Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #6011
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Wrzuciłem te zdjęcie bez komentarza. Ale uważam, że ta 159 z felgami od TI po prostu nie ma zawieszenia. Ładna nieruchomość, nie do używania. Takich aut spotyka się coraz więcej na drogach i są one zwyczajnie niebezpieczne. Rozumiem obniżanie zawieszenia, utwardzenie. Ale wywalanie sprężyn i pozostawienie auta na odbojach? To właśnie widać na tych zdjęciach. Tam nie ma miejsca już na ugięcie zawieszenia.
    Mam fele TI i mam zawias więc o co chodzi? Jestem niebezpieczny? Może szerzej o co biega?

  2. #6012
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Koledze chodzilo o zdjecia powyzej tak schowane kola w samochodzie nie sa juz bezpieczne fele TI sa spoko ale patrzac na te zdjecia to albo nie ma tu sprezyn albo jest to airride
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  3. #6013
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jimmy Zobacz post
    Mam fele TI i mam zawias więc o co chodzi? Jestem niebezpieczny? Może szerzej o co biega?
    Chodzi o poniższe zdjęcie zmodyfikownaj 159. Wygląda to tak jakby wahacze leżały na odbojach, praktycznie nie ma skoku zawieszenia. Zawieszenie musi mieć jakiś sensowny skok i musi mieć jakieś tłumienie, żeby było bezpieczne. Dość sporo ostatnio wysypało się aut, które jeżdżą 5km/h przez tory tramwajowe, bo mają mega twarde i niskie sprężyny, zawieszenie praktycznie w nich nie pracuje. To nie o to chodzi w sportowym zawieszeniu, żeby w ogóle się nie uginało....
    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Masz racje - niebezpieczne i praktycznie nie do jazdy a co jesli mamy tu do czynienia z AIR RIDE? ja słyszałem ze jest tym ktoś zainteresowany
    Szczerze mówiąc nie jechałem takim autem, więc nie będę udawał, że się znam. Da się to ustawić w ten sposób, że auto ma jakiś sensowny skok zawieszenia i jakieś tłumienie?

  4. #6014
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Spoko... dałeś skrót myślowy a ja inaczej zrozumiałem.
    W AR takie zawiasy myślę że rzadko się trafiają.

  5. #6015
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Chodzi o poniższe zdjęcie zmodyfikownaj 159. Wygląda to tak jakby wahacze leżały na odbojach, praktycznie nie ma skoku zawieszenia. Zawieszenie musi mieć jakiś sensowny skok i musi mieć jakieś tłumienie, żeby było bezpieczne. Dość sporo ostatnio wysypało się aut, które jeżdżą 5km/h przez tory tramwajowe, bo mają mega twarde i niskie sprężyny, zawieszenie praktycznie w nich nie pracuje. To nie o to chodzi w sportowym zawieszeniu, żeby w ogóle się nie uginało....



    Szczerze mówiąc nie jechałem takim autem, więc nie będę udawał, że się znam. Da się to ustawić w ten sposób, że auto ma jakiś sensowny skok zawieszenia i jakieś tłumienie?
    Moj kolega swojego czasu jezdzil Golfem stara poczciwą II z airride i na najnizszym ustawieniu samochod byl praktycznie nie do jazdy ale spojrzmy na ten temat inaczej - stare cytryny mialy regulowane zawieszenia gdzie blotnik zaslanial pol kola co prawda tylko na postoju ale byli magicy co tak jezdzili ja po przejazdzce golfem stwierdzilem ze takie obnizenie to masakra glupota i wogule na zloty oki fajnie to wyglada kazdy ciekawy co to jest ale do normalnej jazdy trzeba odpowiednio sobie wszystko ustawic zeby tym jechac

    Jahu Ty masz całkowita racje nie raz na wrocku widzialem auta ktore ledwo co sie poruszaly poobwieszane jak choinka spojlerami i goscia ktory sie gimnastykuje zeby gdzies nie zachaczyc a wez sprobuj sie przejechac takim autem po kocich łbach z szklanka wody na kolanach gwint jest fajna sprawa bo jest mnostwo regulacji a wiec i sensownie da sie wszystko ustawic tyle ze mechanicznie a co do airride to wszystko ustawisz powietrzem i wysokosc i twardosc z tego co pamietam poduszki pneumatyczne sa bardzo czesto spotykane w tych nowych autach słusznej klasy no i zeby to wszystko dzialalo jak nalezy trzeba o to dbać bo koszty napraw to masakra
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  6. #6016
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Nie przesadzajcie;-) wystarczy wozić ze sobą sprzęt i ekipę, i wszędzie się przejedzie :-D
    https://youtu.be/4NuHNsjP0nQ

  7. #6017
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Nie przesadzajcie;-) wystarczy wozić ze sobą sprzęt i ekipę, i wszędzie się przejedzie :-D
    https://youtu.be/4NuHNsjP0nQ
    O kur** wygrałeś
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  8. #6018
    Użytkownik Znawca Avatar IamICEman
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Taka gleba z tą felgą dobrze wygląda a mi tam o -25mm marudzicie Dobrze siadło ? Ebol masz tak??
    Wygląda to jak zarwany samochód. Nie podoba mi się jak ktoś ma takie coś w aucie. Sąsiad ma mercedesa jak mu gaz uciegnie z amora to właśnie tak siedzi. Kiedyś się go pytałem co mu się stało to mówił że amor siadł.
    Nie Nie i jeszcze raz nie. Lekko obniżyć by zmniejszyć dziurę pomiędzy opona a nadkolem ok ale takie coś to MOIM ZDANIEM przesada.



    SZUKASZ NOWYCH OPON? NAPISZ PRZYGOTUJE OFERTĘ.
    DYSPONUJE DUŻĄ ILOŚCIĄ OPON NOWYCH JAK I UŻYWANYCH!!
    Felgi nowe i używane! dystanse każdy rodzaj !


  9. #6019
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Ej no spokojnie - tymi zdjęciami trochę żartowałem to raz a dwa ,że ta 159ka jest na airridzie więc se ją do jazdy podnosi . Iceman sąsiad coś bzdury gada bo wysokość auta to sprężyna nie amor . Jak wyrąbiesz amory to auto co najwyżej buja jak łódka na falach ale stoi praktycznie tak samo ( minimalna różnica -prawie nie zauważalna jest ) . Jak bym nie miał co z kasą robić to sam bym air'a założył bo i mogę wtedy za miasto się wybrać a i posadzić ładnie na autostradzie czy zlocie .

  10. #6020
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Sąsiad dobrze gada bo niektóre merce mają pompowane amory i jak jest nieszczelność to siada jak ta AR na foto.

    Nivomat w AR156 jak jest bez gazu to też siedzi... tam sama sprężyna nie utrzyma ciężaru auta

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory