Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: Wymiana żarówek podświetlania zegarów?

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madnes7
    dlatego na zaroweczkach nie ma co oszczedzac trzeba wymienic wszystkie zeby sie nie orobic ;//
    dokladnie - albo od razu na LEDy je! Znajomy zalozyl sobie biale ledy (nie ala ksenon - idealny bialy jak swietlowka) do POloneza ale musze przyznac ze swieci rewelacja.

  2. #22
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    biale... no tak ale podswietlenie i tak bedzie przeciez zielone ;// no chyba ze chodzi tylko o wzmoznienie swiatla bo te male zaroweczki to raczej nie oslepiaja :>>

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    no tak - to zalezy od konstrukcji tarcz zegarow - akurat nie przygladalem sie jak to jest zrobione u mnie, ale nawet jezeli jest folia to przynajmniej nie ma przeklamania oryginalnego koloru

  4. #24
    Crokus
    Gość

    Domyślnie

    Odgrzebuje trupa bo nie widzę potrzeby zakładania nowego tematu, pouczony przez to forum i paru innych radośnie udałem się do autolandu po żarówki 1.2W i takowe dostałem. Zabrałem się do rozkręcania prędkościomierza, żeby zdążyć przed zmrokiem, wszystko ładnie, pięknie wyjmuje zegar a tam z tyłu brak oprawek na żarówki, niemiła niespodzianka po poprzednim właścicielu. No i teraz mam pytanie bo w sklepie oferował mi żarówki z oprawkami ale ja zabrałem tylko żarówkę, bo miałem nadzieje że wydłubie oprawkę z zegarów. Zmierzam do tego czy alfa ma jakieś uniwersalne oprawki? czy jak wrócę do sklepu po komplet to będzie pasował do alfy, czy nie czeka mnie przypadkiem serwis?
    Ostatnio edytowane przez Crokus ; 05-12-2011 o 16:27

  5. #25
    darian124
    Gość

    Domyślnie

    ja ostatnio wymienialem zaroweczki u siebie, jedna taka zwykla 1 zlotysz ;p do wykrecenia zarowki z zegara potrzeba tylko jakies waskie kombinerki badz jakies kleszcze bo koszyczki od zarowek sa gleboko usadzone ;p a na ledy wydaje mi sie ze szkoda pieniedzy bo i tak zegary maja swoj wlasny kolor nieuzalezniony od koloru zarowki czy cus pozdro

  6. #26
    Crokus
    Gość

    Domyślnie

    Ale czy ten "koszyczek" jest jakiś szczególny czy znormalizowany i jak kupie w motoryzacyjnym to będzie pasował do alfy?, bo ja ich nie mam ktoś musiał grzebać przede mną

  7. #27
    darian124
    Gość

    Domyślnie

    Powiem Ci szczerze, że nie wiem jak jest w innych autach. Ale pamiętam, że jak kiedyś tam dawno dawno mój ojczulek szukał właśnie tych koszyczków do 156 to miał problem żeby je dostać bo były jakieś nietypowe, no i w końcu na szrocie od innej 156 nawyciągał tych calych koszyczkow z zegarów no i teraz mam u siebie pare wolnych sztuk... z zarowkami nie ma problemu bo sa typówki, powinny byc w kazdym motoryzacyjnym, ale nie jestem pewien jak z tymi koszyczkami. Musisz popytać u siebie w okolicy w sklepach czy nie maja takich a jak nie to aso ..

    ---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 17:55 ----------

    Ale uprzedzam Cie ze nie jestem pewien i nie chce Cie zamartwiać na zapas Byc moze dostaniesz bez problemu takie koszyczki ktore wejda prawidłowo w 'dziurke' Ja u siebie wymienialem ostatnio tylko same zarowki bo koszyczki mialem takze w zasadzie plug&play Powodzenia kolego i milego wieczorku

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Co do "koszyczków" to ja ostatnio wymieniałem podświetlenie u siebie i zakupiłem diody już z koszyczkami, tylko że niestety straszna tandeta, po montażu w czasie jazdy wszystkie kolejno się powyczepiały. Dobrze że nie wyrzuciłem oryginalnych koszyczków, ale drugi raz musiałem kupować diody "bezkoszyczkowe".
    Choć w Twoim przypadku zakupiłbym takie "diody już w koszyczkach" i pokombinował z mocowaniem tego na jakiś silikon czy coś aby porządnie się trzymały.
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

  9. #29
    darian124
    Gość

    Domyślnie

    Kombinowanie z sylikonem i w ogóle to popylina troszke, jak coś sie poluzuje to będzie migać jak lampki na choince Lepiej troszke sie pofatygowac i poszukac oryginalnych mocowan To moje zdanie
    Tomek, swoją drogą jak wyglada podswietlenie na diodach, lepiej cos swieci, inna barwa czy bez zmian?

  10. #30
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał darian124 Zobacz post
    Kombinowanie z sylikonem i w ogóle to popylina troszke, jak coś sie poluzuje to będzie migać jak lampki na choince Lepiej troszke sie pofatygowac i poszukac oryginalnych mocowan To moje zdanie
    Tomek, swoją drogą jak wyglada podswietlenie na diodach, lepiej cos swieci, inna barwa czy bez zmian?
    No pewnie że popylina, dlatego u mnie te diody w koszyczkach poszły do śmieci, ale jak innego wyjścia nie ma to lepsze kombinowanie niż ciemność na zegarach
    Wsadziłem zielone diody- barwa piękna, aż miło się na to patrzy, tylko niestety wskazówki gorzej widoczne i to mnie trochę drażni, więc nie wiem czy nie wstawię jednak białych
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

Podobne wątki

  1. AR 156 Zmiana koloru podświetlania zegarów
    Utworzone przez leon8101 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-12-2020, 21:51
  2. Regulacja podświetlania zegarów
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 16:23
  3. Brak Świateł i podświetlania zegarów 156
    Utworzone przez acik666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 11:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory