Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Temat: Alfaholizm dnia powszedniego :) Alfa-Pride :)

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Lightbulb Alfaholizm dnia powszedniego :) Alfa-Pride :)

    Wymyśliłem taki wątek (wydaje mi się, że takiego nie było/nie ma), w którym moglibyśmy napisać o naszych codziennych przemyśleniach, dlaczego jesteśmy dumnie, że jeździmy Alfą, cieszymy się, żę spotykamy Alfy na ulicach, ktoś się do nas uśmiechnął/nabluzgał bo jeździmy Alfą, albo jakiego ciekawego Alfistę dzisiaj widzieliśmy.

    Część takich wpisów mieści się w wątkach z pozdrowieniami, część pada bardzo często jako OT, prawie w każdym wątku na forum... może warto zebrać je w jednym miejscu

    Ja na początek chciałem się podzielić wczorajszym spostrzeżeniem - widziałem piękną 166-kę 2.5 V6 na... czarnych blachach, za kierownicą starszy Pan - widać było w nim pewną dumę z jazdy taką Alfą (musiał być pewnie jednym z pierwszych nabywców 166ki w Polsce i wybrał do niej taki piękny silnik )...

    ... chciałem też napisać kiedyś (ale nie wiedziałem gdzie, gdzieś pewnie pisałem OT) - w Niemczech widziałem na tych wakacjach - w 3 różnych miejscach - tatusiów z synkami (lub córkami!) na kładkach pieszych nad autostradą - obserwowali samochody! Jeden z nich na widok Alfy zatrąbił taką trąbką z aerozolem (jak na meczach), odwzajemniłem pozdrowienie mrugnięciem długimi i sam po raz kolejny poczułem dumę z posiadania Alfy
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  2. #2
    Halil
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj szczególnie podoba mi się Twój pomysł. Zacytuję, to co napisałem w topiku o ramkach do tablic rejestracyjnych:

    "Mieszkam na drugim. Już któryś raz podchodzę do okna, żeby rzucić okiem na tablice mojej Księżniczki. Od dzisiaj jeździmy z ramkami!

    Dziękuję za błyskawiczną przesyłkę (mimo święta w środku tygodnia!). Bardzo dobrze zabezpieczona, więc ramki dodarły we wzorowym stanie.

    No to idę spojrzeć przez okno"


  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    A mi się podobają spojrzenia ludzi kiedy obok nich przejeżdżam... niby nie ma na co patrzeć, bo auto jak auto, ale dźwięk V6 na zmodzonym wydechu i agresywny wygląd auta robią swoje
    Wiem, że to trochę dziwne, w sumie nie po to kupowałem Alfę, ale jednak sprawia mi to przyjemność

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    A mi się podobają spojrzenia ludzi kiedy obok nich przejeżdżam... niby nie ma na co patrzeć, bo auto jak auto, ale dźwięk V6 na zmodzonym wydechu i agresywny wygląd auta robią swoje
    Wiem, że to trochę dziwne, w sumie nie po to kupowałem Alfę, ale jednak sprawia mi to przyjemność
    Pewnie się zastanawiają 'co to za szit mu się do kufra przykleił?!'.

    Widziałem dzisiaj fajną kolumnę w Krakowie - stara alfa spider, za nią porsche 911 stare (930?), później ferrari 328 (?) i dwa jagi e type. Fajny widok przed południem. Generalnie oglądam się za alfami z przyzwyczajenia, raczej z ciekawości czy przypadkiem nie mają ramek forumowych, bo emocje przestały we mnie wzbudzać ładnych kilka lat temu (gdy słyszy się notorycznie klekotanie diesla).
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Pewnie się zastanawiają 'co to za szit mu się do kufra przykleił?!'.
    A Ty jak zwykle konserwatywnie w sprawie spoilera(parapetu)

    Swoją drogą to coraz częściej widzę u siebie Alfy... głównie 156 i 146, ale jak widzę właścicieli to powątpiewam, że auto kupili kierując się sercem

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar maciejbydg_87
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 147 & 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    558

    Domyślnie

    Temat bardzo ciekawy ! -bardzo rzadko mi sie zdarza ale jednak raz na jakis czas że ktoś się uśmiechnie czy pomacha ( to już wogóle cud - za dużo ALf jeździ ) jak jeszcze miałem 33 to bardzo duzo osób na atubanie machało i migało w holandi to samo - raz nawet stara Julia siadła mi na plecy i tak sobie toche szybciej po amsterdamie jechaliśmy potm łapka i rozłąka

    ciekawe miałem jak zaparkowałem na szybko pod kebabem i patrze straż m. podchodzi i myśle sobie - no pieknie pewnie nie zauważylem zakazu czy coś... i wtedy słysze: super Alfa ja miałem 75... i gadka nie mogła się skończyć...

    Moje Belle:
    Alfa 33 Imola 1.4 BX 1993 ( '08 - '11 )
    Alfa 155 Sport 1.8 TS 8v 1995 ( '11 - '12 )
    Alfa 164 Super 2.0 TS 8v 1997 ( '12 -'14 )
    Alfa 147 1.9 JTD 2003 ('14 - )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 115km 2002 ('14 - '16 )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 110km 2001 ('16 - '18 )
    Alfa 159 SW 1.9 JTD 150 Q-tronic 2010 ('18 - )
    Alfa 33 Q4 1992 ('18 - )

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja dzisiaj zrobiłem za kółkiem 700km. Niestety nie Alfą, ale "zboczenia" nie da się wyłączyć, więc wypatrywałem Alf jak grzybów w lesie i oczywiście kilka widziałem, na niektórych błyszczały nawet ramki naszego klubu (są super, bo z daleka można je rozpoznać). Zazwyczaj widząc Alfę zastanawiam się co skłoniło kierowcę tej maszyny do jej zakupu, przypadek, ekonomia, czy może serce? Zmierzam jednak do tego, że obiektywny motoryzacyjnie to ja już chyba nigdy nie będę...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Takie sytuacje są najlepsze. Ja od dłuższego czasu liczę widziane alfy. Fakt że jest ich coraz więcej i fakt drugi - coraz mniej ludzi miga i rozumie o co chodzi. Bardzo wiele osób myśli, że nie ma włączonych świateł. Z kolei jest również grupa, która jak widzi drugą AR to chce udowodnić że ich jest najszybsza. Nie wiem skąd to się bierze.

    Zawsze jak widzę ładną AR to jakoś lepiej się czuję .

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Zawsze jak widzę ładną AR to jakoś lepiej się czuję .
    Pod warunkiem, że nie jest ładniejsza od mojej
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Jakiś czas temu widziałem czarną GTA i poczułem się zdecydowanie lepiej mimo, że moja nie miała do niej startu i umknęła z prędkością światła

Podobne wątki

  1. Luz na sprzęgle z dnia na dzień
    Utworzone przez wiiktor11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 08:07
  2. Witam Wszystkich chorych na alfaholizm ! :)
    Utworzone przez Kamyk1988. w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 11:28
  3. Diagnoza: Alfaholizm...
    Utworzone przez kabe w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 15:03
  4. Odczucia - Uczucia - Alfaholizm
    Utworzone przez metrim w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory