Strona 25 z 48 PierwszyPierwszy ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 477

Temat: Blue&Me upgrade i zmiana języka

  1. #241
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Balans sprawdzałem,jeśli dokładane to wiadomo że rzeźba ale ładna, kable dobre przedzwaniałem,w proxy było i na mono i stereo, centrala bez playera ale dołożone gniazdo żyje, kabelki sprawdzałem chyba ze 20 razy i jest jak na schemacie. Wiem że robię OT ale coś mi nie idzie akurat z tym olewam to całe B&M nie mam już siły psychicznej do tego.

  2. #242
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Artec86
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    159 1.9 JTDM 8v 120KM SW (2008)
    Postów
    53

    Domyślnie

    Forumowicze mili. Od tygodnia mam alfę 159 z 2008 roku. Chciałbym zaktualizować blue and me do języka polskiego. Proszę o info skąd mogę pobrać oprogramowanie. Bo bella mówi do mnie po włosku, a ja nie bardzo ją rozumiem. Auto jest ze zwykłym radiem bez navi.

  3. #243
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    www.blueandme.net

    Ściągasz plik, który wrzucasz na PenDrive (fat32). Wkładasz do B&M w Alfie -> samochód wgra tam plik identyfikujący...
    To wrzucasz na stronę do której podałem link -> ustawiasz jaką masz wersję, język itd... i pobierasz właściwy firmware, który ponownie pakujesz na PenDrive, i wkładasz do B&M w Alfie. Teraz musisz trochę dłużej poczekać, bo chwilę to się wgrywa. Czekasz cierpliwie, aż dostaniesz komunikat, że aktualizacja jest kompletna.
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 20-04-2016 o 11:05

  4. #244
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Artec86
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    159 1.9 JTDM 8v 120KM SW (2008)
    Postów
    53

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Będę dziś działał i dam znać czy się udało

  5. #245
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaJunior
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Alfa 159, 2.0 JTDm, 136KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post

    Ściągasz plik, który wrzucasz na PenDrive (fat32). Wkładasz do B&M w Alfie -> samochód wgra tam plik identyfikujący...
    To wrzucasz na stronę do której podałem link -> ustawiasz jaką masz wersję, język itd... i pobierasz właściwy firmware, który ponownie pakujesz na PenDrive, i wkładasz do B&M w Alfie. Teraz musisz trochę dłużej poczekać, bo chwilę to się wgrywa. Czekasz cierpliwie, aż dostaniesz komunikat, że aktualizacja jest kompletna.
    Cześć,
    Kolega mateuszszar powyżej opisał procedurę aktualizacji firmware. Ale firmware zaktualizuje Ci się w języku, który posiadasz.
    Język zmienia się innym plikiem. Jako młodziak na forum nie mogę wkleić linka, więc podpowiem jak znaleźć plik aktualizacji języka (bo sam dość długo szukałem i znalazłem w sumie przypadkiem):
    - na stronie B&M wchodzisz w SUPPORT --> DOWNLOAD (oczywiście po wyborze marki Alfa Romeo)
    - wybierasz 'Car model: 159',
    - klikasz 'APPLICATIVE',
    - dalej wybierasz 'B&M generation: First gerenation', 'B&M Model: Blue&Me NAV' (nawet jeśli dane Twojego systemu są inne) i pojawia się poniżej opis zatytułowany 'Language settings aplication'.
    - Kliknięcie w tekst otwiera stronkę z linkami do aktualizacji językowych. Klikasz w POLSKI i pobierasz ZIPa.

    W ZIPie jest plik aktualizacyjny i instrukcja aktualizacji. Weź nie za duży pendrive (kilka GB) i sformatowany na FAT32 bez żadnych innych plików. Postępuje według instrukcji, ale w skrócie:
    - rozpakowujesz ZIPa na pena,
    - podłączasz do B&M, włączasz zapłon i czekasz na komunikat, że zakończono
    - wyłączasz, włączasz zapłon i Pani Alfa gada (i słucha) po polsku.

    Po zmianie języka możesz aktualizować firmware, ale ja bym to robił tylko w sytuacji, gdy stwierdzisz, że coś Ci nie działa (telefon się nie paruje itp.). Mi po aktualizacji FW przestało czytać niektóre pliki MP3, które wcześniej chodziły bez problemu.
    Jeśli się zdecydujesz, to na tej samej stronie:
    SUPPORT --> DOWNLOAD wybierz tylko model samochodu (159) i kliknij "Start update". Dostaniesz instrukcje co robić, a w skrócie wygląda to tak:
    - ściągasz i rozpakowujesz na pustego pena 'blueandmeconfigurator',
    - podpinasz do B&M w Alfie i włączasz zapłon (B&M zachowuje się podobnie jak przy zmianie języka i zapisuje na penie plik 'BMConf' - zapisuje tam wszystkie dane dotyczące systemu łącznie z językiem instalacji, dlatego lepiej najpierw zaktualizować język do polskiego),
    - wracasz na stronę blue and me, wciskasz 'Upload file' i wrzucasz plik BMConf z pena (żeby się nie nabiegać, najlepiej pójść do Alfy z laptopem z dostępem do neta),
    - strona rozpoznaje wersję Twojego systemu i wskazuje Ci do pobrania odpowiednią wersję pliku aktualizacyjnego Firmware,
    - ponownie rozpakowujesz ZIPa na PUSTEGO pena, podpinasz do Alfy i włączasz zapłon - tym razem aktualizacja trwa duuużo dłużej niż przy języku, więc się nie zniechęcaj. Jeśli nie wyskoczy błąd 'BAD USB' (czy coś w tym stylu) to czekaj - nawet z 15 minut.

    Powodzenia

    P.S. Rozpisałem się trochę, ale nie widziałem wcześniej kompleksowej instrukcji.

  6. #246
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Artec86
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    159 1.9 JTDM 8v 120KM SW (2008)
    Postów
    53

    Domyślnie

    Super! Dzięki za szczegółową instrukcję. Dam znać czy się udało. Za godzinkę będę działał

  7. #247
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Artec86
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    159 1.9 JTDM 8v 120KM SW (2008)
    Postów
    53

    Domyślnie

    No i bella zagadała do mnie po Polsku
    Teraz mam pytanie czy da się zmienić język w menu komputera na Polski?

    Przepraszam, za post pod postem

  8. #248
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaJunior
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Alfa 159, 2.0 JTDm, 136KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    W kompie nie znalazłem niestety polskiego. Ale mi akurat wystarczy tam angielski. Szczerze mówiąc, w b&m też szukałem angielskiego, a polski potraktowałem jako bonus. Komputer i radio mają soft od Alfa Romeo, a nie b&m. Widziałem tu na forum wątki, w których jest napisane, że się nie da wgrać polskiego.

    Wysłane z Xperii przez Tapatalka

  9. #249
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Artec86
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    159 1.9 JTDM 8v 120KM SW (2008)
    Postów
    53

    Domyślnie

    Tak myślałem. Mi też wystarczy angielski, ale z Polskim było by bardziej swojsko
    Jeszcze raz dziękuję za wskazówki. Szerokości

  10. #250
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Nie można zmienić jezyka w menu, tylko komendy głosowe.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


Podobne wątki

  1. [156] Zmiana języka w komputerze
    Utworzone przez DDEvil w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 22:54
  2. Zmiana języka na komputerze..
    Utworzone przez skwaros w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 20:39
  3. [159] Zmiana języka radionawigacji
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 23:43
  4. Zmiana języka menu
    Utworzone przez Stiven w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory