Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem z dymkiem , wycieraczkami i pytanie o paliwo

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie Problem z dymkiem , wycieraczkami i pytanie o paliwo

    Witam odkąd leje Verve do swojego 1.9 JTD 110KM ("przelałem" około 150 litrów ON VERVA) z każdym tankowaniem przybywa dymu . IC , dolot szczelny żadnych błędów przepływka w normie . Przy jeżdżeniu na ON EKO rano po postoju wtryski klepały silnik głośno pracował nie było dymu , na vervie silnik ciszej chodzi ale od niskich obrotów 1200 i w góre jak się mocniej przyśpieszy to kurde robi się coś takiego jak w tym tdi : https://www.youtube.com/watch?v=Ifp27g2JoqE (na "luzie" mogę go kręcić jak wysoko chce ale dymu nie ma) . Co to paliwo w sobie zawiera że tak się dzieje ? Dodam że kiedyś po wlaniu 30 litrów Shela VPower+ nie było tego co na vervie silnik chodził jakby jeszcze ciszej. Lałbym shela ale do najbliższej stacji mam 35 km. Co do "modów" w silniku to nie mam kata i mam zaślepiony EGR.

    Teraz taki problem z wycieraczkami , Po wymianie silniczka wszystko ładnie pięknie cicho , nic się nie zacina nic nie hałasuje w deszczu dwa dni pojeździłem dzisiaj rano odpalam berlinę poczekałem chwilę niech się olej rozrusza i po chwili wycieraczki się włączają . Manetka od wycieraczek na pozycje WYŁ. a to dalej "macha" . Cały czas systematycznie bez przerwy . Po przerzuceniu manetki na sam dół reagują na prędkość . Pozycja Wył dalej macha . Jedyny sposób to wyjęcie bezpiecznika . Po dojechaniu do Bydgoszczy znowu włożyłem bezpiecznik i było ok ale po odpaleniu znowu zaczął się cyrk .odpływy (chyba odpływy) w podszybiu czyściłem przy wymianie silniczka bo było trochę liści itd. Z góry dzięki za odp.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Przekaźnik w mechanizmie raczej uszkodzony.

    Co do dymu zrób próbę przelewową.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Dzisiaj był spokój z wycieraczkami chwilę pojeździłem . W razie co można przełożyć ten przekaźnik ze starego mechanizmu ?
    Co do przelewów to kurczę jakby przelewało to by dymił na tym i na tym ? Może po prostu VERVA nie jest warta swojej ceny . Zrobię prze;ewy i wkrótce dam znać .

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maro1500
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    LbN
    Auto
    AR 156 1,9JTD SW
    Postów
    429

    Domyślnie

    Nie jest warta, też mam 110KM i na vervie robię mniej km niż na normalnej ropie. Zresztą na każdej "super" w tym samym trybie jazdy, na tych samych trasach robię mniejszy przebieg na pełnym baku do 200km mniej...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105@125
    Postów
    70

    Domyślnie

    Masz tu linki jak dymiło u mnie przy walniętych 3 wtryskach no prawie 4. No i jak się później okazało holenderskim gotowcu. A co do paliwa typu premium i na wlasnym przykładzie potwierdzam że pali tego więcej a shella v power jeszcze więcej sprawdzone na jtd i tdi. Możesz sprawdzić czy jak rure ic od turbo zdejmiesz nie masz za dużo w niej oleju.
    https://www.youtube.com/watch?v=DjtVVqHNgWg
    Ostatnio edytowane przez Dron ; 18-04-2016 o 17:24

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    U Cb Dron jest jakby lekko siwy ten dym u mnie wydobywa się kłąb czarnego dymu . W rurach jest tylko zawilgocenie . Turbo "trzyma" olej bo na 15tkm dolewam ok. 150/200ml co jak dla mnie to raczej normalne dla 15 letniego auta. Jutro coś spróbuje nagrać

Podobne wątki

  1. Problem z wycieraczkami
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 29-05-2016, 00:33
  2. Problem z wycieraczkami
    Utworzone przez KotPsot w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 10:51
  3. Problem z wycieraczkami
    Utworzone przez Tomekcali w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 19:21
  4. Problem z wycieraczkami
    Utworzone przez czacha w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 22:26
  5. problem z wycieraczkami help
    Utworzone przez kuniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-12-2007, 14:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory