Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Alfa GT 3.2 - Porada pry zakupie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie Alfa GT 3.2 - Porada pry zakupie

    Witam dzisiaj ogladalem alfe 3.2 , poniewaz przymierzam sie do przesiadki z diesla na V6 Mianowicie chodzi mi o te
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-3-2-...C30644533.html
    Autko na zywo wyglada calkiem spoko , byla lekko klepnieta w dupke , zderzak wymieniany i kolor zderzaka odbiega od karoserii .
    Sprawdzalem miernikiem lakieru i wszystko oprocz zderzaka jest w orginalnym lakierze . Niestety progi od dołu pozaginane ale tylko troszke , nie ma tragedii .
    Pod maska wszystko wygląda okey , zbiorniczek od plynu chlodniczego troche zasyfiony , na kompie bledy od abs i vdc .
    W aucie jest taka sprawa iz biegi normalnie wchodza , nic nie zgrzyta lecz , po puszczeniu sprzegła nic sie nie dzieje , auto nie rusza , na zadnym biegu , gdy wciskam sprzegło , dobiegaja ciche zgrzytania z okolic skrzyni , ( moze sprzegło sie rozsypało ) . Mam filmiki z pracy silnika , wrzuce za jakas chwile to sie z wami podziele
    http://www.youtube.com/watch?v=4L7lI...ature=youtu.be oto filmik z pracy
    Ostatnio edytowane przez arquadiusy ; 18-09-2013 o 19:55

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    rozsypany docisk albo łożysko oporowe

    ewentualnie szukaj problemu w przeniesieniu czyli półośki

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za odpowiedz Omen . Filmiki juz sie ładuja to ocenicie dzwiek pracy V-ki Dodam jeszcze ze jak wrzucam bieg to brzmi tak jakby silnik nie załapywał biegu , nie chwytał go .
    http://www.youtube.com/watch?v=4L7lI...ature=youtu.be oto filmik z pracy
    Ostatnio edytowane przez arquadiusy ; 18-09-2013 o 20:24

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    257

    Domyślnie

    9 lat, 128k przebiegu - kręcony bankowo (ale który nie jest?), cena podejrzana moim zdaniem, weź go na zbieżność, jeśli "lekko klepnięta" może się okazać, że banan. Obecnie miernikiem lakieru w sumie można sobie w nosie pogrzebać, bo przy większych kolizjach się wkłada całe elementy już oryginalnie malowane. Powginanymi progami bym się nie martwił - niektórzy podkładają tam lewarek - typowe w tych Alfach. Ja bym ogólnie od handlarza nie brał, sam swojej szukałem długo i w końcu trafiłem osobę prywatną i masz pewność, że auto było już przez kogoś objeżdżone więc skoro sprowadzany to poproś tego pana o papiery z granicy i się dowiedz od jakiej kwoty zapłacił podatek, zresztą pewnie będzie chciał mieć tą kwotę na rachunku ;D
    Czy maska na zdjęciu była otwarta czy zamknięta?
    Ostatnio edytowane przez khad ; 18-09-2013 o 20:47

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał khad Zobacz post
    9 lat, 128k przebiegu - kręcony bankowo (ale który nie jest?), cena podejrzana moim zdaniem, weź go na zbieżność, jeśli "lekko klepnięta" może się okazać, że banan. Obecnie miernikiem lakieru w sumie można sobie w nosie pogrzebać, bo przy większych kolizjach się wkłada całe elementy już oryginalnie malowane. Powginanymi progami bym się nie martwił - niektórzy podkładają tam lewarek - typowe w tych Alfach. Ja bym ogólnie od handlarza nie brał, sam swojej szukałem długo i w końcu trafiłem osobę prywatną i masz pewność, że auto było już przez kogoś objeżdżone więc skoro sprowadzany to poproś tego pana o papiery z granicy i się dowiedz od jakiej kwoty zapłacił podatek, zresztą pewnie będzie chciał mieć tą kwotę na rachunku ;D
    Czy maska na zdjęciu była otwarta czy zamknięta?
    Z tego co ja zauwazylem , bo elementach i po wytartej skorze nie dał bym jej duzo wiecej . Auto ma papiery na wszystko , nawet na żarówki , ksiazka serwisowa , rachunki , papiery wszystko . Ale sprawdzil bym sobie po vinie kiedy bylo ostatni raz w serwisie . Auto nie bylo po polerce , nie blyszczalo , bylo widac ze to orginalny lakier , normalnie uzytkowane , maska byla otwarta . wszystkie szyby z tego samego rocznika , jedyny element jaki byl malowany to tylni zderzak . Gosciu na rachunku ma 3000euro i mowi ze z oplatami 19 tys na gotowo .

    - - - Updated - - -

    Mógłby ktoś powiedzec cos o pracy tego silnika ? wiem ze troche ciezko tak na odległość ale zawsze cos

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Też się rozglądam za GT V6. Ta z filmu wnętrze ma dość mocno zużyte ale być może, ktoś jeździł na niewielkich dystansach i tak to wygląda. Co do silnika to trudno ocenić po głosie ale przynajmniej nie dymi na biało

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KopekAlfa
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    alfa romeo 147 1.9 JTD chip
    Postów
    27

    Domyślnie

    przeczytał ktoś z was to ogłoszenie które kolega wrzucił tutaj tej GT ?. W Ogłoszeniu jest wyraźnie napisane, że jestem problem z sprzęgłem bądź skrzynią biegów... co do serwisowania jeśli ten samochód był użytkowany w szwajcarii to uwierzcie mi że oni dbają o samochody... jeśli się zainteresujesz kupnem sprawdź dokładnie czego to jest usterka. Pozdrawiam Kolor Jak Omena

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lesiu.Z
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    ZFA199 oraz ZAR930
    Postów
    533

    Domyślnie

    A jakim cudem sprawdziłeś, że elementem malowaym był zderzak skoro zderzak jest plastikowy i miernik na nim nie działa??

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał KopekAlfa Zobacz post
    przeczytał ktoś z was to ogłoszenie które kolega wrzucił tutaj tej GT ?. W Ogłoszeniu jest wyraźnie napisane, że jestem problem z sprzęgłem bądź skrzynią biegów... co do serwisowania jeśli ten samochód był użytkowany w szwajcarii to uwierzcie mi że oni dbają o samochody... jeśli się zainteresujesz kupnem sprawdź dokładnie czego to jest usterka. Pozdrawiam Kolor Jak Omena
    Czytaliśmy i tam jest napisane, że do 2010 był tam używany. Co z nim było przez następne 3 lata to już inna sprawa. Poza tym nie rozumiem takiego generalizowania, że skoro w Szwajcarii jeździło to będzie super... tam niby nie ma oszołomów i ignorantów motoryzacyjnych?!

    Ogólnie w kwestii skrzyni to stawiał bym na rozwalony mechanizm różnicowy. Docisk raczej pada w drugą stronę czyli nie można wysprzęglić a półosie musiały by obie padnąć, żeby nie ruszało. Jeśli to mechanizm to najlepiej zainwestować w Q2 lub inną skrzynię w dobrej kondycji kupić. Swoją drogą to kiedyś tam dzwoniłem i wtedy kobieta mi mówiła, że coś jest z silnikiem ale muszą to sprawdzić i oddzwoni. To było inne ogłoszenie ale raczej to samo auto bo niektóre zdjęcia są identyczne.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał khad Zobacz post
    9 lat, 128k przebiegu - kręcony bankowo (ale który nie jest?), cena podejrzana moim zdaniem, weź go na zbieżność, jeśli "lekko klepnięta" może się okazać, że banan. Obecnie miernikiem lakieru w sumie można sobie w nosie pogrzebać, bo przy większych kolizjach się wkłada całe elementy już oryginalnie malowane.
    podłączałeś pod kompa że taki pewny tego jesteś?
    Francuzi to flejtuchy i nie dbają o samochody dlatego w wnętrzu jest syf. Z tego co widzę, skóra jest brudna a nie zniszczona więc wystarczy o Nią tylko dobrze zadbać.
    Wtym aucie nie wkłada się całych elementów bo jest ich mało na rynku wtórnym. Po prostu grubo kładą klar i polerują na salonową grubość lakieru.


    Cytat Napisał KopekAlfa Zobacz post
    przeczytał ktoś z was to ogłoszenie które kolega wrzucił tutaj tej GT ?. W Ogłoszeniu jest wyraźnie napisane, że jestem problem z sprzęgłem bądź skrzynią biegów... co do serwisowania jeśli ten samochód był użytkowany w szwajcarii to uwierzcie mi że oni dbają o samochody... jeśli się zainteresujesz kupnem sprawdź dokładnie czego to jest usterka. Pozdrawiam Kolor Jak Omena
    Dawid tak tak tak, tak samo jak Holendrzy nie palą w samochodach.. gówno prawda wsadź te mity wiesz gdzie.

    Belfer ja i tak stawiam na docisk, łożysko albo wypiętą ośkę z przegubu. Rozwalony dyfer słychać

Podobne wątki

  1. Porada przy zakupie 159
    Utworzone przez pasibrzuch78 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 13:47
  2. [159] Porada przy zakupie
    Utworzone przez b4rt w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory