Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Jak to załatwić prawnie - zakup samochodu-dawcy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie Jak to załatwić prawnie - zakup samochodu-dawcy

    Witam,

    Jak w temacie, chce kupić Alfę na części i ogólnie to drugi mój samochód więc troche zielony jestem w tym sprawach.
    Mianowicie kupić na umowę samochód i potem samemu wyrejestrować? Jakie wy macie doświadczenia z tym.

  2. #2
    d0m1n1k_
    Gość

    Domyślnie

    1. Kup dawcę na umowę kupna sprzedaży.
    2. Wybierz co potrzebujesz z niego
    3. Znajdź telefon na jakiś dobry szrot (znany, reklamujący się)
    4. Zadzwoń, że chcesz im sprzedać / oddać auto do złomowania
    5. Jak się dobrze dogadasz to jeszcze ci 500 złotych "złomowego" zapłacą. Jak nie to na pewno transport będzie gratis.
    6. Spiszecie umowę złomowania, przebiją ci tablicy (potrzebujesz wszystkie dokumenty auta i umowę zakupową)
    7. Udasz się do swojego urzędu miasta / starostwa powiatowego i potwierdzisz złomowanie auta.

    Nie będziesz mieć żadnych problemów. Są złomy które się reklamują, że przyjadę i każde auto przyjmą i jeszcze Ci zapłacą i zezłomują
    Nie masz się czym martwić - będzie dobrze

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 166 3.2
    Postów
    489

    Domyślnie

    też chciałbym kupic autko na dawce , tylko że w niemczech cena dosc wysoka bo ok 28 tys zł , uszkodzenia nie są powazne . Potrzebuje silnik z tego auta , reszte chce sprzedać . Jak bedzie z opłatami ?? bedę musiał zapłacic akcyzę i wszystkie inne pierdoły ?

  4. #4
    d0m1n1k_
    Gość

    Domyślnie

    raczej na bank będą wszystkie opłaty. Dodatkowo mogą powstać problemy z powodu "uszkodzenia".
    Ale raczej opłat dodatkowych do aut uszkodzonych niema. Tylko standardowe

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    Propo samochodu dawcy (raczej nie do sprowadzenia) znam jeszcze jedną metodę (wypytałem i poznałem )
    Otóż:
    1. Znajdujemy żula z dowodem, pytamy się czy nie chce zarobić 20 zł (cena zależy od żula ) i wtedy spisujemy co trzeba z jego dowodu, pan żul się podpisuje i...
    2. Już, bierzemy samochód gdzie chcemy i robimy z nim co chcemy

    ps. ja bym radził ze sobą umowę mieć, a nóż...
    ps. II pamiętajcie, że żul nie może być ogarnięty

    Sprawdzone na kolegach, działa 100% (co prawda mieszkają poza dużym miastem, ale to chyba bez różnicy)

    Pozdrawiam

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    1. po co żul ??
    dane można zmyslić ( przecież nie mamy mozliwości weryfikacji danych z dowodu osobistego osoby której sprzedajemy auto )
    udajemy się do urzędu i zgłaszamy sprzedaż
    i już autka my nie mamy
    bo niby jakim sposobem mam ocenić czy dowód kupca jest ok i dane jego są ok ?
    no przyszedł chłop , dał dokumenty i kase , sprzedałem , nie mam auta

    wiem wiem :
    nie do końca "prawe" ale jak mi zabierają 1/3 wypłaty to się tym nie przejmują
    to ja się nimi będę przejmował ?


    p.s.
    powyższy post proszę traktować jako żart i oczywiście usilnie proszę o niestosowanie takich praktyk gdyż stoją one w sprzeczności z polskim prawem i przepisami podatkowymi
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 28-05-2012 o 08:46








  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Przy legalnym zlomowaniu auto ma być kompletne i ma zgadzac się waga z katalogiem, każdy brakujacy kg to 5 zł na koszt właściciela. Najlepiej mieć znajomego zlomiarza który za powiedzmy flaszkę wystawi kwit stwierdzajacy zlomowanie auta, z kwitkiem tym udajemy się do urzędu komunikacji i wyrejestrowujemy wrak który stoi u nas na placu, numery najlepiej zeszlifowac żeby w razie czego zlomiarz nie miał nieprzyjemności.
    Proste jak budowa kija
    Oczywiscie nie namawiam do łamania prawa.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 28-05-2012 o 09:02
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    O to chodzi, że samochód na żula jest o wiele bardziej legalnie niż takie złomowanie jak mówicie.
    Ogólnie, jak dzwoniłem do urzędu, urzędniczka mi powiedziała, żebym auto oddał do "znajomego" na złom. Papiery będą git a samochód zostanie.
    Spoko obie metody są dobre. Ale powtórzę, jeżeli bierzemy samochód na żula, samochód ma właściciela (nie zmyślamy danych - od tego stanowczo odradzam, poza tym na żula łatwiej).
    Jeżeli kupimy na żula to przecież to samo co kupić na kolegę, tylko, że pan żul nie opłaci OC ani nie przerejestruje.
    A dając na złom musimy auto oddać. Jeżeli zostawimy sobie auto (i ktoś byłby głupi czy coś) i komuś by się coś stało to pamiętajmy, że auto nie istnieje. Dużo problemów, jeżeli autem chcemy po działce jeździć.
    Mając umowę na żula mamy wszystko legalnie, tylko kary za nieprzerejestrowanie itp. nie idą na nas.
    Metoda jak pisałem sprawdzona, nie trzeba nic nikomu płacić (oprócz żulowi ) i mamy auto legalne 100%

    Oczywiście nie namawiam do stosowania żadnych z powyższych metod, ani żadnego łamania prawa.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    ps. ja bym radził ze sobą umowę mieć, a nóż...
    A nóż... też się przyda jak bydlak nie będzie chciał podpisać

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lcaise
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań / Berlin
    Auto
    156FL SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    126

    Domyślnie

    proces wyrejestrowania auta w PL jak zwykle kompletnie bez sensu....aż zmusza do łamania prawa.

    Moja własność, nie chcę nią jeździć po ulicach, chcę ustawić na podium w garażu i stworzyć z tego eksponat prywatnego muzeum, chcę wyrejestrować a nie mogę. Trywialne, ale prawdziwe. Powinniśmy wzorowac się na Niemcach...

Podobne wątki

  1. Zakup pierwszego samochodu - AR 147
    Utworzone przez gesiowy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 09:37
  2. Zakup nowego samochodu: GT czy 159
    Utworzone przez m.stank2 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:51
  3. rdza wokoł antenty...jak to załatwić??
    Utworzone przez slavos w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 10:21
  4. Hak do samochodu
    Utworzone przez jasiu486 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 09:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory