Strona 36 z 128 PierwszyPierwszy ... 26272829303132333435363738394041424344454686 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 1273

Temat: Zakup używanej Mito - pomoc

  1. #351
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    brak
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    /ciach/
    O cholera, liczyłem na długą odpowiedź, ale tego się nie spodziewałem Dałeś mi do myślenia. Jeśli chodzi o wygląd to sam nie wiem co bardziej mi odpowiada - [notranslate]Alfa[/notranslate] jest dość egzotyczna, rzadko spotykana, to na pewno jakiś plus, ale czy na pewno ładna? Punto zawsze mi się podobało, problem jest taki, że 3D w T-Jecie od Evo w górę jest rzadko spotykany, szczególnie bez MultiAir.
    Regulacja szklankami jest w 8v? Z tego co kojarze 16v ma hydraulikę, a 78 KM w MiTo to 16v, tzn. Star-Jet ograniczony z 95 KM do 78 KM?
    Różnica w wyciszeniu pewnie jest spowodowana bezramkowymi drzwiami w MiTo, sam bawiłem się w mierzenie natężenia hałasu i wiem jak wiatr zmienia wynik.
    Dałeś mi do myślenia, o zgrozo :-) I masz rację z tym, że wnętrze od Evo w górę jest nawet estetyczniejsze niż w MiTo.

  2. #352
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Dzierżawa
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi, licze sie z tym, ze na wstepie trzeba bedzie wladowac w dwumas, turbo czy cokolwiek, bo te przebiegi sa niewiadome, ale wierze w czesci zamienne z punta.. Plus myslalem o jakims bezpiecznym chipie i usunieciu dpf-a bo wielu sie na niego skarzy, mam natomiast watpliwosci co do cen. Czytalem ze zabezpieczenie korozyjne zostalo mocno poprawione, wiec raczej z rdza nie ma problemow, skad wiec takie rozbieznosci w cenie? mozna znalezc poczatek produkcji mito 1.6 jtdm za 18 i za 24kk, a w obu nie raz chwala sie ksiazka serwisowa i tak w obu przypadkach turbo, dwumas czy rozrzad mnie czeka, oplaca sie wiec interesowac tymi drozszymi?

  3. #353
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilD Zobacz post
    O cholera, liczyłem na długą odpowiedź, ale tego się nie spodziewałem Dałeś mi do myślenia. Jeśli chodzi o wygląd to sam nie wiem co bardziej mi odpowiada - [notranslate]Alfa[/notranslate] jest dość egzotyczna, rzadko spotykana, to na pewno jakiś plus, ale czy na pewno ładna? Punto zawsze mi się podobało, problem jest taki, że 3D w T-Jecie od Evo w górę jest rzadko spotykany, szczególnie bez MultiAir.
    Regulacja szklankami jest w 8v? Z tego co kojarze 16v ma hydraulikę, a 78 KM w MiTo to 16v, tzn. Star-Jet ograniczony z 95 KM do 78 KM?
    Różnica w wyciszeniu pewnie jest spowodowana bezramkowymi drzwiami w MiTo, sam bawiłem się w mierzenie natężenia hałasu i wiem jak wiatr zmienia wynik.
    Dałeś mi do myślenia, o zgrozo :-) I masz rację z tym, że wnętrze od Evo w górę jest nawet estetyczniejsze niż w MiTo.
    Nowszej alfy z T-jetem też łatwo nie znajdziesz były tylko na poczatku produkcji 120 KM (jeszcze ze skrzynią 5 biegów) i ze dwa lata 155 KM, potem jeszcze we Włoszech 120 KM z fabrycznym LPG i skrzynią 6. Później MA 105 135 chyba 170. A później stopniowy upadek :-) tzn Twin Air i 1,4 8V. Jest w ofercie MA 140 KM z TCT, ale umówmy się że >80 tys to cena zaporowa.

    Tak 1,4 16V w mito to ograniczony starjet-jak już pisałem w normalnej jeździe ograniczenie nie jest odczuwalne bo działa powyżej 5 tys obr.
    i jest na hydraulice, 8v (wkładany do Mito od kilku lat do teraz) jest regulowany płytkami nie szklankami a to duża róznica - płytka kosztuje 6-8 zł szklanka 10 x tyle (np. w Kia Hyundai 1,4, Renault, Dacia, Nissan 1,6) i do regulacji płytkami nie trzeba ściągać rozrządu wręcz wystarczy przysłowiowy klucz i śrubokręt. Regulacja na szklankach w scenariuszu pesymistycznym to ~2 tys zł. Nie bez powodu twierdzę że fiatowskie silniki są jedne z ostatnich do LPG.

    Przegladałem oferty mito i śmiem twierdzić że poniżej 20 tys nie bardzo można kupić coś co nie było rozbite, Punto to trochę szerszy wybór ze względu powszechność i więcej roczników. Ale od 2012/2013 nie znajdziesz nic mocnego w benzynie bo po prostu zostało tylko 77 i 69 KM (i pewnie z kilka sztuk sprzedano twin aira 105 KM).
    A wszystko to bo emisja CO2 musi się zgadzać :-(.
    Punto się opatrzyło ale nawet dziś po 12 latach to auto ma w sobie coś takiego, że widać ręke mistrza (tzn. Giugiaro).
    Jest też od Mito praktyczniejsze i szkoda że fiat je zabił.
    BTW Światła w Punto są lepsze no ale znów porównuję stare z nowym więc nie wiadomo.
    Na Twoim miejscu skupił bym się na stanie danego egzemplarza
    A w ogóle osobiscie sram po gaciach jak widzę punto abartha. Ma pazur ;-)
    Ostatnio edytowane przez metan ; 08-06-2017 o 13:24

  4. #354
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Subaru Legacy '07 2.0 165KM, Alfa Romeo Mito '09 1.4T 120KM
    Postów
    22

    Domyślnie

    Witam!
    Szukam auta do miasta, w ktorym glownie bedzie jezdzic kobieta. Budzet ok.20tys i wybor padl na benzyne z silinikiem 95KM lub 120KM z turbina. Chcialbym kupic tak aby nie bylo niespodzianek i mam kilka pytan.
    1. Czy omijac silniki MultiAir 105KM i szukac 95KM? Przeczytalem ze jest tam jakis modul(jaki koszt?) ktory i tak padnie a tani nie jest? Oprocz modulu jakie plusy/minusy?
    2. Skrzynia m32 ktora takze ma sie rozsypac przy ktorych dokladnie silnikach wystepuje? I jakie skrzynie sa w innych modelach?
    3. Wersje z turbina, oprocz skrzyni m32 maja jakies wady?
    Bedzie to nasza pierwsza [notranslate]Alfa[/notranslate] i nie chce aby byla ostatnia.. dzieki

  5. #355
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    nie chce byc zlosiliwy ale na wszystkie pytania padly obszerne odpowiedzi.
    w skrocie
    wszystkie tb maja m32 6biegow, MA i 1.4 wolnossak nie.
    jak MA padnie to okolice 3-4k za aktywator.
    wersja z turbina ma turbine i ona zawsze moze pasc.

  6. #356
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,4 MA 135 @150
    Postów
    28

    Domyślnie

    1. O silniki z MA i z turbo trzeba bardziej dbać, częściej wymieniać olej itp. W przypadku wersji 105 km masz niewiele większą moc i moment obrotowy (w porównaniu do 78/95km), no i ryzyko uszkodzenia. Podobno moduł MA był poprawiony po 2010 roku i awaryjność spadła (nie potwierdzone info).
    2. Skrzynia m32 była montowana tylko w jednym modelu benzynowym - 1,4 tb 155 km i w dieslu 1,6 120km . QV miała skrzynie c635 znaną z Julki. Reszta silników miała c510 (5 biegowa) lub c514 (6 biegowa).

    W budżecie 20k raczej ciężko będzie znaleźć 1,4 turbo.

  7. #357
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Subaru Legacy '07 2.0 165KM, Alfa Romeo Mito '09 1.4T 120KM
    Postów
    22

    Domyślnie

    a juz myslalem ze w kazdym TB byla skrzynia m32 W takim razie skupiam sie na poszukiwaniach 95KM ale i rowniez TB 120KM... dzieki

  8. #358
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wuwua
    Auto
    była 145 1.6TS jest Mito 1.4TB 120KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał delsebastian Zobacz post
    a juz myslalem ze w kazdym TB byla skrzynia m32 W takim razie skupiam sie na poszukiwaniach 95KM ale i rowniez TB 120KM... dzieki

    TB120KM - mam nawinięte 110k i nic się nie dzieje. Lać paliwko po 2zeta i śmigać

  9. #359
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Czy ktoś oglądał ten egzemplarz? Cena spadła ostatnio z 21,5 do 19,8 k PLN.
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yYvDh.html

  10. #360
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Subaru Legacy '07 2.0 165KM, Alfa Romeo Mito '09 1.4T 120KM
    Postów
    22

    Domyślnie

    Po 2 miesiacach udalo sie znalezc to co chcialem! Czerwona 1.4 TB 120KM, wiecej info wrzuce w dziale "nasze belle"..

Podobne wątki

  1. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  2. Zakup MiTo 1.4 155KM - full opcja, PROŚBA O POMOC.
    Utworzone przez cosiestalosie w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 11:26
  3. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  4. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory