Strona 111 z 175 PierwszyPierwszy ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,101 do 1,110 z 1747

Temat: Chip tuning - Mapy

  1. #1101
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    już widać, że niezbyt masz pojęcie, bo hamownia wcale nie jest potrzebna do grzebania w czymkolwiek... a tak to się odezwij np do cinka, już to widzę jak dostaniesz za darmo jakiegoś softa

  2. #1102
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    już widać, że niezbyt masz pojęcie, bo hamownia wcale nie jest potrzebna do grzebania w czymkolwiek... a tak to się odezwij np do cinka, już to widzę jak dostaniesz za darmo jakiegoś softa
    No dooooooooobra. To za Twoją opinię już podziękuję. Hamownia niepotrzebna? Taaaa......
    Odpisujesz tak żeby sobie posty nabić? Czy trollujesz dla zabawy?

    OK. Moja opinia jest diametralnie inna. Owszem, możesz podnieść parametry bez hamowni. Owszem, na pewno to zadziała.
    Ale moja , widocznie skromna, wiedza mówi, że jak chcesz dostroić optymalnie konkretną jednostkę to warto zobaczyć
    na rolkach czy kreski gdzies nie klękają, może gdzies warto podciągnąc a gdzieś lekko opuścić.
    Ale jak sam zauważyłeś (a z tonu wypowiedzi rozumiem, że Ty się znasz i to najlepiej) ja się nie znam, nie mam pojęcia.
    Dziekuję za ocenę mojej wiedzy opartą na.... no nieważne. Opartą

    A co do proszenia Cinka o mapę - on żyje z tego i nawet przez chwilkę nie przysżłoby mi do głowy go prosić.
    Natomiast to nie jest (chyba) komercyjne forum dla ludzi zarabiajacych na nim
    a raczej miejsce dla fascynatów dzielących się doswiadczeniami i radami, na którym
    każdy może zapytac i liczyć na coś więcej niż złośliwe i bezsensowne komentarze jak Twoje 'siewcu'
    Ale się nie dziwię. Takich jak Ty znam z każdego forum więc idzie się przyzwyczaić (niestety)

  3. #1103
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomSRT Zobacz post
    No dooooooooobra. To za Twoją opinię już podziękuję. Hamownia niepotrzebna? Taaaa......
    Odpisujesz tak żeby sobie posty nabić? Czy trollujesz dla zabawy?

    OK. Moja opinia jest diametralnie inna. Owszem, możesz podnieść parametry bez hamowni. Owszem, na pewno to zadziała.
    Ale moja , widocznie skromna, wiedza mówi, że jak chcesz dostroić optymalnie konkretną jednostkę to warto zobaczyć
    na rolkach czy kreski gdzies nie klękają, może gdzies warto podciągnąc a gdzieś lekko opuścić.
    Ale jak sam zauważyłeś (a z tonu wypowiedzi rozumiem, że Ty się znasz i to najlepiej) ja się nie znam, nie mam pojęcia.
    Dziekuję za ocenę mojej wiedzy opartą na.... no nieważne. Opartą

    A co do proszenia Cinka o mapę - on żyje z tego i nawet przez chwilkę nie przysżłoby mi do głowy go prosić.
    Natomiast to nie jest (chyba) komercyjne forum dla ludzi zarabiajacych na nim
    a raczej miejsce dla fascynatów dzielących się doswiadczeniami i radami, na którym
    każdy może zapytać i liczyć na coś więcej niż złośliwe i bezsensowne komentarze jak Twoje 'siewcu'
    Ale się nie dziwię. Takich jak Ty znam z każdego forum więc idzie się przyzwyczaić (niestety)
    Prawda jest jak zwykle po środku - bo strojone auto tylko na hamowni może na drodze wcale się tak rewelacyjnie nie spisywać (róznica w warunkach testu). Uwierz że jest mnóstwo auto nie strojonych na hamowni które jeżdżą i to grubo. Sonda AFR w tyłek i stroisz tyle ile masz paliwa w układzie i to w warunkach drogowych, to zdecydowanie lepsze od strojenia na hamowni bo dochodzą jeszcze subiektywne odczucia kierującego takie jak reakcja na gaz lag turbiny elestyczność czy czasy na poszczególnych biegach i często jest tak że po takim strojeniu właściciel jedzie na hamowanie tylko potwierdzić swoje odczucia nie spuszczając się nad tym że ma 5 km za mało czy za dużo. Nie mówiąc już o tym że najbardziej popularna inercja nie jest wstanie obciążyć aut z silnikami turbo w dostatecznym stopniu i potem się okazuję ze auto łapie overboosty na drodze.
    Luzuj siewcu dobrze mówi.
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 13-03-2015 o 07:40

  4. #1104
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Spoko. Tu się Teddy84 zgodzę.
    Jak najbardziej optymalnie to stroić auto i na drodze i na hamownii. Sam miałem taki przypadek , że w fiacie Stilo 'dupohamownia' mówiła,
    że wszystko jest gruuuubo a na rolkach pokazywało jak obie kreski siadają na chwilę w pewnym zakresie.
    I człowiek dużo mądrzejszy ode mnie i z dużym doświadczeniem nie od razu kumał dlaczego.
    Potem się okazało , że był to wziązek przyczynowo-skutkowy z temperaturą.

    Ściągnę zaraz z drugiego kompa moją mapę do mojej GT i wrzucę gdzieś.
    moja mapa: http://megawrzuta.pl/download/660fd4...7ce3822e5.html
    Jeśli ktoś by miał ochotę zajrzeć i doradzić gdzie jeszcze pogrzebać - stawiam piwo w przypadku wizyty w Gdańsku


    A 'siewcu' co mówi (pisze) to jedno , JAK to robi to inna historia - jeśli widzisz w postach powyżej o co mi chodzi.
    Z każdym chętnie merytorycznie porozmawiam. Jestem amatorem i przyznaję się do tego.
    Chętnie tez przyznam się do błędu i nauczę czegoś nowego.
    Ale po prostu uwielbiam rozmowy zaczynające się od "jestes idiotą, nic nie umiesz i nie wiesz, do pięt mi nie dorastasz..."
    Ostatnio edytowane przez tomSRT ; 13-03-2015 o 16:38

  5. #1105
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Witam. Ostatnio tak mnie coś tknelo i mam pytanie.. Czy mapa od 166 2.4 20v 175/185 km podejdzie pod 166 2.4 10v 150 km i zwiększy moc czy niestety nie?


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  6. #1106
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Niestety nie. Trochę to bardziej skomplikowane.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #1107
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Nie czytałem tutaj całego wątku, dlatego mam kolejne pytanie czy ktoś ma jakąś sprawdzona mapę pod mój sterownik na jakieś 180 km?


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  8. #1108
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie

    koledzy, jakim programem połączyć się z ecu żeby "zassac" z niego mapy i wrzucić do innej,

    bo mam swoją 156 2.4jtd 136KM -która ma podniesioną moc, a w drugiej mam serie, nr sterowników są takie same i chciałem poprostu z jednej do drugiej przerzucić te mapy

  9. #1109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Witam,

    Panowie czy jest jakiś sposób i dobra mapa żeby sflashować 2.4 20v alfa 156 ? Co mi jest potrzebne ? Jaki interfejs? Galetto ? Czy jest to wykonalne w domowych warunkach(mam na myśli laptop + wrzut przez OBD 2), czy trzeba wyciągać sterownik i bawić się nim? Jest w ogóle sposób na EDC16 ?
    Ostatnio edytowane przez Competizione ; 07-04-2015 o 16:21 Powód: dodano

  10. #1110
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Galletto 2, MPPS.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Chip Tuning/MAPY ok. Wrocław/Poznań ktoś poleci ?
    Utworzone przez KaaC w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2018, 17:42
  2. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  3. Chip tuning
    Utworzone przez domino281 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 19:08
  4. [166] Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:12
  5. Chip tuning TS
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory