Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] Romeo Brera 3,2 Q4 - napęd haldex

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Brak
    Postów
    27

    Domyślnie [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] Romeo Brera 3,2 Q4 - napęd haldex

    Koledzy, jaki napęd ma Brera Q4 czy jest to haldex czy stały napęd na cztery łapy?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kosznajderia
    Auto
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Postów
    38

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo siedzi tam Torsen w wersji C, czyli stały napęd na 4 koła

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    dokładnie tak, o ile dobrze pamiętam jak gdzieś kiedyś czytałem, na tył idzie normalnie 60% momentu a na przód 40%, a w razie potrzeby proporcje zmieniają się w jakimś tam zakresie kilkudziesięciu % ale nigdy do 0 czy 100%
    to jest rozwiązanie bliźniacze z Quattro (oczywiście mam na myśli te prawdziwe a ni haldexy które zaczęli ładować ostatnio do mniejszych modeli)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Ja gdzieś czytałem, że rozkład momentu to 50/50, a gdy da się w palnik to na tył może być przekazane max 80% momentu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 21:26
  2. [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] Romeo 159 1.8 MPI Sedan - czy nie za tanio?
    Utworzone przez radekrp90 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2017, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory