Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)

  1. #11
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Wychodzi na to, że to brzydale i muminy napędzają wózeczek zwany Alfa Romeo...
    a jest cos innego w ofercie?? Nic. 159 nie jest autem masowym do napędzania sprzedaży, poza tym jest szosty rok na rynku.
    To co ma napędzać, jak są same muminy w ofercie?
    I o czym to swiadczy? Że trzeba robic samochody podobające się masom, ale wtedy już nie jest to produkt wartościowy.
    To samo dzieje w muzyce, filmach, kulturze w ogóle itd.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    a jest cos innego w ofercie?? Nic. 159 nie jest autem masowym do napędzania sprzedaży, poza tym jest szosty rok na rynku.
    To co ma napędzać, jak są same muminy w ofercie?
    I o czym to swiadczy? Że trzeba robic samochody podobające się masom, ale wtedy już nie jest to produkt wartościowy.
    To samo dzieje w muzyce, filmach, kulturze w ogóle itd.
    1. Jeśli np. Volvo S40 i V50 może się sprzedać 1274 sztuki, to znaczy że takich aut można sprzedać więcej, a 159 jakoś po prostu nie jest doceniana. Pytanie dlaczego - zbyt ładna?
    2. Patrzyłem również na poprzednie lata - w 2006 sprzedało się 213 sztuk 147 chociażby...
    3. To jest Twoja interpretacja - Alfa 90 też była na wypasie, tylko ludzie tego nie rozumieli, co? Po części się z Tobą zgodzę, ale to jest biznes, a nie galeria sztuki, auta się mają sprzedawać.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #13
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Nic. 159 nie jest autem masowym do napędzania sprzedaży, poza tym jest szosty rok na rynku.
    Po raz kolejny napiszę to samo: jakby nie miała być autem masowym to nie używaliby wspólnej platformy z Oplem tylko zaprojektowali ją sami, od podstaw

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Że trzeba robic samochody podobające się masom, ale wtedy już nie jest to produkt wartościowy.
    159 też podoba się masom, sam nie wiem czy nie większym niż Giulietty Sam pisałeś, że pokazywałeś koleżance 159 i Giuliettę i powiedziała, że 159 jest o wiele ładniejsza Dziwiłeś się jak mumin się może komuś podobać

    ---------- Post dodany o godzinie 17:56 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:54 ----------

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Pytanie dlaczego - zbyt ładna?
    Pingwin sugeruje, że piękno 159 potrafią docenić tylko koneserzy

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Zapewne pokutuje cały czas myślenie że Alfa po zakupie bardzo często będzie się psuć,co może odpychać klientów od alfy?!

  5. #15
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    sprzedaż 159 utrzymuje sie na z grubsza równym poziomie, to cieszy, mimo, że auto jest juz na rynku ponad pięc lat, w sumie to sześć.
    Nic nie będzie dołować: w 2011 i 2012 sprzeda się rowniez spokojnie po 300, moze 400 sztuk.
    Auto pozostanie stosunkowo rzadkie a przez to nadal wyrózniać się bedzie z tłumu swoją lekką, nienapakowaną, ponadczasową linią sedana, i rewelacyjnym, niepotwarzalnym, wywołującym gęsią skórkę przodem.

    Do Volvo nie porównuj. Podaj raczej ile w Polsce sprzedało się saabów 9-3 albo subaru legacy. Bo to jest właściwe porównanie.

  6. #16
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Bo to jest właściwe porównanie.
    A może porównać pierwsze lata sprzedaży do Opla? Właściwszego porównania chyba nie ma, jeśli widzi się w samochodzie coś więcej niż tylko wygiętą karoserię i reflektory.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Nic nie będzie dołować: w 2011 i 2012 sprzeda się rowniez spokojnie po 300, moze 400 sztuk.
    120 sztuk z tych 303 sprzedanych w zeszłym roku, zostało zakupionych przez policję. Gdyby nie to, to byłoby 183. Czyli gdyby nie zakup policji, to 159 trzeci rok z rzędu by dołowała. Nie sądzę by w 2011 roku sprzedaż była większa niż 200 sztuk, a stawiam na 100-150. Jednak jest to zupełnie normalne, i na ogół jest tak, że im starszy model, tym gorzej się sprzedaje - w końcu dlatego wchodzi następca.
    Z drugiej strony może będzie tak jak z Brerą? W 2009 roku gdyby nie loteria plusa, to Brery by się sprzedało 18 sztuk, w 2008 poszło 20 sztuk, a w ostatnim roku sprzedaży 27 sztuk. W końcu sam znam parę osób które chciałyby kupić nową 159, ale się boją, że nie zdążą przed końcem produkcji. A może jednak im się uda?

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Podaj raczej ile w Polsce sprzedało się saabów 9-3 albo subaru legacy. Bo to jest właściwe porównanie.
    Saab-ów 9-3 sprzedało się w 2010 roku 114 sztuk, a w 2009 - 325 szt. Ale to auto jest już na rynku od 2002 roku. Prawdziwy dinozaur.
    Subaru Legacy/Outback w zeszłym roku sprzedano 879 sztuk. To z kolei jest świeże auto, debiutowało w 2009 roku.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Do Volvo nie porównuj. Podaj raczej ile w Polsce sprzedało się saabów 9-3 albo subaru legacy. Bo to jest właściwe porównanie.
    Chciałem porównać do BMW 3, ale nie mogłem znaleźć danych. To by było właściwe porównanie .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #19
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Pawcio, nie pisz mi o Legacy/Outback, bo to trzeba rozdzielić na Legacy i na Outback. Po drugie, w 159 sa nowe silniki, zdecydowanie lepsze od poprzednich. Po trzecie, jak sobie zrobisz wykres sprzedaży 159 od początku, nie ma żadnego dołowania, trend jest boczny. Po czwarte, jak policja kupiła, to jest dobra rekomendacja dla nowych kupujacych i akurat ten policyjny zakup może pomóc w sprzedaży 159.

    To jednak bez znaczenia. Tego auta sprzedało się ćwierć miliona w swiecie, na zachodzie nadal się sprzedaje, więc absolutnie nieuprawione jest bleblanie, ze 159 to porażka w sensie sprzedaży.

    ---------- Post dodany o godzinie 11:09 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:07 ----------

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Saab-ów 9-3 sprzedało się w 2010 roku 114 sztuk, a w 2009 - 325 szt. Ale to auto jest już na rynku od 2002 roku. Prawdziwy dinozaur.
    .
    a 159 od 2005. 2002 rok to żaden dinozaur. Saaby znane są z tego, ze długo utrzymują modele w ofercie. Jak więc widzisz, sprzedaż jest porównywalna ze 159.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Chciałem porównać do BMW 3, ale nie mogłem znaleźć danych. To by było właściwe porównanie .
    BMW 3: 2010 rok - 758 sztuk

    ---------- Post dodany o godzinie 11:51 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:17 ----------

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    nie pisz mi o Legacy/Outback, bo to trzeba rozdzielić na Legacy i na Outback.
    No niestety, ale takie właśnie trochę z doopy te dane. Ale to i tak nic. W Mercedesie do jednego worka wrzucili SL, SLR i SLS...
    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Po drugie, w 159 sa nowe silniki, zdecydowanie lepsze od poprzednich.
    Niestety ale już chyba za późno by dzięki dobrym silnikom sprzedaż poszła do góry, lub chociaż utrzymała się na obecnym poziomie...
    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Po trzecie, jak sobie zrobisz wykres sprzedaży 159 od początku, nie ma żadnego dołowania, trend jest boczny.
    No jak uważasz...
    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Po czwarte, jak policja kupiła, to jest dobra rekomendacja dla nowych kupujacych i akurat ten policyjny zakup może pomóc w sprzedaży 159.
    Nie sądzę by tak właśnie było, ale oczywiście nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za
    A jak będzie, to się okaże za rok.
    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    absolutnie nieuprawione jest bleblanie, ze 159 to porażka w sensie sprzedaży.
    Akurat ja tego nigdy nie powiedziałem, zresztą gdyby Marchione uznał 159 za porażkę to by podzieliła los Brery, a jednak dalej utrzymują produkcję.
    Ale sukcesem dla Alfy też na pewno nie jest...
    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    a 159 od 2005. 2002 rok to żaden dinozaur. Saaby znane są z tego, ze długo utrzymują modele w ofercie. Jak więc widzisz, sprzedaż jest porównywalna ze 159.
    W 2009 roku pytałem w salonie czy wiedzą jak długo Brera będzie jeszcze produkowana. Dostałem odpowiedź, że jeszcze długo, bo Alfa bardzo długo trzyma dane modele na rynku. Podawano mi przykład 147. Rok później zakończyli produkcję Brery.
    Niestety jak ktoś nie odświeża swojej gamy co 5-6 lat, to znajduje się w takiej sytuacji finansowej jak właśnie Saab czy Alfa... To już nie te czasy, że jeden model był oferowany przez 10 lat i dobrze się sprzedawał...

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  2. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 21:34
  3. Sprzedaż aut Alfa Romeo w Polsce (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 00:47
  4. Sprzedaż aut osobowych 2005/2006 w Polsce
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 09:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory