Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Padło wspomaganie

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    11

    Domyślnie Padło wspomaganie

    Witam!

    Odpalam wczoraj belle, cofam na drogę i pach, nie działa wspomaganie. Wracam na parking. Na drodze została ciągnąca się za samochodem plama, a na wysokości lewego przedniego koła plama. Gęsta, czarna maź. W połączeniu z brakiem wspomagania podejrzewam, że to płyn wspomagania zgęstniał na mrozie (nie wiem kiedy był wymieniany). Pewnie czeka mnie wizyta u mechanika, ale ciężko będzie dojechać. Co zrobić?
    pozdro

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sir Dariusz
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Q System 2001 rok
    Postów
    67

    Domyślnie

    Hej
    Miałem dokładnie to samo. A spotkało mnie to ze 2 miesiące temu jak było raptem kilka stopni. Wyjeżdzałem tyłem na pełnym skręcie, dałem w ''pendzel'' i strzeliło. I tak jak pisali tutaj koledzy, pewnie poszła opaska. Stawiam, że masz jeszcze oryginalną opaskę, która jest g... warta. Zajrzyj pod auto. Dwie aluminiowe rurki na odcinku 15 cm przechodzą w gumowe wężyki, a potem znowu w alu tuż przy chłodnicy. Któraś z opasek na tych gumowych wężykach poddała się. Tak było u mnie. Laweta i do domu, na szczęscie nie było daleko. Kupiłem nowe opaski, skręciłem wszystko, zalałem nowiutki płyn (wlazło go k...ponad litr!) Po odpaleniu makabra. Piszczy, wyje a kręcenie wolantem nic nie daje i nie mogę odpowietrzyć Ale udało się odpowietrzyć układ kręcąc kierownicą na zgaszonym silniku. Wszystko działa, pompa nie jest zatarta.
    Oczywiście powyższa instrukcja będzie pomocna o ile u Ciebie są to tylko opaski.

    Powodzenia i pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    900

    Domyślnie

    Kolego ze dwie strony dalej jest temat o wspomaganiu, w którym nawet opisałem pobieżnie co zrobić z tym fantem. Na stówę puściła opaska i wężyk zsunął się z rurki. Skoro płyn był czarny to też nie był pierwszej świeżości. Oto przykład: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...pomagania.html
    A inne zagadnienia w tym temacie ogarnia wyszukiwarka.
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    11

    Domyślnie

    Widziałem temat o spienionym płynie, ale dalej nie byłem pewien. Jak by dobrze poszperał to pewnie na większość pytań są już na forum odpowiedzi. Nie zawsze jednak łatwo je znaleźć. Dzięki za pomoc. Poczekam, aż trochę mróz zejdzie i sprawdzę to.
    pozdro

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Mnie dokładnie dzisiaj spotkało takie zdarzenie - spadła opaska z węża i wyleciał płyn. W pierwszej chwili myślałem że pompa wspomagania poszła się ... No więc auto na hol do znajomego do warsztatu na kanał i okazuję się że to na szczęście opaska. Wymiana wszystkich na nowe skręcane zalany nowy płyn i teraz kręci się jeszcze lepiej.

Podobne wątki

  1. [146] AR 146 1.4 ts Padło wspomaganie
    Utworzone przez Ch0miQ w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 09:33
  2. Wspomaganie padło .
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 16:37
  3. Padło turbo?? 2.0 V6 TB
    Utworzone przez 166 2.0v6 Tb w dziale 166
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 22:10
  4. Padło radio
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 16:15
  5. padło wspomaganie w 156
    Utworzone przez bartekcivic w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory