Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Świecąca się kontrolka hamulca ręcznego, po wymianie sterownika pompy ABS VDC

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 2009 Rok
    Postów
    1

    Domyślnie Świecąca się kontrolka hamulca ręcznego, po wymianie sterownika pompy ABS VDC

    Witam wszystkich forumowiczów. Wydaje mi się że to mój pierwszy post tutaj, wiec chciałem się z wszystkimi przywitać. Mój problem pojawił się około pół roku temu, wydaje mi się że przypadkowo po wymianie tarcz przednich tarcz hamulcowych. Zapaliły się lampki ręcznego, lampka w kształcie trójkąta, oraz ABS, po zapaleniu się którego prędkościomierz przestawał działać. Czasem lampka ABS gasła i prędkościomierz zaczynał działać. Pojawiła się też kontrolka check engine
    Błędy z programu MES nie podam ich w chronologicznie za co przepraszam. U1706 Can network (NCM- NFR) P0704 Po ostukaniu młotkiem które to rozwiązanie znalazłem na jednym z forów U1601 CAN Line error C1115 Lateral acceleration YAW Sensors Po kolejnym ostukaniu młotkiem C1107 Instrument panel U1703 No MSG from body computer
    Po zamówieniu, i otrzymaniu pompy ze sterownikiem podpiąłem ją do samochodu bez montażu. Błędy zostały skasowane, natomiast pojawiła się informacja której nie pamiętam dokładnie, ale dotyczyła ona dokonanych zmian zdanie ze słowem changed.
    Po prawidłowym podłączeniu sterownika błąd check udało się skasować, błędy od ABS również, ale miałem pewne problemy, gdyż pojawiały się ponownie. Po którejś próbie udało mi się skasować błędy ABS i ikonę trójkąta. Pozostała ikona ręcznego. Co ciekawe błędy ABS... wyskakują dopiero kiedy podpinam się Programem.
    Po wypięciu wtyczki na zbiorniczku płynu kontrolka świeci się dalej. Na sprawdzenie czujnika od ręcznego nie miałem dziś czasu, wcześniej działał prawidłowo.
    Obecnie z kontrolką ręcznego ABS i VCD działa poprawnie. Kontrolki podczas uślizgu kół migają, a przynajmniej ta w kształcie trójkąta. Ale tempomat z kolei nie działa i to jest także dla mnie dziwne.
    Ostatnia rzecz którą robiłem wcześniej związaną z hamulcami to wymiana piasty prawego tylnego koła razem z klockami i tarczą. Z uwagi na problemy z zapieczonymi śrubami, i innymi mniej istotnymi problemami jeżdżę z jedną tylną stroną nową, a drugą starą. Jutro po kupnie części i wymianie piasty napiszę jak wygląda temat. Rzecz która mnie zastanawia i której szukam obecnie to które elementy powodują zapalenie się kontrolki ręcznego oprócz wyżej wymienionych.
    Przeszukuję teraz forum i taka mnie naszła myśl z jednego z tutejszych wątków. Zmieniałem tarcze, a w jednym z kół jest czujnik zużycia klocka. Być może on robi zwarcie ? A u mnie po wymianie przednich tarcz zapaliły się trzy kontrolki. W jednym wątku piszą że przewód znajduje się w przednim prawym kole. Pytanie czy prawe to od strony kierowcy czy pasażera ? No i czy ma on związek z nie działaniem tempomatu.
    Tak czy owak zdejmować będę wszystkie ze względu na zmianę śrub, które miałem od bodajże VW
    Pozdrawiam Maciej
    Ostatnio edytowane przez le_beduin ; 02-01-2020 o 22:16

Podobne wątki

  1. Kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez lucek w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 17:08
  2. Świecąca kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez Brux w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 12:17
  3. Świecąca kontrolka ABS i hamulca ręcznego
    Utworzone przez Giacomo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 13:10
  4. [145] Docisk hamulca + kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 23:31
  5. kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez seboq w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 14:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory