Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: padło wspomaganie w 156

  1. #1
    bartekcivic
    Gość

    Domyślnie padło wspomaganie w 156

    Witam sedecznie.

    Hm.. mrozy dały się we znaki mojej belli i niestety mam usterke. Od samego poczatku pojawienia się ujemnych temperatur pompa wspomagania zaraz po odpaleniu silnika zaczela byc slyszalna...(buczała przez pierwsze 15 minut). Wymienilem plyn i problem ustał na jakies 2 tyg. Jednakze od 3 dni znów słychac"buczenie"/ Wczortaj koncząc prace odpaliłem i usłyszałem buczenie ktore po chwili umilkło... krece kierownica a tu... zero wspomagania( dzis mam zakfasy od krecenia, bo naprawde trzeba uzywac duzo sily). Dzis rano dolalem plynu do zbiorniczka wyrównawczego(plynu do wspoamagania) odpaliłem troche pokreciłem(oczywiscie kierownica chodzila caly czas ciezko) odjechałem , kawałek a podemna była wielka czerwona plama, plynu ktory przed chwila wlałem i tu pytanie do Was moi drodzy... czy to pompa padla i sie rozczelnila, ze olej uciekł? drugie pytano czy moge poki co przez parę dni jezdzic bez wspomagania czy ma to negatywny wplyw na co(np maglownice)? z góry dzieki za odpowiedzi czy sugestie:-)

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Z ktorej strony samochodu masz plame?

  3. #3
    bartekcivic
    Gość

    Domyślnie

    hm.. jak sie stoi naprzeciw otwartej maski to bardziej po lewej stronie... ale na 100 procent pewien nie jestem

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekcivic Zobacz post
    hm.. jak sie stoi naprzeciw otwartej maski to bardziej po lewej stronie... ale na 100 procent pewien nie jestem
    Najpierw zlokalizuj wyciek.Najczęściej przecieka na łączeniu rurki z wężami.A dzieje się tak właśnie podczas mrozów.Więc proponuje znaleźć wyciek i jeśli to tylko łączenie wymienić opaskę,spuścić płyn,przepłukać układ zalewając go i odpowietrzając(przez pokręcenie sterem od skrajnej do skrajnej)spuścić i zalać ponownie świeżym no i oczywiście odpowietrzyć.Jazda bez płynu to śmierć pompy.PS nie musisz stosować jekiegoś drogiego płynu.Hipol ATF jest wystarczający.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 11-02-2012 o 12:44
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    No właśnie kolego..pierw zlokalizuj wyciek . Do lekarza jak idziesz to też gadasz co cię boli..... Bo się okaże ,że jakiś wężyk padł....Mi ciekło z lewej i okazał się magiel ale nie strasze bo z lewej i pompa jest i przewody idą .... I jak Lesio pisze--jak pojezdzisz bez oleju to kup se od razu pompe bo ją zajedziesz...

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Amen. U mnie na mrozach puscila wlasnie zlaczka i plyn wylecial na laczeniu dwoch przewodow. Naprawione w 5 minut. Troche martwi fakt, ze cieknie ci z lewej strony, bo tam wlasnie znajduje sie pompa, ale tak jak napisal kolega wyzej – najprawdopodobniej to gdzies na laczeniu. Wez druga osobe, odpalcie auto, jeden niech patrzy skad leci, a drugi kreci kierownica.

    Bez wspomagania nie jezdzij, bo zalatwisz pompe. W innym watku, ktorys z uzytkownikow opowiadal, ze zatarcie pompy spowodowalo jej zatrzymanie, w efekcie duze tarcie na pasku i maly pozar, wiec lepiej nie ryzykowa.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Atl^ntis
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD, ATV-300 mam bestię :)
    Postów
    105

    Domyślnie

    Mi spadł wąż gumowy na łączeniu z aluminiowym, pod filtrem powietrza, nie trzymała opaska, musisz wjechać na kanał, zdjąć osłonę silnika, i popatrz w okolicach filtra, tam są 2 przewody, właśnie po lewej stronie, 10 min roboty. Kup 2 litry hipol czerwony na stacji orlen kosztuje około 20zł litr.

    ps. napisz jak poszło

  8. #8
    bartekcivic
    Gość

    Domyślnie

    dzięki Panowie, problem rozwiązany, tak jak przypuszczaliscie wyskoczyla mi rurka na opasce pod prawym reflektorem, zalałem czerwonym hipolem, i wspomaganie smiga jak dawniej, na szczescie pompa nie padla..... a przejechalem bez kropli plynu jakies 20 km... wiec chyba moge uwaza sie za szczęciarza:-) jeszcze raz dzięki

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    900

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekcivic Zobacz post
    na szczescie pompa nie padla..... a przejechalem bez kropli plynu jakies 20 km... wiec chyba moge uwaza sie za szczęciarza:-)
    To się jeszcze okaże
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    no ja, 2 lata temu, przejechałem około 25 km na prostej drodze na trasie E7 jedrzejów miechów, nie było zakrętów wiec nie było czuć braku wspomagania tak bardzo, i pompa sie zatarła, ukręciło koło i rozerwało pasek wielorowkowy. tak więc nie polecam takiej jazdy. a u mnie też strzeliła opaska. niestety olej pewnie się na drodze rozlał, mam nadzieje ze nie jako plama.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

Podobne wątki

  1. [146] AR 146 1.4 ts Padło wspomaganie
    Utworzone przez Ch0miQ w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 09:33
  2. Wspomaganie padło .
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 16:37
  3. Padło turbo?? 2.0 V6 TB
    Utworzone przez 166 2.0v6 Tb w dziale 166
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 22:10
  4. Padło radio
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 16:15
  5. Padło wspomaganie
    Utworzone przez Atryk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 00:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory