Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 135

Temat: 1,9JTDM vs 2,0 JTDM ,a może BMW ?

  1. #71
    MAJSU
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał xakner Zobacz post
    powiem Ci kolego bo jestem zszokowany. Nasze 218km w 5tce lata jak wściekle ale na trybie DS, bo na D jest całkiem potulne przy sprintach bo rusza z 2. i 260 leciane było licznikowe. Mnie najbardziej jara przyspieszanie ze 120 czy 150 czy 180, zawsze kick down i idze jak rakieta moze to 231 jakieś kulawe? bo nawet jak jezdzisz na D i pokatujesz to sie dostosuje i po kilku km lata jak wsciekle

    Alfa sie prowadzi całkiem niezle, ale rozkład mas. w bmw mamy prawie 50/50, prawie bo dokladnie nie pamietam jak jest w e60 co do wykonczenia e60, niestety nie ma sie czym podniecac jeszcze zalezy od wersji

    Wszystko zależy czym się jeździ a jak wiadomo komisowe sztuki nie koniecznie są w dobrym stanie i raczej bym nie wyciągał wniosków na ich podstawie. Zawsze można wpaść na jakiś spot BMW i pogadać czy przejechać się zadbaną sztuką.

  2. #72
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    HaHa Padłem ! Przednionapędówka z ciężkim dieslem z przodu będzie się prowadzić w zakręcie lepiej od BMW Wymyślmy fizykę od nowa
    Niestety tak. BMW też nie ma najlżejszego diesla (3.0d), w rękach przeciętnego kierowcy Alfa 159 będzie łatwiejsza do opanowania. Piszę z doświadczenia z oboma takimi modelami - obecnie jeżdżę 525d E61, porównując to ze 159-ką jest to niestety tapczan... Komfort jest, ale szybciej śmignę po zakrętach 159-ką. I proszę Cię - nie pisz nic na temat fizyki, jeżeli nie masz o niej zbytniego pojęcia.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #73
    MAJSU
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Niestety tak. BMW też nie ma najlżejszego diesla (3.0d), w rękach przeciętnego kierowcy Alfa 159 będzie łatwiejsza do opanowania. Piszę z doświadczenia z oboma takimi modelami - obecnie jeżdżę 525d E61, porównując to ze 159-ką jest to niestety tapczan... Komfort jest, ale szybciej śmignę po zakrętach 159-ką. I proszę Cię - nie pisz nic na temat fizyki, jeżeli nie masz o niej zbytniego pojęcia.
    Dobrze że dodałeś że przednionapędówką szybciej pojedzie kobieta abo jakiś NOOB który zbytnio na prowadzeniu samochodu się nie zna i dla takich osób są właśnie Alfy Jak ktoś chce przyjemność z jazdy i coś więcej od samochodu to kupuje BMW. Sprawdziłem osiągi 159tek no i marnie one bardzo wypadają więc jak ktoś szuka performance`u to niestety we Włoskiej stajni go nie znajdzie.

  4. #74
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    [QUOTE=MAJSU;963404]

    Straszne bzdury. Wystarczy wejść w katalog IC i zobaczyć ile masz zamienników a z serwisów specjalizujących się w BMW jest mnóstwo.

    Możliwe kolega nigdzie poza serwisem nie był i nie bywa bo jak go stac na takie auto to trudno żeby go naprawiał u kazika na kanale.



    HaHa Padłem ! Przednionapędówka z ciężkim dieslem z przodu będzie się prowadzić w zakręcie lepiej od BMW Wymyślmy fizykę od nowa

    No a jednak - http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek


    Rozkład mas nie jest jedynym wyznacznikiem to raz. Dwa BMW jest zawsze nadterowne co dla potencjalnego użytkownika moze sie skonczyć na altarni. Prowadziło By sie lepiej gdyby było trochę mniej nadsterwne ale tego inzynierzy zrobić nie mogli ponieważ auto sie projektuje albo nadsterwne albo podsterowne. Neutralnych nigdy sie nie robi poniewaz pod zmianą obciążenia czy to przedniej czy to tylnej osi ( czyli pełna auto osób plus bagażnik) auto ma sie zachowywac zawsze nadterwonie albo podsterownie żeby nie było niespodzianki.

    Inna sprawa : wypowiadasz sie a jeździłeś alfa 159 ?
    Ja miałem BMW e36 325 i prowadziłem E60 530XD 320D z 2010r i byłem pasażerem 535i z 2011. I tak jeżeli alfay 159 i BMW serii 5 nie ma co porównywac tak dużo pewniej mi sie jeździ 159 jak ta trójką. Gdybyś mnie zapytał co daje więcej frajdy - to oczywiście ze BMW. Tylnego napędy nie zastapi żadna trkacja i pierdoły.
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 11-09-2012 o 07:46

  5. #75
    MAJSU
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Możliwe kolega nigdzie poza serwisem nie był i nie bywa bo jak go stac na takie auto to trudno żeby go naprawiał u kazika na kanale.
    Noi git ! ASO też musi jakoś wyżyć Każdy ogarnięty Kazio z opdowiednim sprżetem też je naprawi.

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Rozkład mas nie jest jedynym wyznacznikiem to raz. Dwa BMW jest zawsze nadterowne co dla potencjalnego użytkownika moze sie skonczyć na altarni.Prowadziło By sie lepiej gdyby było trochę mniej nadsterwne ale tego inzynierzy zrobić nie mogli ponieważ auto sie projektuje albo nadsterwne albo podsterowne. Neutralnych nigdy sie nie robi poniewaz pod zmianą obciążenia czy to przedniej czy to tylnej osi ( czyli pełna auto osób plus bagażnik) auto ma sie zachowywac zawsze nadterwonie albo podsterownie żeby nie było niespodzianki.

    .
    Yhy... A Alfa jest pod sterowna co dla potencjalnego użytkownika skończy się wyleceniem z pierwszego zakrętu. No i wszyscy producenci "dobrych" samochodów stawiają "głupio" na tył napęd albo 4x4...

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Inna sprawa : wypowiadasz sie a jeździłeś alfa 159 ?
    Ja miałem BMW e36 325 i prowadziłem E60 530XD 320D z 2010r i byłem pasażerem 535i z 2011. I tak jeżeli alfay 159 i BMW serii 5 nie ma co porównywac tak dużo pewniej mi sie jeździ 159 jak ta trójką. Gdybyś mnie zapytał co daje więcej frajdy - to oczywiście ze BMW. Tylnego napędy nie zastapi żadna trkacja i pierdoły.
    Nie jeździem 159. Ja nie wiem z czym tu polemizować, przód napęd to po prostu tańsza opcja w produkcji i jest łatwiejszy do ogarnięcia dla słabego kierowcy i to tyle jeżeli chodzi o plusy. To czym tobie się lepiej jeździ to już subiektywna opinia, jeden lubi fiołki a inny jak mu skray śmierdzą. Akurat trakcja w BMW na starcie jest zawsze lepsza a to czy ktoś sobie radzi czy nie radzi z tylnym napędem w zakręcie to już kwestia umiejętności. Dzięki tylnemu napędowi w moim 328 i dobrej trakcji na starcie radzę sobie z przednionapędówkami które mają sporo wiecej mocy.
    Ostatnio edytowane przez MAJSU ; 11-09-2012 o 10:21

  6. #76
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    ogladałes ?
    http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

    podsumowanie jest przy 51 sekundzie.



    i sory dalsza dyskusja w tym temacie jest bezcelowa. Więc może przejdzmy do baletu ? bo pewnie tak jak Ty tak i ja mamy o nim takie samo pojęcie czyli zerowe To będzie nautralny grunt na którym oboje możemy wylewac swoje mondrości. . Przejedz sie 159 i wrócimy do tematu bo na razie nic poza BMW nie widzisz.
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 11-09-2012 o 10:51

  7. #77
    MAJSU
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    ogladałes ?
    http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

    podsumowanie jest przy 51 sekundzie.
    .

    Nie, nie działa mi jutub ale domyślam się że jakiś denny test pismaków czy innego motortrendu ? Jaki czas na Nurburgringu ma 159 a jaki E90 z porównywalnymi osiągami silnikowymi ?

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    i sory dalsza dyskusja w tym temacie jest bezcelowa. Więc może przejdzmy do baletu ? bo pewnie tak jak Ty tak i ja mamy o nim takie samo pojęcie czyli zerowe To będzie nautralny grunt na którym oboje możemy wylewac swoje mondrości. . Przejedz sie 159 i wrócimy do tematu bo na razie nic poza BMW nie widzisz.
    Jakbym nic poza BMW nie widział to nie miałbym Alfy w rodzinie tylko optowałbym za kolejnym samochdem z Monachium . Po to jest taki wybór samochodów żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i git. Przy 320d można dużo namieszać samym programem, później dorzucić wydech, większy IC i będzie naprawdę fajny ścig przy nie dużym koszcie, mniejszej utracie przy odsprzedaży i szybciej zbywalny samochód. Kwestie design`u i gustów można sobie darować.

  8. #78
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Nie, nie działa mi jutub ale domyślam się że jakiś denny test pismaków czy innego motortrendu ? Jaki czas na Nurburgringu ma 159 a jaki E90 z porównywalnymi osiągami silnikowymi ?.
    Jaki by nie był wygrała 159. Co do Nurburgringu to też chętnie bym to zobaczył A tak w ogóle to w TOP GEAR nie testowali 159 i E60 na swoim torze ?



    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Jakbym nic poza BMW nie widział to nie miałbym Alfy w rodzinie tylko optowałbym za kolejnym samochdem z Monachium . Po to jest taki wybór samochodów żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i git. Przy 320d można dużo namieszać samym programem, później dorzucić wydech, większy IC i będzie naprawdę fajny ścig przy nie dużym koszcie, mniejszej utracie przy odsprzedaży i szybciej zbywalny samochód. Kwestie design`u i gustów można sobie darować.
    NO i tu sie zgadzam tylko że robiąc to samo w 1.9 osiągasz moce 220 koni Najlepszym przykładem jest kolega który założył ten temat - ma u siebie 220 kucy. A to jest troszeczkę starszy silnik ze słabszym sprzegłem niz w 159 więc można przypuszczac ze Jeszcze więcej dało by sie wydusic z tego silnika. Ale tu juz musiałby sie cinek wypowiedzieć. Jest jeszcze 2.0 JTDM w ofercia z którego pewnie można wyciągnąć jeszcze więcej. Odnośnie zbywalności tak mocno zmodzonego auta to kwestia dyskusyjna. Stockowe wersje moze i tak ale po takich modach musisz znaleśc maniaka albo naiwniaka który ufa ze silnik nie jest zarżnięty a ty wiedziałes co robisz prowadząc to auto.

  9. #79
    Anka Cyganka
    Gość

    Domyślnie

    Jak czytam to mam wrażenie że tu cały tłum Stigów , którzy tylnonapedowymi autami zamiataja ogonem na każdym zakręcie.

    Rozbawiają mnie wypowiedzi w stylu " przednionapedowe sa dla slabych kierowców , a tylno dla prawdziwych , którzy potrafią z auta wycisnąć wszytsko i JA oczywiscie sie do takich zaliczam "

  10. #80
    jazke
    Gość

    Domyślnie

    Ja tam bym bral bmw;] sorry chlopaki

Podobne wątki

  1. [159] Pompa paliwa 159 JTDM pilnie szukam - może być martwa :)
    Utworzone przez Mr_Kain w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 11:58
  2. [Brera] 2.4 Jtdm. Wyciek oleju, co może być przyczyną?
    Utworzone przez samsung w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 11:48
  3. [159] Zakup AR 159 1.9JTDM a może jednak 2.2 JTS ?
    Utworzone przez R-Y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 20:53
  4. [159] Stuki w 1.9 JTDm 16v 136 KM (filmik), co to może być?
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 09:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory