Strona 48 z 165 PierwszyPierwszy ... 38394041424344454647484950515253545556575898148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #471
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,816

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Teraz zależało mi na AR9200 bo AR9100 / AR9300 już w MA przerobiłem
    czy 9200 zostaje w silniku po wymianie oleju? Jesli tak to na ile km producent zapewnia jego działanie ? Nie wyczytałem tego nigdzie a jeśli dobrze kojarzę to 9100 akurat pozostaje w oleju więc trzeba by go zalewać po każdej wymianie?


    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Akurat tutaj zgodzę się z kolegą moderatorem. Producent auta po coś ze zalecenia wymyślił a nie tylko po to żeby spełniać wymagania ekologiczne i przy okazji szybciej doprowadzić silnik do degradacji (tak wiem spiskowa teoria dziejów i planned obsolescence ...

    ...Reasumując Selenia nie jest zła. Szczególnie ze teraz jest do dostania poza ASO bez problemu. A zniszczenia elementów silnika wynikają z zaniedbań użytkownika i kręcenia interwałów 30k na jednym oleju od przeglądu do przeglądu.
    dajcie juz spokój z tą selenią. Chyba każdy kto czytał wątek olejowy/dot.MA widział choćby po zamieszczonych zdjęciach jaki osad pozostawia w silniku selenia i wierz mi wcale nie trzeba do tego krecenia na 30kkm, wystarczy 10-15 . Ja widzę po śrubie turbo oraz po module MA jaka jest róznica po podobnych przebiegach na selenii/nie selenii. Nie mam nic przeciwko selenii ale jeśli taki olej poza swoimi właściwosciami smarnymi pozostawia w silniku trwałą ciemno-brązową pamiątkę to jest to dla mnie wystarczający powód żeby zalewać coś innego niż zaleca producent. Mnie zależy bardziej na czystosci silnika nie zależnie zresztą od tego czy planuje auto sprzedać w najbliższych latach czy nie.
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 28-03-2015 o 11:50 Powód: Dodano

  2. #472
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Odnośnie oleju i zapisów gwarancji.

    Gwarancja jest dobrowolnym świadczeniem producenta realizowanym na zapisanych przez niego warunkach. Z nimi albo się zgadzasz albo nie, ale wtedy nie ma sensu kupować samochodu. Nie ma opcji, że się zgadzasz na swoich warunkach albo na warunkach później "wynegocjowanych" w sądzie. W sądzie możesz powalczyć o niezgodność towaru z umową a tu już są zupełnie inne zasady. Poza tym konia z rzędem temu kto będzie w stanie "postawić na kołkach" uszkodzony samochód na kilka lat w ciągu których zakończy się dotyczący go proces. Więc de facto w okresie gwarancji lejąc inny olej niż wskazany w jej zapisach lejesz go na swoje wyłączne ryzyko.

  3. #473
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,816

    Domyślnie

    Ryzyko czego? Zwróć uwagę że w instrukcji podają zalecany olej a nie że koniecznie musi taki być i użycie innego spowoduje utratę gwarancji . Ma to być olej o parametrach nie gorszych od tego zalecanego a lepszy może być i nie jest to przecież żaden argument do utraty gwarancji zresztą nawet niektóre aso nie leją selenii do gwarancyjnych aut i jakoś nie ma z tym problemu. Jeśli chodzi o specyfikację to pozwolę sobie również zauważyć że od roczników 2013r do Giulietty MA jest zalecany 0W30 C2 więc zastosowanie innego producenta oleju o klasie nie gorszej niż zalecany też nie powinno być problemem

  4. #474
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Producent jako profesjonalista powinien podać zalecane materiały potrzebne do konserwacji, obsługi, przeglądów itd ale to nie znaczy, że ma prawo zlać klienta tłumacząc jakąkolwiek awarię silnika zalanym innym olejem. Bzdura!
    Dzisiaj prawa konsumenta są tak wielkie i jako indywidualny klient zawsze ma 99% szans na wygraną przed sądem broniącym czasami ślepo i ponad miarę właśnie konsumenta w starciu z profesjonalistą nie tylko w branży moto....
    Aby wciskać konsumentowi złamanie warunków gwarancji bo podpisał fakturę trzeba najpierw udowodnić/udokumentować, że dołożyło się należytej staranności aby konsument poznał wszystkie warunki, ograniczenia przed świadomym zakupem - warunki gwarancji a jak ona odwołuje się do manuala to także manual...
    To już nie PRL kiedy zastraszany i uniżony na kolana dozgonnie wdzięczny petent nie miał żadnych praw a cena była regulowana i nie miała niczego wspólnego z jakością...
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #475
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Wszystko o czym piszecie jest napisane jak wól w instrukcji obsługi samochodu.
    001-130 Alfa Giulietta PL 1ed.qxd - DUKIEWICZ
    Co to parametrów oleju od zalecanych cytat z instrukcji:

    Dla benzyny - Olej całkowicie syntetyczny o lepkości SAE 5W-40, ACEA C3. Kwalifikacja FIAT 9.55535-S2.
    Dla diesla - Olej całkowicie syntetyczny o lepkości SAE 5W-30 Kwalifikacja FIAT 9.55535-S1

    Do silników Diesel, w przypadku awaryjnym gdy nie są dostępne produkty oryginalne, akceptowalne są oleje z osiągami minimalnymi ACEA C2; w tym przypadku nie są gwarantowane optymalne osiągi silnika i jeżeli wystąpią trudności w możliwości wymiany oleju zwrócić się do ASO Alfa Romeo.

    Użycie produktów z charakterystykami niższymi od ACEA C3 (dla silników benzynowych) i ACEA C2 (dla silników diesel) może spowodować uszkodzenia silnika z utratą gwarancji.

    W silnikach benzynowych z systemem Multi Air, używając olejów o charakterystykach gorszych od ACEA C3 i o lepkości SAE różnej od 5W-40 mogą spowodować uszkodzenie silnika z utratą gwarancji.

    To są warunki pod jakimi producent świadczy gwarancję na silnik.

  6. #476
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o instrukcje, to producent już min. 2 razy zmieniał te wytyczne i sugerowane oleje, więc niech się... Gdy kupowałem obowiązywało 0W30, gdy wymieniałem ostatnio olej też obowiązywało 0W30. A teraz wróciliśmy do 5W40. Więc ewidentnie ani od 5W40 ani od 0W30 (odpowiednich, spełniających te pozostałe normy) silniki nie wybuchały, ale coś jest na rzeczy.

    Paczajcie na mojego posta, który zacytuję, aby można było na niego łatwiej paczeć.

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    ...
    Ale coś mnie tknęło i sprawdziłem instrukcję. To, że byłem w błedzie (Fiat tylko rozpisał przeglądy co rok/15 kkm) to pół biedy. Pomyliłem się, ale z punktu widzenia JTSów na jedno wychodzi. Ale pobrałem sobie najnowszą instrukcję ("3 Edycja - 02/2015"), która zdaniem eLUMa jest do mojej Żulii (co ciekawe, eLUM twierdzi, że kolor zewnętrzny - zielony...). I czytam ją sobie z nudów dalej. Co widzę, strona 276 - dla
    1.4 MA/nieMA: SAE 5W40, ACEA A3, Fiat 9.55535-S2 - Selenia StAR P.E. !

    Myślę sobie - jestem odurzony - zawsze była. Ale biorę instrukcję papierową (Wydanie 1 - 09/2013), strona 270 - dla
    1.4 MA: 0W30, ACEA C2, Fiat 9.55535-GS1 - Selenia DIGITEK P.E.
    1.4 nieMA: 5W40, ACEA A3, Fiat 9.55535-S2 - Selenia K P.E.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 28-03-2015 o 21:11

  7. #477
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,816

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnio Zobacz post
    Wszystko o czym piszecie jest napisane jak wól w instrukcji obsługi samochodu.
    001-130 Alfa Giulietta PL 1ed.qxd - DUKIEWICZ
    Co to parametrów oleju od zalecanych cytat z instrukcji:

    Dla benzyny - Olej całkowicie syntetyczny o lepkości SAE 5W-40, ACEA C3. Kwalifikacja FIAT 9.55535-S2.
    Dla diesla - Olej całkowicie syntetyczny o lepkości SAE 5W-30 Kwalifikacja FIAT 9.55535-S1

    Do silników Diesel, w przypadku awaryjnym gdy nie są dostępne produkty oryginalne, akceptowalne są oleje z osiągami minimalnymi ACEA C2; w tym przypadku nie są gwarantowane optymalne osiągi silnika i jeżeli wystąpią trudności w możliwości wymiany oleju zwrócić się do ASO Alfa Romeo.

    Użycie produktów z charakterystykami niższymi od ACEA C3 (dla silników benzynowych) i ACEA C2 (dla silników diesel) może spowodować uszkodzenia silnika z utratą gwarancji.

    W silnikach benzynowych z systemem Multi Air, używając olejów o charakterystykach gorszych od ACEA C3 i o lepkości SAE różnej od 5W-40 mogą spowodować uszkodzenie silnika z utratą gwarancji.

    To są warunki pod jakimi producent świadczy gwarancję na silnik.
    cytujesz starą instrukcję do aut ktore już są dawno po gwarancji. Biorąc pod uwagę poniżej dołączoną nową instrukcję to do silników MA prod. od 09.2013 nawet nie wolno stosować oleju 5W-40 C3 bo jest to niezgodne z zaleceniem producenta jesli już trzymamy się kurczowo tych zapisów. Czyli de facto zmieniono specyfikację zalecanego oleju mimo braku zmian konstrukcyjnych samego silnika . Do wcześniejszych każdy może lać co chce jeśli i tak auto jest już po gwarancji
    Attached Files Attached Files

  8. #478
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post

    dajcie juz spokój z tą selenią. Chyba każdy kto czytał wątek olejowy/dot.MA widział choćby po zamieszczonych zdjęciach jaki osad pozostawia w silniku selenia i wierz mi wcale nie trzeba do tego krecenia na 30kkm, wystarczy 10-15 . Ja widzę po śrubie turbo oraz po module MA jaka jest róznica po podobnych przebiegach na selenii/nie selenii. Nie mam nic przeciwko selenii ale jeśli taki olej poza swoimi właściwosciami smarnymi pozostawia w silniku trwałą ciemno-brązową pamiątkę to jest to dla mnie wystarczający powód żeby zalewać coś innego niż zaleca producent. Mnie zależy bardziej na czystosci silnika nie zależnie zresztą od tego czy planuje auto sprzedać w najbliższych latach czy nie.
    Z tego co ustalono to Selenia Digitek 0w30 to całkiem niezły olej. Btw co masz teraz zalane, bo nie chce mi się szukać ?

  9. #479
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,816

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Z tego co ustalono to Selenia Digitek 0w30 to całkiem niezły olej. Btw co masz teraz zalane, bo nie chce mi się szukać ?
    po pozytywnych doświadczeniach kol. Włyszkow postanowiłem spróbować 0W30 AMS-a i silnik bardzo pozytywnie zareagował na te zmianę, dużo bardziej niż się tego spodziewałem -ale nie wiem w tak do końca czego to zasługa bo zmieniłem i markę i klasę oleju jednocześnie
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 28-03-2015 o 21:37

  10. #480
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    po pozytywnych doświadczeniach kol. Włyszkow postanowiłem spróbować 0W30 AMS-a i silnik bardzo pozytywnie zareagował na te zmianę, dużo bardziej niż się tego spodziewałem -ale nie wiem w tak do końca czego to zasługa bo zmieniłem i markę i klasę oleju jednocześnie
    Dobry AMS nie jest zły, w sumie to też czeka w kolejce, ale że auto nie moje a horyzont użytkowania długi to mam trochę czasu jeszcze przed sobą. Chyba że wreszcie jts zakupie to będzie co testować
    Żeby nie było ze zupełny off top z mojej strony to może ktoś zaleje z AMSa 5w30 low sapsa do testow ? Bo akurat tez 0w30 teoretycznie nie spełnia wymagać producenta

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory