Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [156] Zgrzytanie w silniku i problem ze zmiana biegow

  1. #1
    Mlody18
    Gość

    Domyślnie [156] Zgrzytanie w silniku i problem ze zmiana biegow

    Witam.

    Jestem posiadaczem Alfy 156 silniczek 1.6 rocznik 99.

    Mam taki problem, a raczej kilka..:

    1) Podczas jazdy z predkoscia powyzej 50 km w momencie gdy przestaje dodawac gazu i auto roczy sie samo lub hamuje silnikiem slychac jakies dzwonienie czy tez trzaskanie w okolicy silnika lub kola z przodu. W momencie gdy naciskam sprzeglo np. zeby zmienic zbieg problem znika, pzrestaje trzaskac. Ma ktos jakis pomysl coby to moglo byc ?

    2) Przy zmianie biegu z 1 na 2ke gdy mam ponad 3tys obrotow w momencie wbijania biegu slychac jakis zgrzyt ze skrzyni biegow, ostatnio byla ona u mechanika ktory nie stwierdzil zadnych nieprawidlowosci. Dodam ze dzieje sie tak tylko przy zmianie z 1 na 2ke. Kazdy nastepny beig wchodzi gladko nawet przy 6tys obrotow. ???

    3) Gdy silnik jest zimny nie ma wogole mocy. Auto ledwo rozkreca sie do 3 tys obrotow i nie chce krecic sie dalej. Dopiero po przejechaniu 1-2 kilometrow gdy sie troche nagrzeje dostaje tzw "kopa" i chodzi bez problemu, wie ktos co moze byc przyczyna ?

    4) Orientujecie sie moze jak wymienic zarowki w podswietlaniu pokretel od nawiewu, zegarka i stanu paliwa ?

    Z gory dziekuje za jakies sugestie i pomysly, pozdrawiam.

  2. #2
    Jeson
    Gość

    Domyślnie

    Dołanczam się do pytania nr.1 :>>

  3. #3
    Awagandro
    Gość

    Domyślnie

    Co do pytania 4.

    To zdejmujesz pokrowiec od skrzyni biegow pierw(na wcisk jest) tam masz sruby.
    zdejmujesz radio(tam tez masz srubki) i popielniczke tam tez srobki.
    jak zdejmiesz ten plastk z konsoli. to potem masz osobno puszka od nawiewow i od licznikow(zegarka itp).

    Od licznikow mozna latwo wymienic zaróweczki-wyjmuja sie z obudowy zarówki.

    Ale juz od nawiewow jest problem bo zaróweczki sa razem z obodowa
    W aso 1 kosztuje okolo 40zł... przesada

  4. #4
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Ale juz od nawiewow jest problem bo zaróweczki sa razem z obodowa
    W aso 1 kosztuje okolo 40zł... przesada
    A jeśli ma ktoś 5 minut czasu troszkę zdolności manualnych to można delikatnie wylutować stare żaróweczki z plastikowej oprawki - konieczny będzie odsysacz cyny. A następnie udać się do sklepu z elektroniką i tam zakupić za 1 zł taką żaróweczkę po czym ponownie ostrożnie ją wlutować. U mnie działa do dzisiaj :mrgreen:

  5. #5
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Co do pierwszych 3ech problemów to skrzynie bym zostawił w spokoju i zaczął się zastanawiać nad silnikiem.

    Przy tym trzecim problemie to przy 3 tys obrotów dochodzą do ucha jakieś dźwięki?
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  6. #6
    Mlody18
    Gość

    Domyślnie

    Nie, zadnych podejrzanych dzwiekow, pracuje rowno i cicho ale bardzo mulowato. Rozkreca sie dopiero gdy sie nagrzeje.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No to nie wiem, co to za mechanik badał Twoją alfę, ale odnośnie pyt. nr 1 i 2 to tak by wyglądało, jakby coś się działo jednak w skrzyni biegów lub mechanizmie różnicowym. Szczególnie niepokojące sa te dźwięki podczas hamowania silnikiem - skoro po wcisnięciu sprzęgła one ustają to ewidentnie coś dzieje się w zespole napędowym, ale poza silnikiem - trzeba to koniecznie sprawdzić.
    Odnośnie pyt. nr 3 - sprawdź sondę lambda - jest prawdopodobnie całkiem padnięta i nie daje sygnału więc ECU przyjmuje parametry zastępcze i jedzie, ale na zimnym zwykle są takie objawy. Pamiętaj żeby kupić oryginalną sondę bo jakieś tanie zamienniki niestety w TS się nie sprawdzają - niestety oryginał kosztuje ponad 300 zł.

  8. #8
    Mlody18
    Gość

    Domyślnie

    hmmm, w sumie tak... podczas gdy wciskam sprzeglo ustaje to brzeczenie czy tez zgrzytanie. Skoro wiec po wcisnieciu sprzegla problem ustaje to pytanie jest takie: Co sie WYLACZA podczas wciskania pedalu sprzegla ? Skoro juz doszlismy do tego ze nie jest to silnik to co to moze byc jeszcze.

    A co z tym hamowaniem silnikiem ? Ten dzwiek pojawia sie tylko w momencie gdy auto hamuje silnikiem, podczas rozpedzania nie ma tego problemu.

    Czy ktos wie co jest odpowiedzialne za hamowanie silnikiem ?

    Czy moglaby to byc tarcza sprzeglowa ?

    SAm nie wiem, moze jakies sugestie ?...

  9. #9
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Przy hamowaniu silnikiem napęd idzie z d*** strony. Tzn koła napędzają silnik.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  10. #10
    Mlody18
    Gość

    Domyślnie

    W takim razie co tak "brzeczy" ? hmm tylko przy hamowaniu silnikiem powyzej 50km jest ten dzwiek, jakby jakis metal uderzal o metal sam nie wiem, mozliwe zeby jakas obudowa sie poluzowala i wpadala w takie wibracje ? i uderzala o cos wydajac taki metaliczny dzwiek ? takie brzeczenie ?

Podobne wątki

  1. [159] Zgrzytanie podczas jazdy na zimnym silniku Alfa Romeo 159
    Utworzone przez michalub w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 06:06
  2. [159] Problem ze skrzybia biegow AR 159
    Utworzone przez szczecin20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 10:55
  3. problem z wrzucaniem biegow
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 14:42
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 18:21
  5. Odwieczny problem - selespeed brak biegow
    Utworzone przez dominik26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 03:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory