Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: Alfa ściga Audi

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar korzen
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bangor/North Wales
    Auto
    byla Alfa romeo 147 1,9jtd, bedzie ...?
    Postów
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Gdyby tak wszystko co mówicie stało się prawdą. To człowiek mógłby spokojnie patrzeć w przyszłość i na przyszłość Alfy. Zobaczymy za kilka lat. Ale już teraz odnoszę wrażenie że Włosi robią dużo szumu i nic więcej. A to musza poprzeć działaniami! My Alfaholicy mając pieniadze na nowy model z pewnością pójdziemy i kupimy Alfę, nie patrząc nawet w stronę niemieckiej motoryzacji. Ale pozostali? Niestety AR musi przestać troszkę zadzierać nosa jeżeli chodzi o cenę. Musi przyciągnąć klientów. Dopiero jak to zrobią i rynek zrozumie że AR nie jest be marką to można bawić się z podwyższaniem ceny. To klienta nie odstraszy, który już przekonał się do marki i rozumie, że dobre musi kosztować.
    Zwinąłeś mi posta sprzed nosa. Wg mnie dobrym przykładem jest Skoda. Sprzedali mase aut i teraz mogą sobie pozwolić na model typu MissionL czy VisionD. Nie chce tu porównywać AR ze skodą w jakikolwiek sposób. Chodzi mi jedynie o polityke firmy.
    Patrz w lusterka, sprawdź dwa razy - Golfy są wszędzie!!

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    A ja nie chcę spotykać na każdych światłach Alfy. Wolałem jak była wyjątkowa i każdy się za nią oglądał. Jak spotkałem 10-12 lat temu taki sam model na drodze to było zjawisko. Mrugnięciom i machnięciom nie było końca. Stawało się na poboczu i można było pogadać, a teraz .... Wolę, aby AR pozostało niszowe

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen Zobacz post
    Zwinąłeś mi posta sprzed nosa. Wg mnie dobrym przykładem jest Skoda. Sprzedali mase aut i teraz mogą sobie pozwolić na model typu MissionL czy VisionD. Nie chce tu porównywać AR ze skodą w jakikolwiek sposób. Chodzi mi jedynie o polityke firmy.
    no tak, to są Czesi a oni zawsze myśleli po niemiecku, a Włosi to jak południowcy.. myśla tak: mieliśmy kiedyś kawał pieknej marki, na widok AR H. Ford zdejmował czapkę, światowe sukcesy w sportach, piekne samochody legendy które do dziś na aukcjach jak np. nad jeziorem Como we Włoszech osiągają astronomiczne ceny i wygrywają konkursy piękności. To teraz po co mamy zawalać rynki autami jak kiedyś Lanos czy teraz Fabia.. przywróćmy dawną urodę Alf, ceny i do przodu
    Ostatnio edytowane przez univega ; 11-12-2011 o 16:57

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    A ja nie chcę spotykać na każdych światłach Alfy. Wolałem jak była wyjątkowa i każdy się za nią oglądał. Jak spotkałem 10-12 lat temu taki sam model na drodze to było zjawisko. Mrugnięciom i machnięciom nie było końca. Stawało się na poboczu i można było pogadać, a teraz .... Wolę, aby AR pozostało niszowe
    W dzisiejszych czasach takie auto niszowe, to koniec danej marki.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,079

    Domyślnie

    Niestety też bym tak wolał ale takie auto musiało by kosztować pewnie z kilkaset tysięcy inaczej tak jak napisał Pablo nie byłoby go wcale.
    Prawa rynku są nieubłagane.

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Podstawowym problemem 159 była cena. BMW serii 3 było w tej cenie, a każdy potencjalny klient myślący zdroworozsądkowo wybrał BMW, dlatego mamy takie dysproporcje na drogach.
    .
    Nie do końca sie Pablo z Tobą zgodzę . Rzeczywiście ceny wyjściowe 159 1.9 JTDM 16v i BMW 320 D były w 2005 r. bardzo zbliżone .Niemniej różniły ich znacznie poziomy wyposażenia i polityka rabatowa . Ja wtedy zastanawiałem się własnie także nad BMW 320D i po doposażeniu go do poziomu Distinctive jaki miała 159 i odjęciu wszelkich możliwych rabatów w jednej i drugiej marce ( BMW dawała wtedy na ten model skromne 5% ) wyszły mi ceny 108 kpln vs 133 kpln przy takim samym wyposażeniu obu konkurencyjnych aut . Dylemat miałem spory bo Alfa była piękniejsza ale jeżdziło mi sie lepiej BMW ,zadecydował więc czynnik ekonomiczny
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Albo po prostu niech Marchionne robi masówkę Fiata i Lancii i niestety te marki będa "ludowe" wtedy. Ale niech 3mają sprzedaż na dużym plusie. A AR niech będzie niszowe, nietuzinkowe, oryginalne i ach i och itd. Ale będzie przynosiła straty i będzie musiał dokładać non stop do tego biznesu. Jeżeli jest takm altruistą i AR będzie utrzymywać ja nic nie mam przeciwko
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Nie do końca sie Pablo z Tobą zgodzę . Rzeczywiście ceny wyjściowe 159 1.9 JTDM 16v i BMW 320 D były w 2005 r. bardzo zbliżone .Niemniej różniły ich znacznie poziomy wyposażenia i polityka rabatowa . Ja wtedy zastanawiałem się własnie także nad BMW 320D i po doposażeniu go do poziomu Distinctive jaki miała 159 i odjęciu wszelkich możliwych rabatów w jednej i drugiej marce ( BMW dawała wtedy na ten model skromne 5% ) wyszły mi ceny 108 kpln vs 133 kpln przy takim samym wyposażeniu obu konkurencyjnych aut . Dylemat miałem spory bo Alfa była piękniejsza ale jeżdziło mi sie lepiej BMW ,zadecydował więc czynnik ekonomiczny
    Wszystko się zgadza, ale niestety potencjalny kupiec i tak wybrał BMW, ponieważ to BMW a nie Alfa. Takie życie.
    Sąsiad bardziej zazdrości BMW niż Alfy, mentalności ludzi nie zmienimy. Kilkakrotnie rozmawiałem z kolegami z salonu na ten temat.

    Żeby nie było, mam 3 Alfy, nie mam BMW.

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Wszystko się zgadza, ale niestety potencjalny kupiec i tak wybrał BMW, ponieważ to BMW a nie Alfa. Takie życie.
    Sąsiad bardziej zazdrości BMW niż Alfy, mentalności ludzi nie zmienimy. Kilkakrotnie rozmawiałem z kolegami z salonu na ten temat.

    Żeby nie było, mam 3 Alfy, nie mam BMW.

    Pozdrawiam.
    Zazdroszczą BMW?? Oj Pablo to chyba nie te czasy teraz właśnie zazdroszczą Alfy i trują po stokroć żebyś tylko sprzedał Alfę i kupił sobie BMW albo Audi wtedy dadzą Ci spokój.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Wszystko się zgadza, ale niestety potencjalny kupiec i tak wybrał BMW, ponieważ to BMW a nie Alfa. Takie życie.
    Sąsiad bardziej zazdrości BMW niż Alfy, mentalności ludzi nie zmienimy. Kilkakrotnie rozmawiałem z kolegami z salonu na ten temat.

    Żeby nie było, mam 3 Alfy, nie mam BMW.

    Pozdrawiam.
    To segment premium , klienta interesuje także ( a może przede wszystkim) prestiż marki . Pytanie jak go budować zwłaszcza teraz w trudnych czasach gdzie na każdym kroku szuka się oszczędności .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

Podobne wątki

  1. kupno alfa romeo 159 lub audi a6
    Utworzone przez kossi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 13:15
  2. [145] alfa romeo 145 1.4ts?? cz audi 100 w dieselu?
    Utworzone przez john270 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 12:55
  3. Alfa Romeo 156 vs Audi A4
    Utworzone przez kamilo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 17:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory