Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: podświetlenie klimy manualnej 147 nie gaśnie

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar ka3orr
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147,1.9JTD,2002
    Postów
    22

    Domyślnie podświetlenie klimy manualnej 147 nie gaśnie

    Witam.Mam 2 pytania. 1-Czy panel klimy i awaryjnych powinien być cały czas podświetlony (choć dużo słabiej-blado) nawet jeśli światła nie są włączone? 2-Co może być przyczyną ciągłego migania km silnika w okienku w lewym zegarze? Z góry dziękuję za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Szprotawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM, 2001 r.
    Postów
    86

    Domyślnie

    Panel klimy nie powinien się ciągle świecić, przynajnmniej u mnie się nie świeci. Co do licznika km, to musi być jakiś błąd, albo coś odłączone, może być wiele przyczyn.

    Wysłane z mojego LG-E975

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    1. Tak. Po włączeniu stacyjki panel się świeci (na zgaszonych światłach wyświetlacze klimatyzacji świeca mocniej niż na włączonych światłach).
    2. Mruganie licznika km to objaw błędu - braku kontaktu lub nieznanym sygnałem na listwie can. Któraś z centralek nie kontaktuje, została dopięta lub dołożona. Trzeba podpiąć do komputera i sprawdzić. Jeśli coś odpinałeś lub dokładałeś, to poczytaj o osiowaniu proxy...

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar ka3orr
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147,1.9JTD,2002
    Postów
    22

    Domyślnie

    Nie wiem czy się rozumiemy.Chodzi mi podświetlenie pokręteł nawiewu,które powinno się chyba podświetlac dopiero po włączeniu świateł.U mnie to nie działało bo żarówki były spalone.kupiłem nowe(ledy).Po założeniu działało,kiedy skręciłem panel działać przestało i to całość łącznie z nawiewem.Sądziłem że to bezpiecznik ale po około 20 minutach jazdy nawiew zaczął działać i zaczęły migać km(to pewnie wynik tego wyłączenia się nawiewu).Potem założyłem żarówki do pokręteł jeszcze raz i działa ale panel podświetla się blado bez włączonych świateł i co gorsza po zgaszeniu silnika wszystko ładnie gaśnie ale po 15 sekundach pokrętła się samodzielnie podświetlają(słabo-blado) co prowadzi do rozładowania akumulatora

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    to ewidentnie masz coś pochrzanione - i prawdopodobnie stąd mruganie licznika.

    Co do podświetlenia (żeby nie pisać w nieskończoność).
    - na wyłączonej stacyjce (wyciągnięty kluczyk, lub wsadzony - ale NIE PRZEKRĘCONY) - podświetlenia NIE MA;
    - po przekręceniu (włączenie stacyjki - brak świateł) - zaświeca się tablica zegarów, ekran komputera, panel klimatyzacji, wyświetlacze klimatyzacji;
    - po włączeniu świateł - ekran komputera na desce przygasa, oraz wyświetlacze klimatyzacji przygasają (logiczne - świecisz światła, bo jest ciemno, więc nie muszą tak ostro napierdzielać - nie wszędzie trzeba świecić cały rok bez sensu światłami). Reszta - jak świeciła, tak świeci. Nie ma różnicy w mocy świecenia guzików panelu klimatyzacji.

    Jeśli po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu klucza, panel nagle w jakiś dziwny sposób się włącza i świeci - to czas na podpięcie się pod komputer, albo odwiedziny u kogoś, kto się na tym zna...

    - - - Updated - - -

    aa..... LEDy.... może właśnie tutaj jest problem?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    załóż normalne żarówki to będzie działać...ledy delikatnie się świecą często...

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubajg
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    276

    Domyślnie

    Dokładnie, u mnie są we wszystkich pokrętłach założone ledy i po przekręceniu kluczyka delikatnie pali się dioda od podświetlenia regulacji temperatury, po włączeniu świateł oczywiście pali się o wiele jaśniej.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Kolega jak usłyszy cenę za ori żarówki do panelu klimy to z krzesła spadnie 40zł za sztukę
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar ka3orr
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147,1.9JTD,2002
    Postów
    22

    Domyślnie

    Po rozładowaniu się akumulatora wyciągnąłem żarówki,naładowałem akumulator i się naprawiło-km nie mrugają i na pokrętłach nic się niepotrzebnie nie świeci. Zostaje pytanie czy przyciski do świateł awaryjnych,przeciwmgłowych,otwierania bagażnika i centralki powinny być podświetlone non stop,bez względu na włączenie/wyłączenie świateł ? I ile Watów mają te oryginalne żarówki do podświetlenia pokręteł nawiewu,bo gdzieś słyszałem że 1.2W ?

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    czytałeś mój wpis powyżej? Myślę, że opisałem jasno i dokładnie.
    Przy WYŁĄCZONEJ STACYJCE - nic się nie podświetla
    Przy WŁĄCZONEJ STACYJCE (bez względu na światła - czy są włączone czy nie) - panel klimatyzacji (czyli również włączniki awaryjnych, przeciwmgielnych, otwieranie bagażnika oraz przycisk centralnego) się podświetla.

Podobne wątki

  1. Podświetlenie panelu klimatyzacji manualnej, żarówki
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-01-2018, 22:49
  2. [MiTo] Mito wymiana manualnej klimy na klimatronic
    Utworzone przez yogi_ow w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 12:50
  3. [159] Podświetlenie schowka nie gaśnie
    Utworzone przez scudo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 22:09
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 22:29
  5. Automatyczna klima na bazie klimy manualnej
    Utworzone przez ose w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 16:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory