Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Zachowanie układu hamulcowego

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie Zachowanie układu hamulcowego

    Witam,
    Temat dotyczy modelu 159 3.2 w automacie. Jakiś czas temu zauważyłem, że w momencie kiedy samochód się toczy i zostanie naciśnięty mocno hamulec to załącza się pompa abs-u i często zapala kontrolka kontroli trakcji. Przy hamowaniu z większych prędkości hamulec zachowuje się w miarę normalnie (choć mógłby być nieco bardziej skuteczny), uciążliwe jest jedynie szybkie załączanie się świateł awaryjnych - w moim odczuciu dużo za wcześnie patrząc na siłę hamowania. Spotkałem już kilka postów odnośnie tego zjawiska, ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi co odpowiada za taki stan rzeczy i czy da się to poprawić.
    Jeśli chodzi o pierwszy problem to wydawało mi się że przy tak niskich prędkościach abs nie powinien się załączać w ogóle. W zasadzie nie spotkałem się nigdy wcześniej z takim zachowaniem hamulca. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i wie jak to naprawić?
    Elektronika nie wykrywa żadnych błędów, prędkości wg czujników na wszystkich kołach są identyczne (przy jeździe na wprost). Układ hamulcowy jest zalany świeżym płynem, był odpowietrzany kilkukrotnie, wszystkie zaciski były sprawdzone i są w pełni sprawne.
    Czy układ podciśnienia do serwa może mieć coś wspólnego z tymi problemami? Czy wie ktoś może jakie powinno być prawidłowe podciśnienie w układzie serwa?
    Wszelkie sugestie mile widziane. Dziękuję

    Poniżej zamieszczam link to filmu obrazującego problem o którym pisze (pomimo niskiej temperatury przyczepność asfaltu na testowym odcinku była bdb).

    https://youtu.be/ObEibYNvBtM

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Sprawdziłeś czy wszystkie 4 koła hamują? Najprościej na stacji diagnostycznej, będzie można porównać siłę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Kilka dni temu była na przeglądzie i diagnosta nie miał żadnych uwag więc zakładam że wszystko mieści się w normie, wartości niestety nie pamiętam. Poza tym podczas hamowania jedzie prosto a przypuszczam, że gdyby któreś koło nie hamowało to zauważalne byłoby ściąganie...

Podobne wątki

  1. [159] Odpowietrzenie układu hamulcowego
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 17:10
  2. [145] Wspomaganie układu hamulcowego .
    Utworzone przez boxerek96 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 23:49
  3. Czerwona kontrolka układu hamulcowego
    Utworzone przez Marcell69 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 10:18
  4. Kilka pytań odnośnie układu hamulcowego
    Utworzone przez iNTELL w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 23:59
  5. Odpowietrzanie układu hamulcowego
    Utworzone przez schumi w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 14:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory