Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Poziomowanie lamp

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    147 '02 85kW
    Postów
    7

    Domyślnie Poziomowanie lamp

    Witam.

    Poziomowanie lamp działało mi fajnie do czasu aż z jakiegoś powodu lampy same się podniosły na max.i to w czasie jazdy.
    Sprawdziłem,tj.zdemontowałem oba silniczki od regulacji ,włączyłem zapłon wraz ze światłami i zonk-silniczki same się kręcą na podnoszenie-przeskakują ma tej małej przekładni co jest w środku.Jak ustawiam w aucie wysokość świecenia to na wyświetlaczu zmienia sie np.0/1/2/3 a oba silniczki ciągle kręcą się w jedną i tę samo stronę-na podnoszenie.Wczoraj kupiłem na szrocie dwa używane silniczki zakładam i problem jest dalej.Co mogło się zepsuć?.Moje silniczki to coś tam alighting a te ze szrotu bosch.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    147 '02 85kW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Przepraszam za post jeden pod drugim ale nikt nie raczy odpisać... .
    Kupiłem jeszcze nowe silniczki bosch za trochę ponad 80zł oraz kolektor świateł-problem jest dalej.Kolektor do świateł jest sprawny bo jak zmieniam ustawienie lamp to zmieniają cię cyfry na wyświetlaczu ale silniczki w lampach ciągle pracują na podnoszenie.Wyjęcie bezp. 10A (chyba f13?) wyłącza lewą lampę oraz silniczki.Wyjąłem kostkę ze złącza bezp. odszukałem potrzebne przewody i dałem zas. bezpośrednio z aku. .Ku mojemu zdziwieniu lampy działały ok-lampy lewa/prawa oraz praca silniczków była zależna od tego gdzie podałem zasilanie.Kupiłem ze szrotu cały moduł bezpieczników i problem dalej jest.Manetka również podmieniona brak poprawy.Jest jeszcze jakiś inny moduł czy coś?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    w planach
    Postów
    4

    Domyślnie

    Możecie podrzucić namiar na schemat poziomowania lamp w GT? Czeka mnie sprawdzenie co jest powodem, że poziomowanie nie działa w lewej lampie.

    Przy okazji zapytam, jak rozróżnić lampy EU od GB ?

  4. #4
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,609

    Domyślnie

    Czy lampy są angielskie czy nie sprawdzisz podjeżdżając pod ścianę i sprawdzając czy masz odcięcie poprawne takie _/_/ czy angielskie \_\_
    Schematem nie poradzę ale możesz lampy przełożyć i sprawdzić czy widna silniczka czy wiązki. Ale najczęściej to wina silnika. Pozostaje ustawić ręcznie lub poszukiwanie dawcy w celu podmiany.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    w planach
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ewidentnie lewa świeci wyżej, ale nie działa w niej regulacja wysokości. Stąd pomysł, ze moze tu jest przyczyna roznicy. Jak jednak są to angielskie lampy, to lupa, bo bede musiał je wymieni. Czytam o oznaczeniach lamp EU vs GB, strzałki, znaczki E3, ale jednoznacznego info nie namierzylem. A może ktoś ma numer części lamp w wersji EU i GB? Idę dziś rozbierać przód żeby dostać się do tych silniczków.
    Jeśli tylko da się lampy podmienić to od tego zacznę. Dzięki Marek za podpowiedź.

Podobne wątki

  1. Poziomowanie ksenonow.
    Utworzone przez Raiss27 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2019, 13:03
  2. Poziomowanie ksenonów
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 19:33
  3. Samo-poziomowanie i spryski
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 20:36
  4. Poziomowanie ksenonu w Gt
    Utworzone przez fred123411 w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 05:39
  5. Poziomowanie reflektorów
    Utworzone przez premek w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory