Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 147

Temat: Alfa Romeo Tonale - Użytkownik modelu EDIZIONE SPECIALE 1.5 T4 160 KM HYBRID DCT7

  1. #101
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Tonale 160KM Speciale
    Postów
    6

    Domyślnie

    8) Z tak czułym układem kierowniczym miałem wcześniej do czynienia w Fiacie Stilo - bardzo ułatwiało to manewry parkingowe, ale później Mazdą 6 zrobiłem prawie 200 000km, a tam reakcja układu jest przyjemnie "ciężka". Kwestia przyzwyczajenia
    9) Zobaczymy w praniu. Te plastiki nie wyglądają najlepiej, ale .... dawno temu był taki tygodnik satyryczny "Szpilki". Chyba na ostatniej stronie były umieszczane anegdoty, których bohaterem był niejaki Walczak - zapadła mi jedna w pamięć: dla Walczaka magiczny dywan to nie taki, który lata, a taki, którego nie trzeba trzepać. Na razie sprzątania wnętrza jeszcze nie było. Mazda 6 jest autem, którego utrzymanie w czystości było wręcz przyjemnością - bardzo dobrej jakości materiały a do sprzątania wystarczały ściereczka elektrostatyczna i wilgotna szmatka. Można sobie było darować chemię, a jeśli już, to w niewielkich ilościach.
    10) chyba faktycznie przesunięcie do minusów. Sytuacja zdarza się nawet bez mżawki, wystarczy że poranek był mglisty, czy po rosie.

    Co do porównania z CX-30 - za wcześnie. Na tę chwilę powiedziałbym, że ogólne wrażenie jest lepsze w Maździe.

    Dzisiaj rano zdałem sobie sprawę, że muszę ogarnąć mycie tego rodzaju aut od nowa. Problemem jest brud zbierający się na uszczelkach w dolnych partiach drzwi. W CX-30 z tyłu błoto można było zdrapywać szpachelką - zamówiłem chlapacze od majfriendów - właśnie przyszły - po założeniu dam znać, czy choć trochę minimalizują problem. W Alfie wygląda to podobnie, jednak bardziej brudzą się uszczelki drzwi przednich. Przewaga Mazdy jest też taka, że da się ten brud sprzątnąć w miarę łatwo. W Alfie konstrukcja uszczelek i plastików jest tak zawiła, że brud wnika wszędzie i jedyną metodą jaką widzę na dzisiaj, to mycie ciśnieniowe w wersji "nabłyszczanie", bo tam ciśnienie jest mniejsze - właściciele SUV-ów i cross-overów proszeni o podzielenie się doświadczeniem

    Ogarnąłem też problem z TPMS - konieczne jest w ustawieniach wyświetlacza aktywowanie stosownego widżetu i ustawienie go na zegarze obrotomierza. Wtedy procedura z instrukcji działa tak, jak powinna. Jak na tym filmie: HnNbvAd1TkM (mam za mało postów, żeby wkleić pełnego linka - identyfikator z YT, ok03:40
    Najlepsze jest to, że serwisant z Alfy był przekonany, że powinienem to mieć właśnie w sekcji MyCar ustawień.
    Ostatnio edytowane przez Lopesjus ; 27-11-2022 o 10:18

  2. #102
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim.

    8) Układ kierowniczy: jest cholernie czuły i precyzyjny, ale wołałbym wspomaganie w mniejszym zakresie. Tonale można prowadzić jednym palcem, ale nie jestem przekonany, że to dobre rozwiązanie.
    9) Materiały wewnątrz - aspiracje do marek premium nie powinny się kończyć w połowie wysokości drzwi, a tam właśnie zaczynają się zwykłe plastiki jak u marek koreańskich


    Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę :-)
    Jeśli układ kierowniczy pracuje lekko w mieście to ok, szybko się przyzwyczaisz. Na trasie powinien stawiać już większy opór i zakładam że tak jest. Czy siła wspomagania nie maleje w trybie Dynamic?
    Co do plastików na dole drzwi to nie ma obecnie modelu w tym segmencie, który by miał to inaczej rozwiązane i nie ma to znaczenia czy Japoniec czy Niemiec. Jedynie mogli by sobie darować gorsze wykończenie drzwi tylnych w stosunku do przodu.

    Nic nie piszesz o silniku - chyba też są różnice w stosunku do Mazdy?

  3. #103
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Tonale 160KM Speciale
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli układ kierowniczy pracuje lekko w mieście to ok, szybko się przyzwyczaisz. Na trasie powinien stawiać już większy opór i zakładam że tak jest. Czy siła wspomagania nie maleje w trybie Dynamic?
    Co do plastików na dole drzwi to nie ma obecnie modelu w tym segmencie, który by miał to inaczej rozwiązane i nie ma to znaczenia czy Japoniec czy Niemiec. Jedynie mogli by sobie darować gorsze wykończenie drzwi tylnych w stosunku do przodu.

    Nic nie piszesz o silniku - chyba też są różnice w stosunku do Mazdy?
    Oczywiście, tak jest - wspomaganie ma chyba liniową charakterystykę. Trybu Dynamic używałem na razie wyłącznie w sytuacjach typu wyprzedzanie, czy start ze świateł. Powinienem mieć wkrótce do zrobienia trasę bardziej "krajoznawczą", gdzie pewne ustawienia będzie można przetestować i uzyskać dość klarowne odpowiedzi.

    O silniku nie napiszę na razie zbyt wiele - w Maździe jest ten sam 2-litrowiec, nieco inna moc niż w szóstce (150KM vs 165KM), no i automat - w sedanie miałem manuala, podczas gdy w Alfie uturbione 1,5 litra. Nie czuję dużej różnicy w pracy skrzyni automatycznej, ale może to być spowodowane niskim przebiegiem w obu samochodach. Jak będę bliżej 4-5 tysięcy to łatwiej będzie o porównanie. W trybie manetkowym oba auta zauważalnie szybko zmieniają biegi. Na pewno będę mógł powiedzieć więcej, gdy skrzynie się ułożą. Co prawda Mazdą będzie jeździć moja żona, ale ma spokojny styl jazdy.

    Słów kilka o "premium" - może zabrzmi to dziwnie, ale uważam, że Mazda jest bliżej marek premium - podejście do klienta, moment wydania auta, wnętrze wręcz wylizane do czysta, dodatkowe dywaniki jako gratis, o którym wcześniej nie było mowy, a w bagażniku butelka Martini... A w Alfie - wnętrze nie do końca wyczyszczone - ślady po użyciu chyba silikonu w sprayu, widoczne zabrudzenia (lekkie, ale jednak) na tapicerce, dywanikach - zamiast Martini pod fotelem znalazłem plastikowe zamknięcie spraya - mam nadzieję, że nie po piance budowlanej

  4. #104
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Tonale Edizione Speziale
    Postów
    31

    Domyślnie

    A jak oceniasz silnik pod kątem szarpania, które opisał autor tego filmu?

    https://www.youtube.com/watch?v=szaG7oq8Pm8&t=613s

  5. #105
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Słów kilka o "premium" - może zabrzmi to dziwnie, ale uważam, że Mazda jest bliżej marek premium - podejście do klienta, moment wydania auta, wnętrze wręcz wylizane do czysta, dodatkowe dywaniki jako gratis, o którym wcześniej nie było mowy, a w bagażniku butelka Martini... A w Alfie - wnętrze nie do końca wyczyszczone - ślady po użyciu chyba silikonu w sprayu, widoczne zabrudzenia (lekkie, ale jednak) na tapicerce, dywanikach - zamiast Martini pod fotelem znalazłem plastikowe zamknięcie spraya - mam nadzieję, że nie po piance budowlanej
    O sprzedaży i serwisie to już napisaliśmy tutaj setki, jeśli nie tysiące postów - ale ostatecznie kupujesz samochód, a nie wydanie auta . Najważniejszy jest sam produkt, a serwis to, miejmy nadzieję, tylko podczas przeglądów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    brak spójności z instrukcją dostępną w necie - znalazłem tylko wersję z marca
    Na instrukcje.fiat.pl masz instrukcję z września 2022 - wystarczy wybrać datę produkcji samochodu jako listopad 2022.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #106
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    4) Fizyczne przyciski - jest ich niewiele, ale za to te najczęściej używane i przydatne
    12) Sterowanie głosowe mogłoby być wielopoziomowe - można wywołać klimatyzację i dalej trzeba sobie radzić palcem, a fajnie byłoby wyołać podgrzewanie fotela głosem, skoro nie ma do tego dedykowanego przycisku...
    Na minus:
    14) ...Zegar obrotomierza jest chyba przygotowany pod widżety, ale póki co - nic się tam nie da dorzucić...
    16) W mojej wersji brak monitora martwego pola - ponownie, w CX-30 jest w wyposażeniu podstawowym. O ile HUDa mogę wybaczyć, to brak RVM w podstawie jest dziwny
    Fajne porównanie.
    Moje uwagi, spostrzeżenia:
    4) rzeczywiście trzeba chwalić, bo to już rzadkość w dziejszych czasach, a jednak mega wygodne.
    12) Sterowanie głosowe klimatyzacją: z tego co pamiętam to możesz powiedzieć "jest mi ciepło/zimno" i zmieni temperaturę od razu, bez wchodzenia w panel klimatyzacji. Chociaż i tak uważam to za bajer, bo są na szczęście fizyczne przyciski -+ temp.
    14) Dziwne bo u mnie można było zmieniać widgety w obrotomierzu (zegar po prawej) i na środku: od spalania, po cisnienie, asystenty, energia, itp. Tylko lewy (prędkościomierz) był "na stałe" i tam rzeczywiście przydałaby się też opcja zmiany.
    16) 2x Dziwne bo to standard chyba już w każdym aucie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Dzisiaj rano zdałem sobie sprawę, że muszę ogarnąć mycie tego rodzaju aut od nowa. Problemem jest brud zbierający się na uszczelkach w dolnych partiach drzwi. W CX-30 z tyłu błoto można było zdrapywać szpachelką - zamówiłem chlapacze od majfriendów - właśnie przyszły - po założeniu dam znać, czy choć trochę minimalizują problem. W Alfie wygląda to podobnie, jednak bardziej brudzą się uszczelki drzwi przednich. Przewaga Mazdy jest też taka, że da się ten brud sprzątnąć w miarę łatwo. W Alfie konstrukcja uszczelek i plastików jest tak zawiła, że brud wnika wszędzie i jedyną metodą jaką widzę na dzisiaj, to mycie ciśnieniowe w wersji "nabłyszczanie", bo tam ciśnienie jest mniejsze - właściciele SUV-ów i cross-overów proszeni o podzielenie się doświadczeniem
    Co oni mają z tymi SUVami... W XC60 jest też fabryczna wada i problem ze zbierającym się brudem w drzwiach. Jak się upomnisz to dają plastiki gratis, które trochę ograniczają zbieranie się syfu, ale problem pozostaje i to już od 2017r nic nie zmienili...
    Pozdro,
    Bartas

  7. #107
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Tonale 160KM Speciale
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał John_z_NASA Zobacz post
    A jak oceniasz silnik pod kątem szarpania, które opisał autor tego filmu?

    [link do YT, którego nie mogę zacytować...
    Poza czasem uciążliwym uwalnianiu z hamulca postojowego, nie zauważyłem nic niepokojącego.


    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Fajne porównanie.


    14) Dziwne bo u mnie można było zmieniać widgety w obrotomierzu (zegar po prawej) i na środku: od spalania, po cisnienie, asystenty, energia, itp. Tylko lewy (prędkościomierz) był "na stałe" i tam rzeczywiście przydałaby się też opcja zmiany.

    Temat ogarnięty, rzeczywiście widżety działają, tylko trzeba je "odklikać" w ustawieniach. Niemniej uważam to za błąd, że dostępu do resetu TPMS nie ma z innego miejsca. Skoro mamy sekcję MyCar i tam jakby wstępne info o oponach, to kliknięcie tam powinno prowadzić do właściwego widżetu...

  8. #108
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Tonale 160KM Speciale
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dorzucam:

    NA PLUS - możliwość skonfigurowania zachowania funkcji Auto-Hold (w CX-30 z każdym uruchomieniem auta)
    NA MINUS - brak automatycznego zamykania auta po wyjściu (co z kolei jest w Mazdach - inna sprawa, że ta funkcja żyje własnym życiem)

  9. #109
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    NA MINUS - brak automatycznego zamykania auta po wyjściu (co z kolei jest w Mazdach - inna sprawa, że ta funkcja żyje własnym życiem)
    Chodzi o to, że jak wyjdziesz z auta, zatrzaśniesz drzwi kierowcy to centralny zamek zamknie wszystkie drzwi i alarm się uzbroi?
    Nie wyobraża sobie tego mając dzieci )
    Pozdro,
    Bartas

  10. #110
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Tonale 160KM Speciale
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dokładnie o to chodzi. Wystarczyłaby opcja - chcę takiego zachowania centralnego zamka - lub nie, mam małe dzieci :-)

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory