Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Spadająca temperatura silnika mimo zmiany termostatu.

  1. #1
    arek423
    Gość

    Domyślnie Spadająca temperatura silnika mimo zmiany termostatu.

    Witam. Mam pewien problem. Jestem użytkownikiem Alfy Romeo 147 1.9 JTDm 150km po liftingu z czerwca 2006roku.
    Już od pewnego czasu próbuję uporać się z problemem spadającej temperatury. Z moich informacji wynikło, że najlepiej byłoby zmienić termostat i tak właśnie zrobiłem wymieniłem go razem z płynem do chłodnicy. Mimo tego w zimę mam wielki problem samochód strasznie długo się nagrzewa i np jadąc z górki temperatura potrafi spaść z 90 na 65stopni albo i jeszcze niżej. Co mam robić? Czy ktoś spotkał się z takim problemem lub już go rozwiązał. Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a jak czujnik temperatury ?
    bo sam termo może być ok ale czujnik kaput i będziesz miał głupoty na wskaźniku kabinowym ( który i tak potrafi działać różnie ) mimo sprawnego termo

    - - - Updated - - -

    jak masz możliwość to sprawdź temp pod kompem bo kabinowy to mało wiarygodne źródło
    czujnik temp . w termostacie kosztuje ok 40zł - gdyby to on był powodem głupot na wskaźniku kab.








  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    spr. termostat. Odpal alfe, złap za gruby wąż idący do chłodnicy i czekaj aż zaczniej lecieć gorący płyn. Jak poczujesz, że w wężu przepływa płyn, który Cię nie parzy to już będzie znaczyło, że termostat miał wadę fabryczną.

    laptop też może kłamać skoro może być uszkodzony czujnik.

  4. #4
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko zależy jak jeździsz, jakie trasy robisz. Jestem również po wymianie termostatu, musiałem pogonić troszkę alfę żeby doszła do 90. W tak niskich temperaturach, przy postoju autem na dworze, upłynie sporo km zanim ją zagrzejesz. I to nie zagrzejesz do 90, tylko 75max. No chyba że dajesz po bucie. A tak apropos testu który przeprowadzałeś, czy próbowałeś dogrzać ją do 90 stopni po wymianie jeżdżąc autem z obrotomierzem powyżej 2500 obr?? Jeśli nie to spróbuj i daj znać czy osiągnęła 90.
    Ps. Wpływ na zagrzewanie również ma ustawiona wewnątrz temperatura i szybkość nawiewu powietrza.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    dokładnie, ja sam się bałem o termostat i czujnik że mam coś nie tak, ale na postoju samochód mi się nie zagrzał nawet po poł godzinie, jadąc po miescie czy na obrotach 1800 też się nie chciał zagrać, owszem max 70-75stopni było, ale nie 90... dopiero gdy troche agresywniej jechałem. oczywiście przy minusowych temperaturach. to podnosiła się do90stopni, ale gdy znów np wjechałem w miasto, światła itp.. to od razu było widać jak spada.

  6. #6
    arek423
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie mam taki sam problem jak wy. Termostat mam dobry, czujnik i wszystko też bo nowe a przed domem może i pół godziny silnik iść to temperatura nie podskoczy. Powiem tak jak jadę agresywnie to temperatura dojdzie do 90stopni ale jak trzymam silnik około 2000obrotów to temperatura spada. Myślałem, że to ja mam coś wadliwego w samochodzie. Byłem również w serwisie VIAMOT w KRK i nic nie stwierdzili tylko zrozumcie jestem z gór tak jak rok temu temperatury w styczniu ciągle były ponad 20 stopni na minusie i bardzo ociężale się jeździ i na ciepło trzeba długo czekać. Wszystko było by okej gdyby tylko temperatura nie spadała. Parę dni temu przysłoniłem ponad pół chłodnicy izolatorem do bojlerów i zobaczymy czy będzie to dużo pomagać w mrozy.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    cały silnik musiałbyś odizolować
    robienie przesłon tylko na chłodnicę jest bez sensu

    tak jest i nic nie poradzisz

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    16V ma chłodnice oleju. Dodatkowo jak włączysz grzanie w kabinie temp. spada. Ten Typ Tak Ma

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    chłodnice oleju ? a co to ma styczności z nagrzewaniem silnika i temperaturą kabiny?
    przepraszam ale proszę o wytłumaczenie a nie stwierdzenie że nic nie wiem, po prostu pytam z ciekawości

  10. #10
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    jak masz możliwość to sprawdź temp pod kompem bo kabinowy to mało wiarygodne źródło
    z tym komputerem to też jest różnie. ja u siebie ostatnio po wymianie termostatu podłączyłem z ciekawości kompa i moje wnioski są takie że komp zczytuje temperaturę z innego czujnika niż ten na desce rozdzielczej. tylko jeszcze nie wymyśliłem z czego dokładnie. pierwsze odpalenie po wymianie i równoczesny pomiar kompa i deski - na desce temperatura wzrastała szybciej niż w kompie. po około 10/15 minutach pracy silnika na biegu jałowym temperatura na desce doszła do 90 a na kompie było dopiero około 80 i teraz ciekawostka - 90 na desce trzymało równo ale wąż łączący termostat z chłodnicą był nadal zimny, w tym czasie temperatura na kompie nadal rosła i dopiero po około kolejnych 4/5 minutach gdy odczyt z kompa pokazał 88st, to wtedy zadziałał termostat. i teraz mnie zastanawia jak to możliwe że na desce przez około 5 minut trzymało równo 90 st mimo tego że termostat był zamknięty. wydaje mi sie że pomiar z deski zczytywany jest z termostatu a ten na kompie z programu FES zczytywany z jakiegoś innego czujnika zamontowanego przy silniku, zresztą nawet w FES ten odczyt zapisany jest jako temperatura silnika.

    natomiast kolego co do Twojego problemu to może nie masz dobrze odpowietrzonego układu? jak stoisz przodem do auta to po lewej na chłodnicy masz taki zaworek do odpowietrzania. a jakiej firma masz termostat? ja mam teraz Verneta i mi teraz po około 6/8 km normalnej jazdy w granicach 2000/2300 obrotów łapie już 90 st i trzyma non stop. ewentualnie jakaś jazda po mieście w korku to trochę spada ale nigdy poniżej 80.

Podobne wątki

  1. Spadająca linka od zmiany biegów.
    Utworzone przez tomek19830519 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:13
  2. Spadająca temperatura na wskaźniku podczas jazdy
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 09:55
  3. spadająca temperatura silnika JTD podczas jazdy
    Utworzone przez xdj1 w dziale GT
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 09:01
  4. [145] Mimo wymiany termostatu silnik się przegrzewa.
    Utworzone przez filonq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 23:33
  5. Spadająca temperatura
    Utworzone przez llacoste w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 12:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory