Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: kody błędów - P1177 i P1178

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 TS 120KM
    Postów
    4

    Domyślnie kody błędów - P1177 i P1178

    Po podłączeniu auta [147 1.6 ts 120 KM przed FL] do komputera i sczytaniu błędów wyskoczyły 2: P1177 i P1178. U ASO Fiata dowiedziałem się że to sonda lambda, jednak po wymianie sondy, kontrolka błędu silnika dalej się świeci. Wykaz pracy sondy w normie (wyniki z kompa). Więc to nie to. Na forach anglojęzycznych dowiedziałem się, że może być to wina MAF (Mass Air Flow) / mass flow sensor - co kolwiek by to było. Jakie są wasze opinie na ten temat? Spotkał się ktoś z was z takimi błędami?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Z tego co czytałem na forum - błędy sond idą w parze z błędami przepływomierza... Prawdopodobnie miałeś do wymiany przepływkę a nie sondę.

  3. #3
    jprm
    Gość

    Domyślnie

    Przyłączam się do tematu. Ja mam te błędy notorycznie. http://www.forum.alfaholicy.org/147/..._wymianie.html . U mnie przepływka jest ok. Stawiam na nie orginalną lambdę (w mojej belli). A co do kolegi to proponuje zdiagnozować jakimś choćby unidiagiem wykresy czujników. Autko z tymi błedami chdzi przwidłowo lecz jest trochę większe spalanie no i niema max. osiągów ze względu że bella wchodzi na tryb "awaryjny" chyba tak to się mówi.

  4. #4
    jprm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał apekiller Zobacz post
    Po podłączeniu auta [147 1.6 ts 120 KM przed FL] do komputera i sczytaniu błędów wyskoczyły 2: P1177 i P1178.
    I jak sobie poradziłeś? Jestem bardzo ciekawy bo sam zwlekam z wymianą lambdy na orginał. Jakoś brak czasu. Może jednak coś innego jest przyczyną. Napisz co i jak tam z tymi błędami.

  5. #5
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Kolego,a jak pracował silnik?Wszystko było ok czy dławił sie i takie tam....powiem ci tak,miałem takie same błedy i pojechałem z tym do diagnosty,posprawdzał wszystko i stwierdził ze jego zdaniem to albo lipne paliwo albo sonda lambda...jakos mi sie nie chciało wierzyc wiec pojechałem do ASO....okazało sie ze wyskakuje bład mieszanki(Mass Air Flow-to czujnik masy powietrza-przepływomierz)Stwierdzono natychmiast bład czujki w przpływomierzu-koszt naprawy wyniósł mnie 370 zł za nowy przepływomierz i 50 zł za robocizne...nie jest to jakis duzy koszt a zwłaszcza ze robił to serwis Alfy,wiec u ciebie stawiam na to samo.Zanim zabierzesz sie za sonde sprawdz czujnik w przepływce.Kwestia jest jeszcze tego typu jak pracuje silnik,u mnie chodził elegancko nawet z błedem,zero dławienia sie czy szarpania,wiec jesli u ciebie jest tak samo to to jest na 99 procent to samo....powodzenia.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 TS 120KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jprm Zobacz post
    I jak sobie poradziłeś? Jestem bardzo ciekawy bo sam zwlekam z wymianą lambdy na orginał. Jakoś brak czasu. Może jednak coś innego jest przyczyną. Napisz co i jak tam z tymi błędami.
    Jak już pisałem, wymiana sondy nic nie dała, kontrolka świeci się dalej. Żadnych spadków osiągów nie zauważyłem (aczkolwiek nie chcę się wypowiadać na ten temat, gdyż błąd wyskoczył kilka dni po zakupie samochodu i nie wiem jak powinien prawidłowo chodzić). Również sądziłem, że to może być przepływomierz, jednak nie chciałem niepotrzebnie wydawać znowu pieniędzy (jak miało to miejsce przy wymianie lambdy, która w rzeczywistości była OK).
    Powiem tak: do świecącej kontrolki zdążyłem się już przyzwyczaić a jakiegoś dyskomfortu podczas jazdy nie odczuwam, dlatego też wymianą przepływomierza zajmę się gdy przyjdzie czas na rozrząd + wariator.

    Pozdrowienia.

  7. #7
    jprm
    Gość

    Smile ja już wiem

    Cytat Napisał apekiller Zobacz post
    Jak już pisałem, wymiana sondy nic nie dała, kontrolka świeci się dalej. Żadnych spadków osiągów nie zauważyłem (aczkolwiek nie chcę się wypowiadać na ten temat, gdyż błąd wyskoczył kilka dni po zakupie samochodu i nie wiem jak powinien prawidłowo chodzić). Również sądziłem, że to może być przepływomierz, jednak nie chciałem niepotrzebnie wydawać znowu pieniędzy (jak miało to miejsce przy wymianie lambdy, która w rzeczywistości była OK).
    Powiem tak: do świecącej kontrolki zdążyłem się już przyzwyczaić a jakiegoś dyskomfortu podczas jazdy nie odczuwam, dlatego też wymianą przepływomierza zajmę się gdy przyjdzie czas na rozrząd + wariator.

    Pozdrowienia.
    W końcu wiem co było główną przyczyną u mnie. Po wymianie Lambdy 2szt. przednie i świec 8 szt. w końcu wymieniłem przepływkę i GITARA GRA!!!! Oprócz tych błedów miałem też p300, 301 . Ale teraz po przepływce wszystko OK

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    dobrze, że ktoś odkopał ten temat bo pokazało mi te same błędy. Przynajmniej wiem od czego zacząc...
    Today we are living our future memories..

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Była AR 147 2.0 teraz AR 159 1.8MPI+LPG Progresion
    Postów
    73

    Domyślnie

    Umiera przepływomierz

  10. #10
    frapujacy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiterR Zobacz post
    dobrze, że ktoś odkopał ten temat bo pokazało mi te same błędy. Przynajmniej wiem od czego zacząc...
    Jak już zrobisz u siebie z tymi błędami to możesz i mnie pomóc. Teraz mam tylko P1177 i P1178.

Podobne wątki

  1. Błędy P1177 i P1178 razem z P0100
    Utworzone przez wilu934 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 16:17
  2. Błąd p1177 i p1178
    Utworzone przez jackobm w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 21:41
  3. błędy p1177 i p1178
    Utworzone przez BLASZYNSKI w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 18:50
  4. [156] Błąd ECU P1177 / P1178
    Utworzone przez tom993 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 19:25
  5. P1177 p1178
    Utworzone przez yasko w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory