Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 92

Temat: Awaria czujników parkowania

  1. #51
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ja mam znowu bardzo dziwny problem ostatnio byłem na myjni bezdotykowej umyłem auto i czujniki na drugi dzien przestaly dzialać (tem. była około 0stopni) pojawił się właśnie ten błąd... podłączyłem go pod Cdif i wyświetliło komunikat błędu (Brak informacji o rodzaju ustgerki) gdy tylko zrobiło sie cieplej czujniki znowu zaczeły działać błąd zgasnął wszystko działa tak jak powinno oprócz przednich czujników gdy zbliżam sie do przeszkody po lewej stronie pika ale gdy na wprost lub prawej strony nie ma reakcji , zadnego błedu nie ma wszystko działa oprócz tych przednich.. wiecie co to moze być?

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Na początek rozebrać, wysuszyć i wyczyścić wtyczki od wiązki i czujek.

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Miałem to samo troche wody i czujniki i odrazu błąd. Po wymianie przedniego na nowy z allegro za cos 60 zł zabrałem się za tył bo tam też mes pokazywał bład i czujniki nie pykały okazało sie po ściągnięciu zderzaka że wtyczka łącząca wszystkie czujniki z wiązką główną byla spękana i poklejona taśmą kupilem nową kostke 6 polową odciąłem starą zalutowałem wszystko i działa aż miło

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Odkopię trochę temat z czujnikami parkowania.
    Od jakiegoś czasu system mi nie działa - po włożeniu kluczyka do stacyjki pojawia się komunikat "parking help not available", a po włączeniu z przycisku czy wrzuceniu wstecznego słychać długi pisk. W MES zapisany jest błąd C1009 - Brak zasilania. Czy ktoś wie o co może chodzić i gdzie szukać przyczyny?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc

  5. #55
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żaba Zobacz post
    Odkopię trochę temat z czujnikami parkowania.
    Od jakiegoś czasu system mi nie działa - po włożeniu kluczyka do stacyjki pojawia się komunikat "parking help not available", a po włączeniu z przycisku czy wrzuceniu wstecznego słychać długi pisk. W MES zapisany jest błąd C1009 - Brak zasilania. Czy ktoś wie o co może chodzić i gdzie szukać przyczyny?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    Masz uszkodzony któryś czujnik/czujniki. W AR159 jest tak że jeden nie działa to cały układ nie działa.

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Tyle że jak czytałem ten czy tez inne wątki, to w przypadku gdyby uszkodzony był któryś czujnik to w MES powinien pokazać się błąd od uszkodzonego czujnika. Również w przypadku uszkodzenia wtyczki/wiązki od przednich/tylnych czujników powinny pokazać błędy od wszystkich czujników na danej wiązce (w każdym razie tak mi wyszło z lektury). A u mnie pokazuje po prostu Błąd C1009 - "brak zasilania". Bez wskazania konkretnego czujnika. Może jakaś wtyczka w centralce się wypięła i stąd brak zasilania? Albo bezpiecznik? Tylko który? Albo centralka padła... Ktoś wie jak się dobrać do centralki od czujników parkowania w AR159SW?

  7. #57
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Centralkę czujników parkowania o ile dobrze kojarzę znajdziesz w bagażniku po prawej stronie za wykładziną. A jeśli chodzi o bezpiecznik to później mogę sprawdzić w książce który to jest.

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Jak możesz sprawdzić który to bezpiecznik to będę Ci wdzięczny a nie wiesz przypadkiem jak rozebrać ten boczek bagażnika żeby się dobrać do centralki? Wolałbym jakąś instrukcję bo nie chcę niczego połamać Mam wersję Sportwagon

  9. #59
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Spinki musisz wyciągnąć. A tutaj już nie ma jakiegoś sposobu żeby się nie urwały Ciągnij do góry najlepiej równomiernie z dwóch stron i puści i może nie urwiesz różnie z tym bywa.

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Dzięki za info W takim razie jak będę miał jakąś chwilę czasu to spróbuję pokombinować.

Podobne wątki

  1. Montaż czujników parkowania tył w 147
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:49
  2. Wymiana czujników parkowania
    Utworzone przez rastavman w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 08:54
  3. Montaż czujników parkowania tył
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 20:59
  4. Głośnik czujników parkowania
    Utworzone przez August w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 11:06
  5. Podłaczenie czujników parkowania
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 13:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory