Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 135

Temat: 1,9JTDM vs 2,0 JTDM ,a może BMW ?

  1. #51
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Rybak a nie myslales jeszcze o innej opcji?? Moze odejde troche od tematu ale... Gdyby tak zostawic twoja alfe do codziennej jazdy a kupic cos z konkretna moca w benzynie???? za 30-40tys zł moglbys kupic np m3 e36(mimo ze stare to bardzo fajne) i mialbys mocny tylny napęd. W ostatnich wersjach mialy 321km, Duzo jest takich aut z mocna benzyna. Rzoumie ze chcesz diesla ale moze moj pomysl nie jest zly?

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Dzięki tomek za rzeczowe wypowiedzi.

    Co do trakcji będe upierał się przy swoim, jeździłem,widziałem,nie raz się przekonałem na własnej skórze.Napęd na tył ma lepszą trakcję i na starcie i przy bucie na niższych biegach,ale trzeba ci oddać co twoje,bo odnoszę się do suchej nawierzchni.Na mokrym tylko AWD ma trakcję,reszta nie ma startu do niego.

    Kusi mnie mocno napęd na tył,pomimo mniej pewnego zachowania i wiekszej dozy niebezpieczeństwa.Podoba mi sie jazdy z nim i chciałbym mieć auto z takim rozwiązaniem.

    W kwestii następnego roku chodzi mi o to ,że prawa rynku są takie,iż auta napewno stanieją,a przy okazji mój portfle,przynajmniej teoretyznie,będzie grubszy i wtedy będe mógł celować w coś za około 60 tyś powiedzmy.Spodobała mi się seria 5,tyle ,że nie z 2,0 na pokładzie.Trójka również z tym silnikiem mi się nie widzi i faktycznie nie ma sensu brac pod uwage serii 3 ,gdzie w podobnej cenie mozna kupić e60.Po głębszym rozeznaniu w serwisie takiej piątki ,powazniej przemyslę zakup tego swietnego auta,ale tylko z 3,0d 231km lub może uda mi się kupić młodziutką 159.

    Sebo,chodziło mi pogłowie to o czym piszesz i nadal chodzi.Za około 40 k chetnie bym przygarnoł np e31 850i,lub mercedesa SEC-A,a najchętniej jaga XK8,albo bezkompromisową porchawkę 964 turbo,tyle ,że te auta będą typowo weekendowe,a zakup ich będzie tylko górą lodową.Kumpel ma cl-a 600 w 140 i taki klocek potrafi spalić 15 na trasie bez żadnych emocji prędkościowych,w mieście 30 to również nie problem.Po pewnym czasie mozna dostać kryzysu wewnętrznego na stacji.Serwis promocyjny tez nie jest.Klasyki to super sprawa,ale nie stać mnie na taki rarytas,podobnie jak na utrzymanie trzech aut.Poza tym wolałbym posiadać cos nowocześniejszego,w miarę na czasie,czym będe mógł jeździć na codzień.

    Możecie powiedzieć ,że są jeszcze 1,8 turbo lub jakieś S4 bi,ale dla mnie to są oklepane,leciwe auta,bez żadnej kultowości,duszy tyle co z innym silnikiem.Włozyć 20-30k w takiego strucla nie jest atrakcyjne w moim przekonaniau,nawet z moca 400-500km.

    Gdyby wystepowała 159 z dzisiejszym 3,0 MJTD to problemu by nie było .
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 28-08-2012 o 15:26

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post

    Gdyby wystepowała 159 z dzisiejszym 3,0 MJTD to problemu by nie było .
    zrób swapa z Iveco turbo daily
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    zrób swapa z Iveco turbo daily
    Tu raczej celował bym w 3,0 z nowej themy ,ale 159 i taka rzeźba to raczej czyn karygodny,chociaz...

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    ...chociaż Kolumb na początku też jechał po banany

  6. #56
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    jeżeli mogę coś wtrącić nawet nie myśl o 2.0d w BMW, znam bardzo wiele osób które narzekają na ten motor w e60.

    Często mam do czynienia z e60 3.0d z przebiegiem blisko 300tys, auto jak dla mnie bajka. 218kucy, piękny dźwięk, rakieta, idealne zawieszenie i naprawdę bezawaryjna maszyna, a moi rodzice maja ją już jakiś dłuższy czas. Co do kosztów nie generalizowałbym, części nie są takie drogie jak je malują (dobre zamienniki). Jeżeli o 3.0d w e60 to polecam wersje 218km bez dpf (2k3 2k4) niestety ciężko będzie znaleźć z niskim przebiegiem, ale z doświadczenia 300k nie robi na nim wrażenia.

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Skoro już leci kwestia swapów

    Niestety benzyna

    Maxda RX8 + 1 lub 2jz lub Sr20det
    Zalety:
    Ladna, nietuzinkowa, nieoklepana jak VW buda
    Dobre prowadzenie
    Moc zalezy 400-450km bez otwierania silnika i łatwe do ogarnięcia (oczywiście można mniej zalezy od potrzeb z 1/2 JZ)
    Stosunkowo niewiele pali bez buta w podłodze
    Swap juz ogarnięty wiec nie trzeba przecierac szlaków
    Wady:
    Ciut bujania ze swapem i szukaniem gratów jak RX8 z padniętym wanklem
    No i nie diesel

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    6 stron i żadnych konkretów...


    A wyjście jest tylko jedno - Quattroporte V serii:
    - mocny motor;
    - napęd na tył;
    - auto jak najbardziej cywilne, nadające się do w miarę codziennej eksploatacji;
    - nawet w serii objeżdżasz każdego leszcza, a przy dłubnięciu (a jest w czym), to już nie ma ch... we wsi;
    - niemieckich kloców masz zatrzęsienie, a Twoje auto będzie po prostu wyjątkowe, bo to dzieło sztuki.
    I chyba najważniejsze - pozostajesz wierny prawdziwemu duchowi motoryzacji. A familia Alfisti Cię nie wydziedzicza.


    Mało nie pali, serwisu w PL nie ma, no, ale jak ma się takie wymagania, to chyba nieistotny szczegół.

    Ty dozbierasz, widelec stanieje i akurat na 100 lecie się wybierzesz.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Ciekawe propozycje nie powiem,ale zejdźmy troszke na ziemię panowie.Pewnie ,że świetnie było by mieć maserati. Ktoś się pyta : " co masz?" MASERATI.Pieknie to brzmi prawda? Tyle ,że maserati to auto dla pasjonatów,przepraszam zapomniałbym,bogatych pasjonatów.Świetne auta napewno,ale nie stać mnie ,ani na serwis ,ani na paliwo dla takiego potworka.Zresztą ,nie wiem czy 100tys było by wystarczające do zakupu czegoś w miarę nie składanego,a gdzie dopiero 50-60...

    Co do swapów i pogoni za mocą,cóż, jesli zależało by mi na naprawdę konkretnym wyniku,przy w miarę nie zabijającym spalaniu i dość nowoczesnej budzie,to bym szedł tylko w 2,0 TFSI. 300km bez problemu,są patenty na 400km i więcej bez ogromnych pieniędzy.Chętnie bym przygarnoł takiego CC z 2,0 T,ale benzyna jak pisałem mnie nie interesuje.Trzeba chodzić po ziemi,poza tym odpowiada mi charakterystyka diesla.


    xakner wiem o czym mówisz.e60 to świetne auto,tyle ,że tam się prosi o 6 garów pod maska.Jesli będe jej szukał,to tylko w wersji 231km,gdzie mozna po programie i wydechu zrobić 300km.

    Obserwuję ceny alf 2,0 na mobile .Jak się okazuje za 11-12tyś ojro mozna kupić taki rarytas z nawet niskim przebiegiem ( realnym?).Co przy cenie na dziś dzień eura całkiem nieźle to wychodzi.Pytanie: czy faktycznie ceny spadają,czy ten przedział cenowy raczej powinien zapalać czerwoną lampkę ?
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 31-08-2012 o 14:36

  10. #60
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    poczekaj na nowy rok ....
    ..... powered by www.cinsoft.pl

Podobne wątki

  1. [159] Pompa paliwa 159 JTDM pilnie szukam - może być martwa :)
    Utworzone przez Mr_Kain w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 11:58
  2. [Brera] 2.4 Jtdm. Wyciek oleju, co może być przyczyną?
    Utworzone przez samsung w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 11:48
  3. [159] Zakup AR 159 1.9JTDM a może jednak 2.2 JTS ?
    Utworzone przez R-Y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 20:53
  4. [159] Stuki w 1.9 JTDm 16v 136 KM (filmik), co to może być?
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 09:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory