Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: Lpg 2.0 280

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Daj spokój, sam wtrąciłem w ten wątek o giuliettcie, może niepotrzebnie ale już po fakcie. Już kiedyś natknąłem się na wasza wymianę zdań, niepotrzebne to tu jest.
    Darusia i jego chamskie odzywki ignoruję konsekwentnie od wielu lat, ale widzę, że on nadal w formie

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Do wtrysku bezpośredniego można też zamontować instalację fazy ciekłej, wtedy dotrysk benzyny nie jest konieczny. To wtryskiwania gazu wykorzystywane są wtryskiwacze benzynowe. Taka instalacja jest naturalnie droższa, ale to już każdy sam musi sobie skalkulować.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal94 Zobacz post
    20 -25 tys rocznie z tego co czytałem tanie lpg tez się skończy wraz z 2023 r
    Od dawna piszą co jakiś czas o końcu tańszego LPG. Prawda taka, że liczy się relacja cen obu paliw. Od zawsze oscyluje to między 40 a 60% ceny litra benzyny. I w tym zakresie to się wtedy opłaca.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    133

    Domyślnie

    Ja narazie wrzuciłem na tryb eco i spalanie z ostatniego tysiąca kilometrów wyszło 7.2 wiec do zaakceptowania
    Ale to giulia jest lżejsza i ma mniejszy opór powietrza 50 na 50 miasto trasa

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Dobra wiadomość 7,2 w Giulii. Szkoda wtedy to auto paprac gazem.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Sorry, rozumiem, że ktoś się może kierować logiką, że wsadzi sobie gaz to chociaż sobie poużywa tej mocy za pół ceny. Ale jaranie się, że Giulia pali tylko 7.2 benzyny to jakieś paranoidalne podejście (pomijam oczywiście testy możliwej ekonomiki).
    Bez jaj, jeżdżenie tym samochodem z zachowaniem takiego spalania to przecież bezsens. Po cholerę komu samochód z odejściem 5-6sec do setki żeby nim jeździć z dynamiką Syreny??
    Proponuję w ogóle nie włączać to spalanie będzie 0L, nawet nie trzeba jej będzie paprać benzyną...

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Nawiązując trochę do tej "odjechanej" dyskusji, pochwale się, że aktualnie mam spalanie 1,8 l/100 km odkąd ze Stelvio przesiadłem się na Vespę Primaverę 125
    No i zachowałem dynamikę jazdy bo przyspieszenie na poziomie quadrifoglio - przynajmniej przez pierwsze 50 m. A jaki lans

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Sorry, rozumiem, że ktoś się może kierować logiką, że wsadzi sobie gaz to chociaż sobie poużywa tej mocy za pół ceny. Ale jaranie się, że Giulia pali tylko 7.2 benzyny to jakieś paranoidalne podejście (pomijam oczywiście testy możliwej ekonomiki).
    Bez jaj, jeżdżenie tym samochodem z zachowaniem takiego spalania to przecież bezsens. Po cholerę komu samochód z odejściem 5-6sec do setki żeby nim jeździć z dynamiką Syreny??
    Proponuję w ogóle nie włączać to spalanie będzie 0L, nawet nie trzeba jej będzie paprać benzyną...
    W sumie masz rację, ale ja tu czytam, że srednie w Giulii to min. 12. Ok, ale dobrze wiedzieć, że jednak można tym autem jechać oszczędniej, jak się chce albo musi. Z drugiej strony chyba nikt caly czas nie jeździ z butem w podłodze.

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    No przy aktualnych przepisach to ciężko :-).
    "Średnie" takie z grubsza jest niestety. W trasie jeżdżąc zgodnie z przepisami w dysze można się zmieścić w Stelvio, Giulia tym bardziej. Po mieście jeżdżąc delikatnie wyrabiam się w 12-13 (Stelvio), trochę dynamiki i już pod 15...
    Ogólnie w tej sytuacji (cenowej) przejście na gaz brzmi przyjemnie. Ok, niby stać nas było na taki samochód ale nikt nie przewidział takich cen paliw, więc przejscie na gaz to defacto powrót do wcześniejszych kosztów spalania.
    Pomijając fakt że w moim przypadku i tak niemożliwe (gwarancja).

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    470

    Domyślnie

    Stelvio, emerycka trasa z prędkością 90 km/h na dystansie prawie 400 km to wynik 6.4. Raz tak jechałem, nigdy wiecej...
    Jazda stelvio przy 120 na tej samej trasie to już 8-8.5 latem i prawie litr więcej zima.
    Po mieście nie jeżdżę to nie wiem ale jak nieraz zatankuje i wracam 4km do domu to około 12-13l.
    Na potwierdzenie wrzucam zdjęcia. Wskazania kompa pokrywają się z tym co wychodzi przy dystrybutorze, czasem 0.1l odchylenia.
    Ta średnia z dystansu ponad 3400 km to wyjazd na wakacje, więc jest tam zarówno jazda z prędkościami120- 130-140 ale jest też 500 km lokalnymi drogami, stąd niska średnia prędkość. Natomiast te srednie z dystansu 200,400 km to praktycznie jednostajna jazda autostrada na tempomacie + dojazd do autostrady drogami lokalnymi.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0484.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	49.0 KB
ID:	284186   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0445.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	56.3 KB
ID:	284187   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0201.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	48.9 KB
ID:	284188  
    Ostatnio edytowane przez bronek90 ; 21-06-2022 o 09:28

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory