Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [156] Brak regulacji temperatury

  1. #1
    fabick
    Gość

    Domyślnie [156] Brak regulacji temperatury

    Problem : temperatura nawiewu = temperatura cieczy chłodzącej.

    No i zimą nie było problemu, bo ciepłego powietrza nigdy za dużo, ale idzie cieplejsza pora roku i zaczyna to doskwierać. Chciałbym dzisiaj zajrzeć do tego. Podejrzewam silniczek sterujący mieszaniem powietrza zimnego z ciepłym, ale chciałbym to sprawdzić możliwie najmniej inwazyjną metodą (bez rozbierania całej konsoli). Da się? Odpiąłem kawałek wykładziny po lewej stronie nóg pasażera i widzę niby ten mechanizm, ale ciasno tam.
    Widzę chyba kostkę zasilania tego silniczka, ale nie bardzo wiem na którym styku co powinno się pojawiać. Da się to rozebrać bez rozwalania konsoli?
    Dodam, że czujnik temperatury i pokrętło OK (po ustawieniu siły nadmuchu na AUTO pokręciłem pokrętłem i siła nadmuchu zmienia się wraz z regulacją, czyli wie jak ciepło jest w samochodzie i jak bardzo trzeba dmuchać, żeby osiągnąć zadaną temp. ).
    A najgorsze, że miałem rozebraną konsolę (wymiana podświetleń) i nawet do tego nie zajrzałem
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Integralle
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 156 3.0 V6
    Postów
    83

    Domyślnie

    Zobacz w DTE masz dokładne schematy elektryczne do tych silniczków. A powinno się pojawić napięcie nie mam teraz przy sobie kompa na którym mam DTE wiec ci nie powiem. Ale zasada działania tego silnika jest taka ze przy skrajnych położeniach pokrętła klapki sterowane tym silniczkiem są na w skrajnych położeniach zawsze. Wiec jak podepniesz miernik to mierz na pewno czy pojawia się lub zmienia się napięcie na stykach. Ale jak mowie sprawdź w DTE na których stykach mierzyć
    Moja Alfa w 1059odc. i 1070odc. serialu Pierwsza Miłość

    Co mi chodzi po głowie? turbodoładowane V6

    W czym mogę pomóc? Wymiana rozrządu w silniku V6 24v? napisz

  3. #3
    lukswi
    Gość

    Domyślnie

    Podepne się pod temat bo mam ten sam problem, mógłby ktos sprawdzić na jakich pinach ma sie pojawić/zmienić to napięcie byłbym wdzięczny. Wymontowałem silniczek na "sucho" nie chodzi ale jak podłącze go pod baterie to działa więc wina leży w sygnale ale co dalej z tym zrobić. Może coś nie łączy albo padl panel sterowania w konsoli no nie wiem

Podobne wątki

  1. Nr części - silniczek regulacji temperatury klimatyzacji ?
    Utworzone przez sebawroc w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2020, 14:43
  2. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 10:14
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:49
  4. wymiana drzwi(lusterka)->brak temperatury->brak ogrzewania
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 14:57
  5. Mały wyntylatorek pod pokrętłem od regulacji temperatury
    Utworzone przez Maciek84 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 08:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory