Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Temat: Automatyczne zamykanie

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    dziś sprawdziłem u siebie i nie działa alarm fabryczny (podobno) zamówiony w produkcji. trochę dziwne, bo to w sumie standard, ale mi zwisa, jak pisałem, nigdy nie użyłem

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    no co ty powiesz...



    hmmm nie ma nic do rzeczy? a to ciekawe...... hmmmm.... no bo kto by pomyślał że automatyczne zamykanie zamków po zamknięciu klapy bagażnika nie nazywa się jednak "automatycznym zamykaniem"....
    ahhhh ten nasz polski język, tyle wyjątków - kto by to wszystko zapamiętał ;]

    - - - Updated - - -
    no nie ma. jeszcze raz ładnie spróbuję wyłożyć. na pilocie są 3 śliczne przyciski: otwieranie, zamykanie i otwieranie bagażnika. interesuje nas ten ostatni- o nim pisałem. powoduje on jednorazowe odryglowanie klapy bagażnika BEZ odryglowania drzwi- nie można otworzyć żadnych drzwi. po zamknieciu klapy bagażnika nie można go już ponownie otworzyć, bo otwieranie jest elektryczne, a elektryka jest rozłączona. nie ma więc miejsca żadne automatyczne zamykanie drzwi, po prostu nie ma zasilania, które pozwoliłoby na jej ponowne otwarcie przyciskiem w znaczku. pojawi się ona po normalnym otwarciu drzwi lub po ponownym naciśnięciu otwarcia bagażnika (ponownie w postaci jednorazowego impusu) to taka 'automatyka' jak zatrzask w typowej furtce na domofon.

    kolego szkoda zachodu - oni i tak wszystko wiedzą najlepiej i są najmądrzejsi...
    rozumiem, ze masz nabite 1k+ postów, ale to nie znaczy, ze Ty masz monopol na wiedzę, zresztą właśnie prezentujesz moralność kalego. ja Ci naprawdę wierzę, że to u Ciebie działa, jednak są ludzie(w tym, jak się okazuje ja), którym nie działa. a Ty od razu:
    zastanówcie się lepiej dlaczego tak podstawowa funkcja na dzisiejsze czasy u was nie działa... generalnie polecam jednak pogrzebać w opcjach ;]
    w opcjach nie znalazłem w ogóle nic odnoszącego się do alarmu. może mnie oszukali i z jakiegoś powodu nie był instalowany fabrycznie, tylko u dilera w salonie. ale może taka sytuacja miała miejsce w Twoim przypadku? ja kupiłem- nie działa, ale jak powiedziałem, nie obchodzi mnie to szczególnie, bardziej brak mi automatycznego składania lusterek po załączeniu alarmu

    pierwsze słyszę żeby auto miało się nie zablokować od samego zbliżenia się do niego.
    taka sytuacja ma miejsce w prawie każdym nowym samochodzie z funkcją keyless- zablokujesz, potem odejdziesz, a następnie podejdziesz zbyt blisko i odblokuje się.

  2. #32
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stefdeath
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Może to kwestia wyposażenia. Np jak miałem auta z vaga to podpinałem się vcdsem i wystarczyło zaznaczyć kilka "ptaszków" żeby sobie np odpalić światła dzienne albo doświetlanie zakrętów halogenami a nawet przez odpowiednie kodowanie np. Elektroniczną szperę. Warunek to odpowiednio wyposażone moduły komfortu, bordnetze itp. W wersjach "bieda" nic się nie dało aktywować.
    Może w julce moduł komfortu obsługuje to ryglowanie w jakimś wyższym poziomie wyposażenia ? Ja mam jakieś pakiety biznes czy premium i jakieś jeszcze - jak auto samo mi czyta smsy głosem jakiejś laski to mnie już nic w nim nie zdziwi

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    [MENTION=70243]stefdeath[/MENTION]
    może, ale patrząc na katalog nie mam tylko elektrycznych siedzeń, pakietu lux (obecnie to navi + podłokietnik, niedostępne z siedzeniami veloce), dab i zapalniczki moooże ma to związek z brakiem navi, ale mocno wątpię dla mnie najbardziej prawdopodobna jest wersja, że część z nas ma instalowane alarmy u dilera, nie w fabryce- pytanie czy są to ci, którym działa, czy ci, którym nie ewentualnie różne roczniki mają rożne alarmy fabrycznie montowane.
    a odczyt smsów i pełna obsługa bt jest teraz (nie wiem, jak wcześniej) od wersji bazowej. szkoda, ze nie można podyktować odpowiedzi, tylko jakieś przygotowane.
    Ostatnio edytowane przez loonyjoe ; 08-03-2017 o 21:17 Powód: przecinek

  4. #34
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefdeath Zobacz post
    Musze obronić prezesa - u mnie też to działa. Klikasz otwieranie i jak sie nie otworzy drzwi lub klapy to po 30s auto samo się zamyka. Tutaj nagrałem filmik na dowód. Alarmu niefabrycznego brak, ustawienia jak fabryka dała.

    https://m.youtube.com/watch?v=q3Y6K2...ature=youtu.be
    dzięki kolego stefdeath za filmik. Myślę że gdybyś poszedł za kabelkiem tej niebieskiej diodki która Ci tak natarczywie mruga to byś wyrwał alarm założony przez poprzedniego właściciela.Musisz się rozejrzeć pod kokpitem .Może nie założył Ci syrenki a tylko sam alarm.To niebieskie światełko nie jest ,, normalne " w Julce.No chyba że się mylę

  5. #35
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    mi też ta dioda wygląda na niefabryczną - ja mam fabryczny alarm, przedlift z prawie max wyposażeniem (nie mam navi i bixenonów skrętnych)

    Mi jako dioda alarmu mruga dioda na panelu przycisków na konsoli centralnej - czerwona nad przyciskiem blokowania drzwi.

  6. #36
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    mks czy to jest ta sama dioda która się później świeci po zaryglowaniu zamka w czasie jazdy..?? Sorry że pytam ale będę zakładał sobie w sobotę alarm a panel aktualnie mam rozłożony. Czy Tobie w fabrycznym działa funkcja autoclose..??
    Czy ktoś z kolegów na forum ma alarm meta m8199...??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170306_085545.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	125.7 KB
ID:	223586
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 09-03-2017 o 07:51

  7. #37
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    mks czy to jest ta sama dioda która się później świeci po zaryglowaniu zamka w czasie jazdy..?? Sorry że pytam ale będę zakładał sobie w sobotę alarm a panel aktualnie mam rozłożony. Czy Tobie w fabrycznym działa funkcja autoclose..??
    Czy ktoś z kolegów na forum ma alarm meta m8199...??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170306_085545.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	125.7 KB
ID:	223586
    tak chodzi o tą diodę która świeci się po zaryglowaniu zamka.

    U mnie nie działa autoclose - w sensie, jakim padło pytanie w temacie - jeśli otworzę pilotem, nie otworzę klamką to się nie zamknie. Natomiast ryglowanie po ruszeniu działa oczywiście.

  8. #38
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stefdeath
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    dzięki kolego stefdeath za filmik. Myślę że gdybyś poszedł za kabelkiem tej niebieskiej diodki która Ci tak natarczywie mruga to byś wyrwał alarm założony przez poprzedniego właściciela.Musisz się rozejrzeć pod kokpitem .Może nie założył Ci syrenki a tylko sam alarm.To niebieskie światełko nie jest ,, normalne " w Julce.No chyba że się mylę
    ha skoro mówici,e że diodka niefabryczna to może tak jest Na alarmach nie znam się zupełnie. Na pewno nie mam żadnego dodatkowego pilota czy kluczyka do syreny a takowe posiadałem w poprzednich autach jak alarm był niefabryczny. Natomiast sama syrena chyba jest pod maską - zauważyłem taki diwajs przy lewym błotniku w okolicach wlewu płynu do spryskiwacza.

  9. #39
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    no widzisz..założyliśmy Ci alarm ..bezpłatnie

    czasami na syrence będziesz miał jakieś symbole na nalepce i firmę np. meta system

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,816

    Domyślnie

    [MENTION=70243]stefdeath[/MENTION] na pewno masz coś grzebnięte lub dołożone w aucie ( filmik by potwierdzał że nie fabrycznie) tak jak pewnie każdy komu się centralny w julce sam uzbraja.Fabrycznie nie było takiej opcji (nie jestem tylko pewien jak w wersji z alarmem bo nie mam ale ktoś wyżej pisał że ma alarm i jest tak samo ) przynajmniej nie w autach z salonu w PL a trochę ich spotkałem i żadna tego nie miała. Nie ma też zresztą nic o tym w instrukcji a jeśli tylko ja nie potrafię znaleźć to nich mnie ktoś poprawi . Prezes oczywiście jak zwykle i tak wszystko wie lepiej od nas samych co mamy w swoich autach (choć sam kupił używkę więc nie wie jakie jego auto było "fabrycznie"), baa wie nawet więcej -że mamy je wszyscy uszkodzone albo jesteśmy debilami bo nie potrafimy sobie w menu włączyć funkcji której tam nie ma, ehhh ręce opadają ....

    p.s. tak dla jasności - nic mi nie ściska- jest mi ta funkcja tak potrzebna jak kur**e majtki

Podobne wątki

  1. [159] Automatyczne podnoszenie i zamykanie klapy bagażnika
    Utworzone przez zeppelin w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 179
    Ostatni post / autor: 27-07-2020, 14:15
  2. Automatyczne zamykanie podczas jazdy
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 20:03
  3. Automatyczne zamykanie drzwi
    Utworzone przez halim w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 17:55
  4. [159] Automatyczne zamykanie szyb
    Utworzone przez spdr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 22:43
  5. automatyczne zamykanie drzwi
    Utworzone przez pls w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 21:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory