Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Dziwny opór przy skręcaniu kół - maglownica ze wspomaganiem.

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Dziwny opór przy skręcaniu kół - maglownica ze wspomaganiem.

    Niedawno pojawiło się coś takiego, że gdy zaczynam skręt kierownicą w prawo to mam taki mały opór na kierownicy, jakbym jechał w koleinach. Jak już kierownicę ruszę to dalej idzie gładko. W lewo wszystko jest ok. Jak kręcę od oporu do oporu w obie strony, szybko, wolno - jest ok. Problem pojawia się tylko przy przyłożeniu siły do skrętu w prawo i w okolicy położenia "do jazdy na wprost", tak jakby wspomaganie w tym położeniu "dołączało się" dopiero po chwili.
    Dodatkowe okoliczności
    Gdy chcę skręcić od położenia "do jazdy na wprost", to przełamaniu oporu towarzyszy dźwięk takiego jakby "tąpnięcia" - nie jest to specjalnie głośno.
    Gdy przykładam siłę do kierownicy skręconej o kilkadziesiąt st. w lewo lub kilkadziesiąt st. w prawo to opór jest słabszy i nie ma dźwięków.
    Niedawno miałem ustawianą zbieżność ale od tamtego momentu podczas jazdy na wprost kierownica jest skręcona ok 10-20st w prawo, czyli listwa nie jest w pozycji 0. Tak zrobiłem może z 2-3tys km - mogło się coś przez to uszkodzić/wyrobić w maglownicy? Można ewidentnie zwalić winę na przekładnię?

  2. #2

  3. #3
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    ja ostatnio tka miałem w 75 z racji, że dośc tam mało łozysk mcpersona to postanowiłem zlać płyn w środku malma (jak ktoś nie wie to takie kluski) zmienionio i się poprawiło
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    sprawdz sobie łozyska amorków przednich( podnies samochód i recznie przekrecaj kołem do skrajnych połozen skretu- jesli to łozysko to wyczujesz ( kluczyk w stacyjce!!! bo sobie zeby wybijesz jak ci złapie blokada )
    Hmm, no właśnie nie bardzo mam jak podnieść cały przód ale nic, może uda się jakiś sposób znaleźć. Dodam tylko, że jak kręcę cały czas bez zatrzymania to nic podejrzanego się nie dzieje + jak rozgrzałem porządnie silnik(pojeździłem trochę po mieście nie szczędząc obrotów) i stanąłem na parkingu to objaw tak jakby zniknął..

    Cytat Napisał amigas
    ja ostatnio tka miałem w 75 z racji, że dośc tam mało łozysk mcpersona to postanowiłem zlać płyn w środku malma (jak ktoś nie wie to takie kluski) zmienionio i się poprawiło
    Miałeś dokładnie taki sam objaw? Opór tylko przy przyłożeniu siły, przy skręcie w jedną stronę? Płyn niby miałem wymieniany przy okazji wymiany magla ale nie można wykluczyć, że jakieś śmieci zostały w układzie..



    //update: Spadło dzisiaj odrobinę śniegu, więc poruszałem trochę kierą na wyłączonym silniku i szczerze mówiąc żadnych objawów nie zauważyłem.. Rafale, sądzisz, że to może wykluczyć problem z zawieszeniem?
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 28-02-2012 o 21:23

  5. #5

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Jak postoi troche np;3 dni i to sie znowu pojawi to sprawdz te amorki ale jasnowidzem nie jestem
    Przy odpalonym silniku jest cały czas(poza tym jednym przypadkiem kiedy zagrzałem porządnie silnik), przy zgaszonym nie ma...

  7. #7
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    moze faktycznie ten plyn naciągnął wody i się zcina i dopiero jak jest rzadki od ciepla to zaczyna lepiej chodzic? w sumie to groszowa sprawa. co tam za plyn masz?
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Z tego co kojarze to Dexron II D był zalany, bodajże Hipol. Fakt faktem, że to co widać w zbiorniczku nie jest takie super czyste i czerwone jak to w butelkach..

  9. #9
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    no koszty groszowe a warto przerzucic
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Hmm, tylko że samo przerzucenie po 3 miesiącach od przerzucenia raczej wiele nie zmieni - trzeba by było to jakoś porządnie przeczyścić przepłukać, jakiś pomysł?

Podobne wątki

  1. 156 v6 dziwny objaw przy skręcaniu
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 10:14
  2. Pedał sprzęgła, opór przy wciskaniu
    Utworzone przez 0czko w dziale 156
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 10:05
  3. opór przy skręcaniu
    Utworzone przez Waclavsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 12:04
  4. [156] Dziwny problem ze wspomaganiem.
    Utworzone przez adik0070 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 21:44
  5. [159] Maglownica??? Czy coś innego? Problem ze wspomaganiem
    Utworzone przez coolman w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory