Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Czujnik poziomu paliwa

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie Czujnik poziomu oleju

    Witam kupiłem w tamtym roku 156 i od początku pokazywało mi zawsze, że brak oleju. W końcu oddałem go w ręce serwisu (nie aso) i wymienili na nowy czujnik, pogrzebali coś przy zegarze prędkości bo podobno tam jest procesor odpowiedzialny za działanie tego czujnika i przez pierwszy dzień działało. Teraz za każdym razem kiedy odpalam silnik po przerwie kilku godzinnej to wywala mi błąd że czujnik zepsuty i że muszę jechać do serwisu. Po przejechaniu kilku km wyłączam silnik i ponownie go włączam i czujnik pracuje ok. Olej wymieniałem 2 tys km temu więc w miarę świeży (castrol edge 5w-40), i tu moje pytanie co może być przyczyna takiego zachowania?? Dzięki za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez perek16 ; 15-04-2014 o 20:40

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    Chodzi Tobie o czujnik poziomu oleju tak? Bo nazwa tematu Ci sie chyba rypla.
    Wyczysc czujnik poziomu oleju.
    Doczytaj temat o drobynch usterkach w alfie 156.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał perek16 Zobacz post
    Witam kupiłem w tamtym roku 156 i od początku pokazywało mi zawsze, że brak oleju. W końcu oddałem go w ręce serwisu (nie aso) i wymienili na nowy czujnik, pogrzebali coś przy zegarze prędkości bo podobno tam jest procesor odpowiedzialny za działanie tego czujnika i przez pierwszy dzień działało. Teraz za każdym razem kiedy odpalam silnik po przerwie kilku godzinnej to wywala mi błąd że czujnik zepsuty i że muszę jechać do serwisu. Po przejechaniu kilku km wyłączam silnik i ponownie go włączam i czujnik pracuje ok. Olej wymieniałem 2 tys km temu więc w miarę świeży (castrol edge 5w-40), i tu moje pytanie co może być przyczyna takiego zachowania?? Dzięki za odpowiedzi.
    kosteczka przy czujniku nie raczy łączyć,dokładnie ją wyczyść,spryskaj jakimś(np.WD) i powinno być ok.Też miałem kiedyś ten problem u siebie.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Fakt tytuł mi się rypnął, co do kostki to była czyszczona i nawet 2 razy był wymieniany czujnik na nowy, może teraz zaskoczy bo jeszcze raz ją wyczyszczę.

Podobne wątki

  1. Czujnik poziomu paliwa. Tzw pływak
    Utworzone przez pakooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 15:28
  2. Czujnik poziomu paliwa
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 15:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory