Strona 8 z 31 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 306

Temat: Jaki akumulator powinien być w 1.9 JTDm?

  1. #71
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Mam coś takiego http://www.autokosmetyki.pl/w%C4%82%...pray,p865.html
    Pryskam we wszystkie dziurki i gra, a tak poważnie wszystkie kłódki, zamki, stacyjka w aucie żony i wszystko śmiga.

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    radzik OK ale pytalem o ten K2 Vulcan bo taki mam i nie wiem czy to moze byc czy nie bardzo??Jeszcze jedno pytanie z serii glupich ale jestem troche laikiem wiec pytam,a Wy sie troche posmiejcie.Jak najlatwiej oczyscic klemy aku??Drobnym papierem sciernym moze byc??I jezeli mozna to niech ktos odpowie mi na poprzednie pytanie-jak wejsc do auta gdy padnie nam calkowicie aku??

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Łukasz.L.
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    159 JTDm 1.9 16V
    Postów
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał justyn Zobacz post
    Miałem dzisiaj zamiar kupić tą Futurę ale zostałem zmuszony do odstania 20 minut w kolejce bo dziwnym trafem dwóch kolesi przede mną akurat byli z reklamacjami na te właśnie akumulatory. Jeden miał 1.5 roku, drugi 2 lata. Oba aku trzymają po tym okresie połowę swojej pojemności. Facet ze sklepu potwierdził że dużo jest reklamacji na nie.
    Chciałem postąpić patriotycznie i wesprzeć rodzimą firmę (która to należy do amerykanów ale to przecież nasi przyjaciele) no ale w tej sytuacji, dopłaciłem 30zł i wziąłem Varte.
    No to lipa, w transicie mam już ponad 2 lata ten aku i w delcie ponad rok, oby nie padły, dobrze, że jest gwarancja.
    Pozdrawiam serdecznie

  4. #74
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie

    Klemy możesz papierem przeczyścić spokojnie. A jak aku padnie całkowicie, to rozbierasz ten elektroniczny kluczyk i otwierasz drzwi metalową wkładką.

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    radzik OK ale pytalem o ten K2 Vulcan bo taki mam i nie wiem czy to moze byc czy nie bardzo??Jeszcze jedno pytanie z serii glupich ale jestem troche laikiem wiec pytam,a Wy sie troche posmiejcie.Jak najlatwiej oczyscic klemy aku??Drobnym papierem sciernym moze byc??I jezeli mozna to niech ktos odpowie mi na poprzednie pytanie-jak wejsc do auta gdy padnie nam calkowicie aku??
    Najpierw odmrażacz, jak zamek puści to później smar, jak dalej będzie trzymał, możesz zapuścić Vulcan, rozruszać zamek i na końcu smar.
    Klemy czyszczę drobnym papierem, później jakiś spray do połączeń elektrycznych lub wazelina techniczna na założone klemy.
    Nie mogłeś otworzyć auta z pilota bo do końca rozładowałeś akumulator? Wczoraj w aucie żony, też nie mogłem zamknąć z pilota bo aku ledwo kręcił, ale po 5 minutach o dziwo mogłem zamknąć i otworzyć pilotem, jeżeli nie otworzysz z pilota ani kluczyka, to może podpiąć kable rozruchowe lub prostownik o ile masz taką możliwość.

  6. #76
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    ale jak podpiac kable jak maska jest zamknieta??Mowie o przykladowej sytuacji.Nie rozladowalem aku do konca.Poprostu zawiesil sie komputer i swiecil sie zaplon i kontrolka pasow oraz brzeczal cicho jakis podzespol(ale jaki to nie wiem).Poprostu przezywam ostatnio horror z ta alfina.dlaczego ona mnie tak stresuje??Kalma wiem ze rozbieram klucz i uzwam metalowego grotu ale dzis mi nie chcial sie przekrecic w zamku wiec pytam czy sa inne sposoby oprocz zbijania szyby bo to najprostszy i zarazem najbardziej okrutny sposob na dostanie sie do srodka bez kluczyka.Chyba uchyle maske na noc na wszelki wypadek gdyby mi padl aku.Niedomkne tylko tak ja poloze na masce.Moze nikt mi nic nie powykreca :-(

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Faktycznie, jak zamknięta Alfa to maski nie da się otworzyć, pozostaje spróbować: odmrażacz,odrdzewiacz i smar do zamka.

  8. #78
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    a jeszcze jedno pytanie.Ma wplyw na aku dlugosc jego ladowania??Mam nowke aku ktora doladowuje bo sie rozladowal(kupiony w ostatnia sobote).Laduje go od godz.12 pradem 6A.Nie wiem bo nie chce tez przedobrzyc zeby nie mialo to zlych skutkow.Mozna dluzej miec podpiety aku pod prostownik czy nie bardzo??

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    a jeszcze jedno pytanie.Ma wplyw na aku dlugosc jego ladowania??Mam nowke aku ktora doladowuje bo sie rozladowal(kupiony w ostatnia sobote).Laduje go od godz.12 pradem 6A.Nie wiem bo nie chce tez przedobrzyc zeby nie mialo to zlych skutkow.Mozna dluzej miec podpiety aku pod prostownik czy nie bardzo??
    Prąd ładowania to nie więcej niż 1/10 pojemności aku tzn. jeżeli aku ma 60Ah to prąd 6A przez 10 godzin.
    Ostatnio edytowane przez radzik2908 ; 03-02-2012 o 20:24

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    moj ma 72 Ah ale calkiem sie nie rozladowal bo nawet jeszcze krecil.Ja sie nie znam na tym wiec pytam.Sorry za przyglupawe pytania ale wole zapytac niz narobic dziadostwa i plakac ze sie zepsulo.Czyli ile powinienem ladowac swoj??ok.20 godzin??

Podobne wątki

  1. Jaki powinien być filtr kabinowy?
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 21:05
  2. Stabilizator tył jaki luz powinien być ?
    Utworzone przez e5nio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 17:25
  3. [159] Jaki najlepiej kupic akumulator do ar159 JTDM 1.9 150KM ?
    Utworzone przez Bllondas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 12:48
  4. Jaki powinien być prawidłowu boost??
    Utworzone przez Kayrol w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 16:52
  5. [33] Jaki powinien byc akumulator w 33 1,4i boxer?
    Utworzone przez alfa 33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory