział że coś jest nie tak z elektroniką bo nawet jak się wyciągnie kluczyk i zamknie samochód to aktywator nadal sobie próbuje wbić bieg i cały czas zasilanie do niego dochodzi po 10-15 minutach akumulator muszę odłączać bo boje się że pompa się w końcu zatrze bo przez aktywator co chwile chodzi. Samochód obecnie stoi w aso i powiedzieli, że przy próbie wgrania nowego softu skrzynia zawiesza się na wstecznym i dalej nie idzie nic zrobić. Po rozmowie z mechanikiem stwierdziłem, że może to komputer więc zakupiłem używkę i dzisiaj jade go im zawieźć (bo na części z aso mnie nie stać jak aktywator kosztuje w granicach 7k a komp 2k) Czy miał ktoś podobny problem? Proszę o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Mefsito
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Gullspang Szwecja
    Auto
    AR 147 2.0TS Selespeed
    Postów
    210

    Domyślnie

    Całkiem niedawno miałem problemy z ss na początku było słychac lekki szum, nasepnie pojawiły sie trudności ze zmianami biegow i skrzynia zaczęła sie zawieszac na wstecznym lub wcale nie chciała go wrzucić, po odpowietrzeniu skrzyni co prawda na szybko bo tylko odkręciłem ten odpowietrznik skrzynia zaczęła chodzić elegancko lecz po zrobieniu kilku km na całe szczęsciena wjeżdzie do domu skrzynia zawisła na 4 samochod zgasiłem a skrzynia wciąż próbowała przebierać,po odłączeniu i ponownym podpięciu aku dojechałem 30m na podjazd i amen... to samo tylko że na 1, ponownie odpiąłem aku i skrzynia wsadziła luz, póżniej było tylko gorzej ponieważ biegów nie było wcale, próbie wrzucenia biegu na wyświetlaczu migał N i słychać byłojakby pukanie, skrzynie wyjąłem i okazało się na szczęście że to tylko łożysko (oporowe, wyciskowe zwał jak zwał) rozsypało sie doszczętnie, po wymianie wszystko wróciło do normy mam nadzieję że pomogłem

    Sorki za błędy ale dopiero oganiam klawke, zawsze stacjonarny a teraz lapek

    AR 156 1.8 TS 2002r. Sportivo:- Była
    AR 147 2.0 TS 2000r. Selespeed:- Jest
    AR kolejna ślicznotka jako druga w planach

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tb1337
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    147 SS
    Postów
    69

    Domyślnie

    U mnie w poniedziałek padła pompa Powiem Ci że co przypadek to inne objawy i inne uszkodzenia.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Poznań/Janowiec Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzwonili dzisiaj z ASO i komp faktycznie był uszkodzony pokazywał nie prawdziwe dane odnośnie obrotów:/ co mogło być przyczyną szarpania skrzyni przy agresywniejszej jeździe ( miałem z nią taki problem) ale po założeniu nie idzie zrobić pełnej kalibracji tzn. kalibracja zawiesza się na biegu wstecznym i dalej nie chce przejść, biegi do przodu wchodzą... W poniedziałek mają właśnie skrzynie wyciągnąć i zobaczyć czy wszystko jest w niej ok. A przy okazji podmienią mi aktywator chwilowo na ich używke, który jest na pewno sprawny( tak twiedzą) żeby wykluczyć go w 100% czy coś on jeszcze nie miesza( ten mój niby jest po regenercji i mam gwarancje ale wiadomo jak jest) Taka prawda ta skrzynia to prawdziwa zagadka... Dzięki za pomoc Odnośnie pompy proponuje założyć z nowszego modelu 147 (jeżeli masz alfe przed liftem)jest trwalsza i wydajniejsza

Podobne wątki

  1. problem - zawieszony komputer selespeed - pomocy
    Utworzone przez solberg w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 14:44
  2. Błędy Selespeed - pomocy :(
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 10:25
  3. Problem ze skrzynią SELESPEED, pomocy !!
    Utworzone przez sonnerw w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 10:11
  4. Problem ze skrzynią Selespeed- pomocy
    Utworzone przez dragon855 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 16:19
  5. 156 selespeed problem, znika olej w selespeed
    Utworzone przez xmikix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory