Strona 15 z 22 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #141
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,041

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Czy Wy widzicie co piszecie? To idzie w świat. Świadczy o marce. Przypomina jak nic mądrości dotyczące trwałości TSow. A bo to olej był zły.
    Oleje zle dodatki zle / dobre. Paliwo zle, oktan w te czy wewte , pora tankowania (???) odbicia, czary mary, szamańskie jakieś podejście.
    15 wymian oleju w 100 tys , świece co 30tys ? Ludzie . Co za absurdy. Jak przy takim użytkowaniu ma nie być przypinana łatka "auta specjalnej troski"?

    Jak użytkować auto, co ile wymieniać i jaki olej, świece , jakie stosować paliwo (kurde . Benzyna to benzyna) w aucie -produkcyjnym- mówi ...uwaga...instrukcja obsługi. Napisana przez producenta. Jeśli producent ściemnia w instrukcji to co dopiero w konstrukcji .

    Padnie ten cały MA jak widać z troską i bez troski najwyraźniej niedopracowany, trudno . Na 100 tys doliczyć 10 tys zł i jeździć bez tańczenia szamańskiego wkoło auta.
    Tak, akceptuję że prędzej czy później MA pewnie padnie, natomiast wolałbym żeby to było później. Co do dodatków olejowych czy ciut częstszych wymian - jeżdżę głównie po mieście i dynamicznie, stąd tu w miarę dbam - choć też nie przesadzam - jak auto było na gwarancji (4 lata), jeździło na Selenii, dopiero po tym wpadł Penrite a teraz ze względu na brak dostępności Ravenol. AR9100 dodaję, ale też nie zawsze - bywało że nie miałem akurat kupionego a potem zapominałem. AR9100 lałem tez do motoru, leję do Giulietty, lałem do wcześniejszych 159tek i leję do Spidera V6.

    O tankowaniu do pierwszego odbicia - Dareek napisał, bo pytałem czy nie dowalał na max pod korek że mu padł filtr oparów - niektórzy robią tak tankowanie na ileś odbić i potem problem mogą mieć - niezależnie od marki.


    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Ja tylko wtrącę, że mam Giulię 2.0 z USA i bardzo nie lubi się ona z Shell V-Power 95. Notorycznie wyskakiwał błąd dotyczący ciśnienia paliwa, raz mi nawet zgasła. Zacząłem tankować zwykłą 95 na Amicu i jest okej.
    USA mają inne mapy. W każdym razie w EU (i po chipie, ale na stock też tak było), na VPower95 moje auto chodzi najlepiej - musi być jakiś dodatek który mój silnik lubi. Na zwykłych 95tkach auto po prostu jeździ dobrze, ale nie tak spektakularnie jak na VP95. Nie raz próbowałem tankować to, potem inne i zawsze mi się potwierdza. Pomiarów nie robiłem, ale banan jest na gębie a to najważniejsze Gdy próbowałem czasem RON 98/100, to zawsze auto gorzej jeździ. Może te paliwa akurat nie rotują i są bardziej zasyfione/mają wodę itp itd.

  2. #142
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest z benzynami VPower ale np diesle VPower są rzadsze i nie nadają się do starych diesli na pompach VP, nie ma odczuwalnego przyrostu mocy, jest 10% przyrost spalania. Może z benzynami jest podobnie, rzadsze więc w ustalonym w sofcie czasie otwarcia wtryskiwaczy być może więcej jest paliwa podawane stąd lepsze osiągi.

  3. #143
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Czy Wy widzicie co piszecie? To idzie w świat. Świadczy o marce. Przypomina jak nic mądrości dotyczące trwałości TSow. A bo to olej był zły.
    Oleje zle dodatki zle / dobre. Paliwo zle, oktan w te czy wewte , pora tankowania (???) odbicia, czary mary, szamańskie jakieś podejście.
    15 wymian oleju w 100 tys , świece co 30tys ? Ludzie . Co za absurdy. Jak przy takim użytkowaniu ma nie być przypinana łatka "auta specjalnej troski"?

    Jak użytkować auto, co ile wymieniać i jaki olej, świece , jakie stosować paliwo (kurde . Benzyna to benzyna) w aucie -produkcyjnym- mówi ...uwaga...instrukcja obsługi. Napisana przez producenta. Jeśli producent ściemnia w instrukcji to co dopiero w konstrukcji .

    Padnie ten cały MA jak widać z troską i bez troski najwyraźniej niedopracowany, trudno . Na 100 tys doliczyć 10 tys zł i jeździć bez tańczenia szamańskiego wkoło auta.
    jakbyś trochę poczytał nawet instrukcje to głupot w nocy po pijaku nie pisałbyś. wiele samochodów wymaga wymiany świeć co 30 tkm . no ale jak w AR to oczywiście lament. Auto ma świece Irydowe marki NGK i sam producent zaleca ich wymianę co 30 tkm.
    Zaloguj się na forum BMW i tam wypisuj te głupoty - po 1 dniu wyhaczysz bana na stałe.
    Ju widzę twoje lamenty jak np M3 którego silnik wymaga .. remontów po 60-80 tkm i wymian oleju po 5-6 tkm .
    No ale tu na forum od dawna toleruje się pisanie kompletnych bzdur i obrzucanie błotem.

  4. #144
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Nie wiem jak to jest z benzynami VPower ale np diesle VPower są rzadsze i nie nadają się do starych diesli na pompach VP, nie ma odczuwalnego przyrostu mocy, jest 10% przyrost spalania. Może z benzynami jest podobnie, rzadsze więc w ustalonym w sofcie czasie otwarcia wtryskiwaczy być może więcej jest paliwa podawane stąd lepsze osiągi.
    Co dla Ciebie znaczy określenie "rzadsze" w odniesieniu do paliwa?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  5. #145
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Co dla Ciebie znaczy określenie "rzadsze" w odniesieniu do paliwa?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    To co znaczy zwykle to słowo, diesel jest podobno rzadszy w sensie bardziej płynny, mniej lepki i w przypadku pomp VP jeszcze zwykle co najmniej lekko zużytych bo to już od lat nie produkowane, powoduje większe przecieki wewnętrzne, dłużej trwa wytworzenie ciśnienia otwarcia wtryskiwaczy, otwierają się później skracając czas spalania, nalewa się paliwa więcej jeszcze w momencie gdy już nie powinno z uwagi na przesunięcie w czasie etapu wtrysku, jest mniej ekonomicznie i ekologicznie, mocy nie przybywa a spalanie zwykle u mnie rosło na takim paliwie z ok 7 do ok 7,8 więc stosowałem raz na jakiś czas tylko ze względu na włąściwości rzekomo myjące układ wtryskowy i usuwające ewentualną wodę z baku, by się nie bawić w dodatki do paliw, lub zimą przy bardzo niskich temperaturach.

  6. #146
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Nie to miałem na myśli a to, że gdy robisz tuning taki na maxa to ma to znaczenie pod jakie paliwo, na więcej oktanach wyciągniesz nieco więcej, więc zrobić pod byle jakie paliwo a jeździć na lepszym i lać olej jak zalecają w USA, gdzie rzekomo problem z MA nie występuje.

    Na razie wiemy, że w USA inny olej, nie wiemy czym różnią się mapy - tu by mógł je porównać i się wypowiedzieć ktoś, kto ma narzędzia i pojęcie o chipowaniu., wiemy też że w USA jest zdaje się lepsze chłodzenie silnika - dodatkowa chłodnica.

    Po prostu zastanawiamy się jakie są różnice między samochodami z USA gdzie problemu nie ma a tymi z Europy gdzie problem jest i to czasem nie przy 100tys a znacznie wcześniej, bo po 100tys to rzeczywiście nie byłby problem, przy takich przebiegach w innych samochodach trzeba rozrząd wymieniać i czasem do tego silnik wyciągać, kosztowo wychodzi pewnie podobnie jak wymiana MA.
    O jakiej dodatkowej chlodnicy mowa?

  7. #147
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    O jakiej dodatkowej chlodnicy mowa?
    Wybacz koledze- pisze o czymś o czym nie wie albo wydaje mu się że wie. Jeszcze jest opcja że coś gdzieś usłyszał tylko nie wiadomo co i gdzie. Ale młody "stażem" na forum.

  8. #148
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    To co znaczy zwykle to słowo, diesel jest podobno rzadszy w sensie bardziej płynny, mniej lepki i w przypadku pomp VP jeszcze zwykle co najmniej lekko zużytych bo to już od lat nie produkowane, powoduje większe przecieki wewnętrzne, dłużej trwa wytworzenie ciśnienia otwarcia wtryskiwaczy, otwierają się później skracając czas spalania, nalewa się paliwa więcej jeszcze w momencie gdy już nie powinno z uwagi na przesunięcie w czasie etapu wtrysku, jest mniej ekonomicznie i ekologicznie, mocy nie przybywa a spalanie zwykle u mnie rosło na takim paliwie z ok 7 do ok 7,8 więc stosowałem raz na jakiś czas tylko ze względu na włąściwości rzekomo myjące układ wtryskowy i usuwające ewentualną wodę z baku, by się nie bawić w dodatki do paliw, lub zimą przy bardzo niskich temperaturach.
    Dlatego pytam, o czym piszesz, bo "rzadki" w odniesieniu do paliwa czy oleju tu słowo potoczne, różnie rozumiane.

    Co do tego oleju napędowego, to nie wiem skąd tą legendę wziąłeś, ale to co opisałeś powyżej to jakieś urban legend nie mające nic wspólnego z rzeczywistością

  9. #149
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,274

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    O jakiej dodatkowej chlodnicy mowa?
    Część samochodów miała pojedynczą chłodnicę na pewnym etapie czasowym. Ale nie wiem czy to Giulie czy Stelvio, EU czy USA, 200 czy 280 :⁠-⁠).

  10. #150
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Część samochodów miała pojedynczą chłodnicę na pewnym etapie czasowym. Ale nie wiem czy to Giulie czy Stelvio, EU czy USA, 200 czy 280 :⁠-⁠).
    Tak ale to pierwsze wypusty 200 miały 2 chlodnice, później ograniczyli do jednej a 280 mają dwie i o ile dobrze kojarzę to chodzi o dwa IC a nie dodatkowa chlodnice płynu.

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory