Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Jakie jest prawidłowe zachowanie podświetlenia zegarów? (przed FL)

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Shenk
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 144km (99r)
    Postów
    123

    Domyślnie

    Po przekreceniu kluczyka ma swiecic tylko licznik kilometrow a po przekreceniu kluczyka i manetki na postojowe zapala sie podswietlenie zegarow, predkosc i obroty oraz cala reszta zegar, paliwo pokretla itp, a na marginesie spilowanie led i naciecie na srodku krzyza daje efekt rozproszenia, nie za wielki ale jest.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Mniejsza o fizykę diody. Po prostu włóż zwykłe żarówki i będziemy dalej myśleć jak by było coś nie tak. Generalnie podświetlenie zegarów działa razem (licznik i obrotomierz, wskaźniki dodatkowe) , załącza się dopiero po przekręceniu świateł na pozycyjne/mijania.

    Wskaźnik elektroniczny przebiegu zaświeca się po otwarciu drzwi (sterowanie niezależne).
    w egzemplarzach po lifcie wskaźnik przebiegu zapala sie po otwarciu drzwi,ale przed liftem dopiero po przekręceniu kluczyka
    pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podlaska / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105KM 1999r.
    Postów
    29

    Domyślnie

    Założyłem do prędkościomierza zwykłe żarówki i cóż... w przeciwieństwie do diod nie świecą w ogóle. Zmierzyłem miernikiem napięcia: bez założonych żarówek w dwóch otworach jest 12V, w otworze pod ekranikiem LCD jest ok. 7V. Po włożeniu żarówki napięcie spada do 0,03V - 0,04V w każdym otworze, więc nic dziwnego, że nie chcą się świecić.

    Pamiętam, że jak zakładałem diody, to z jedną oprawką miałem problem, że robiło się w niej zwarcie... być może wtedy coś się stało z prędkościomierzem. Pozostaje więc pewnie go wymienić lub założyć diody na niższe napięcie żeby jaśniej świeciły i niech sobie świecą cały czas. Chyba, że istnieje jakieś inne rozwiązanie.

    Pytanie dodatkowe: czy licznik przebiegu widocznego na LCD zaprogramowany jest w komputerze czy w zegarze? Czy przy wymianie prędkościomierza nie zmieni się przypadkiem przebieg?

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Myfavor
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    15

    Domyślnie

    Zaprogramowany jest w komputerze, wyzeruje się tylko licznik kilometrow.

    Wysłane z mojego LT18i

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podlaska / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105KM 1999r.
    Postów
    29

    Domyślnie

    Wiem, że temat z przed 4 lat, ale nadal posiadam tę Alfę i dopiero teraz wziąłem się poważnie za zrobienie tych liczników, bo obrotomierz również przestał świecić, mimo dobrych żarówek.

    Z nieocenioną pomocą przyjaciela udało się znaleźć przyczynę. Okazało się, że kiedyś tam dawno temu faktycznie zrobiłem zwarcie (jeden z LEDów prawdopodobnie był skopany fabrycznie) i przepaliłem 2 tranzystory na prędkościomierzu. Z czasem również padł też na obrotomierzu (a ostatnio go jeszcze dodatkowo dobiłem, ale to już swoją drogą).

    Dorzucam zdjęcie z zaznaczonymi tranzystorami, które wymieniłem:
    - na prędkościomierzu jeden w normalnej obudowie (podświetlenie tarczy), drugi SMD (podświetlenie ekranu);
    - na obrotomierzu w normalnej obudowie (podświetlenie tarczy, żarówka długich zasilana bezpośrednio z wtyczki).
    Powinny być wymienione na BC337-40 i BC817-40, ale że w sklepie były tylko -16 to takie wziąłem i również wszystko działa jak trzeba.

    W sumie piszę tylko dlatego, że gdyby komuś kiedyś również świrowało podświetlenie albo wymiana żarówek nic by nie dawała, to żeby wiedział gdzie może zacząć szukać

    Pozdrawiam i szerokości
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	predkosciomierz.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	44.5 KB
ID:	234921   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrotomierz.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	47.9 KB
ID:	234922  

Podobne wątki

  1. [146] Brak podświetlenia zegarów
    Utworzone przez Kozior w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 00:16
  2. [145] Wymiana podświetlenia zegarów
    Utworzone przez medork w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 10:02
  3. [164] Q4 Jakie jest prawidłowe ciśnienie oleju
    Utworzone przez s_ordak w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory