Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Klapy wirowe

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v. Stromboli Grey
    Postów
    50

    Domyślnie Klapy wirowe

    Witajcie Koledzy
    Podpowiecie gdzie w Łodzi można przeprowadzić operacje wywalenia klap z kolektora 1.9 16v? Z góry dzięki

    Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Wileńska, Legionów
    ...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v. Stromboli Grey
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    Wileńska, Legionów
    Dzięki wielkie, ogarnąłem pewnego speca z polecenia, w przyszłym tyg. Ma się zabrać za kolektor dam znać co i jak☺

    Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v. Stromboli Grey
    Postów
    50

    Domyślnie

    Klapy wywalone, różnica kolosalna ☺ Jak ktoś będzie zainteresowany proszę o wiadomość na PW podam namiar na speca ☺

    Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v. Stromboli Grey
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    Wileńska, Legionów
    Nie mogę wysłać Ci wiadomości wiec pisze tutaj. Przebieg 179000 km. Nie ma potrzeby zdejmowania paska, zablokował rozrząd ma doświadczenie w tym zabiegu☺ mój pasek ma 20 tys przebiegu wiec nie było potrzeby wymiany, jeżeli masz blisko do wymiany rozrządu zaleca najpierw zrobić rozrząd. Spec pracuje na codzień w ASO fiata a klapy usuwa u znajomego w warsztacie po godzinach, różnica w jeżdżę będzie zależała od formy Twoich klap u mnie tragedii nie było a i tak jest znacznie lepiej tnz. Alfa lepiej idzie od dołu szybciej wkrecaj się na obroty no i znacznie wyżej można teraz kręcić ☺ generalnie oddycha pełna piersią ☺ koszt 250 zł z nową uszczelka. Cały zabieg u mnie trwał około 4h ale ktoś już wcześniej dlubal przy tym i musiał to wyprostować ☺

    Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    63

    Domyślnie

    Po usunięciu klap wirowych lepiej Ci idzie od dołu? W jaki sposób to zostało zrobione? Zaślepki, zaślepki z klejem czy zaspawane?
    U mnie po wywaleniu klap dół był dużo gorszy, z tego co czytałem to norma. Nie wiem o co Ci też chodzi z tym, że jest różnica od "formy klap". Po tym zabiegu zamiast 150KM i 305Nm w serii wypluło na hamowni zaledwie 140 KM i 302 Nm, wykres potwierdził problemy z dołem, pomógł oczywiście nowy program.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v. Stromboli Grey
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bajonek Zobacz post
    Po usunięciu klap wirowych lepiej Ci idzie od dołu? W jaki sposób to zostało zrobione? Zaślepki, zaślepki z klejem czy zaspawane?
    U mnie po wywaleniu klap dół był dużo gorszy, z tego co czytałem to norma. Nie wiem o co Ci też chodzi z tym, że jest różnica od "formy klap". Po tym zabiegu zamiast 150KM i 305Nm w serii wypluło na hamowni zaledwie 140 KM i 302 Nm, wykres potwierdził problemy z dołem, pomógł oczywiście nowy program.
    Po usunięciu klap kolektor jest cały czas "pełny" wiec jakim cudem mogło Ci ubyc mocy? Koniki uciekły Ci z wiekiem ☺ zaślepki z klejem. http://www.forum.alfaholicy.org/159_...st1268902.html homownia przed i po usunięciu klap. Pisząc różnica od formy klap miałem na myśli to, że po usunięciu klap które są jeszcze w dobrej formie nie będzie znaczącej różnicy, a jeśli na odwrót poprawa powinna być znacząca ☺

    Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Opoczno
    Auto
    Fiat Stilo 1,9 JTD 115KM , Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM 150km
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal12310 Zobacz post
    Nie mogę wysłać Ci wiadomości wiec pisze tutaj. Przebieg 179000 km. Nie ma potrzeby zdejmowania paska, zablokował rozrząd ma doświadczenie w tym zabiegu☺ mój pasek ma 20 tys przebiegu wiec nie było potrzeby wymiany, jeżeli masz blisko do wymiany rozrządu zaleca najpierw zrobić rozrząd. Spec pracuje na codzień w ASO fiata a klapy usuwa u znajomego w warsztacie po godzinach, różnica w jeżdżę będzie zależała od formy Twoich klap u mnie tragedii nie było a i tak jest znacznie lepiej tnz. Alfa lepiej idzie od dołu szybciej wkrecaj się na obroty no i znacznie wyżej można teraz kręcić ☺ generalnie oddycha pełna piersią ☺ koszt 250 zł z nową uszczelka. Cały zabieg u mnie trwał około 4h ale ktoś już wcześniej dlubal przy tym i musiał to wyprostować ☺
    ej ok
    Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka
    Podzielisz się namiarem na szpeca ? Bo też czeka mnie usunięcie klap a w mojolicy nie mam nikogo

Podobne wątki

  1. [159] klapy wirowe
    Utworzone przez FISHA159JTDM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 25-10-2020, 20:56
  2. Klapy Wirowe
    Utworzone przez nietyx w dziale GT
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 20:37
  3. [159] Klapy wirowe
    Utworzone przez Mrhiacynt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 20:11
  4. [159] Klapy wirowe
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 20:55
  5. 156 2.4 20v klapy wirowe ?
    Utworzone przez lisek10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory