Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Prośba o rade z ubezpieczycielem oraz pytanie o maske

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MdCyt
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Gt 1.9 JTDm
    Postów
    103

    Domyślnie Prośba o rade z ubezpieczycielem oraz pytanie o maske

    Kłaniam sie.

    Na początek krótsze pytanie, chciałbym się upewnić czy maska ze 147 przed lift czyli rok 2000-2004 będzie pasowała do Gt.

    Drugie zaś pytanie a właściwie prośbą o poradę.
    Po raz pierwszy (teraz już wiem) miałem nie przyjemność skorzystać usług z firmy odszkodowawczej. Przyjechała piękna Pani i po ogledzinach stwierdziła szkodę całkowitą. Wycenila samochód na 11.000tys z tego 75% czyli przy pozostawieniu alfy U mnie mogą mi wypłacić 7.000tyś. WTF!? Mniej więcej obliczylem ze za naprawę muszę wyrzucić 9.500tys.

    Co mam teraz zrobić?Jestem strona poszkodowaną i jeszcze muszę dołożyć około 2.500 tyś?

    Mówię oddam do ASO, oni wam wystawia rachunek za naprawe a ja będę spokojny. Odpowiedziała że to nie jest tak kolorowo jak myślę. Owszem mogę oddać do serwisu i np. serwis wystawi rachunek na 20.000tys wystąpi do nas o pokrycie naprawy ale ubezpieczyciel stwierdzi że ta kwota przekracza wartość samochodu i pokryje tylko 11.000tys reszte kwoty należnej będę ja musiał zapłacić.

    To są jakieś durne szacowania wartości pojazdu. Ubezpieczyciel wartosc samochodu powinien wywnioskowywac z umowy kupna, jaka tam stoi taka powinna być brana pod uwagę, jak jest w urzędzie. Ide opłacić podatek od zbogacenia to miła Pani w okienku prosi o umowę, jeśli tam jest wyższa niż mają w swoim programie to wiedzą w tedy która wziąść pod uwagę. Jak ściągnąć kasę z nas to im nie trzeba mówić jak muszą to zrobić szkoda że to nie działa w drugą stronę, a podobno prawo jest sprawiedliwe bajeczki dla dzieci na wieczorynke.

    Jak myślicie, co w tej sytuacji powinienem zrobić ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    a zmieścisz się biorąc faktury w 11 tysiącach?
    fakturowo z OC możesz naprawiać do wartości pojazdu

    maska pasuje, ma inny rozstaw spryskiwaczy

    możesz napisać odwołanie że wartość auta jest większa i jeśli nie chcą jej uznać weźmiesz rzeczoznawcę który wyceni wartość
    przed szkodą a kosztami rzeczoznawcy ich obciążysz
    ...

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MdCyt
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Gt 1.9 JTDm
    Postów
    103

    Domyślnie

    Z fakturami powinienem się zmieścić i nie przekroczyc 11.000 tys. Jedne części kupię gdzieś na szrocie oni chyba także wystawiają faktury.

    Myślałem właśnie aby wynająć rzeczoznawcę. Z tego Co się dowiedziałem istnieją jakieś kancelarię które na podstawie wyceny przez ubezpieczyciela robią swoją własną i ja przedstawiają. Od wyników tej wyceny oczywiscie sobie pobierają swoją należność.

    Ten rozstaw spryskiwaczy jest mniejszy czy większy od oryginału - Ty z pewnością będziesz wiedział o ile.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    możesz wynająć po prostu rzeczoznawcę, nie musisz kancelarii która weźmie % od wyników swoich działań, rzeczoznawcy płacisz za
    wycenę wartości przed szkodą i tyle, ewentualnie zlecasz mu też wyliczenie szkody i należności

    sporo...

    147 :
    http://allegro.pl/maska-pokrywa-siln...5.html#thumb/1

    GT :
    http://allegro.pl/alfa-romeo-gt-komp....html#imglayer
    ...

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MdCyt
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Gt 1.9 JTDm
    Postów
    103

    Domyślnie

    Rzeczywiście zobacz nigdy na to nie zwróciłem uwagi choć oglądałem maski 147

    Opozycjonista jak będę w Łodzi u chłopaków to osobiście Ci podziekuje

    Nie puszczaj sie ☺

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    jedziesz po części do Łodzi?
    ...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał MdCyt Zobacz post
    miałem nie przyjemność skorzystać usług z firmy odszkodowawczej.
    Mylisz rzeczoznawcę ubezpieczyciela z firmą odszkodowawczą. To właśnie rzeczoznawca określa wartość pojazdu przed szkodą i koszt naprawy, a także wartość wraku (w przypadku szkody całkowitej). Jeśli koszt naprawy (kosztorysowy) przekracza wartość pojazdu przed szkodą, to oczywiście można naprawiać samochód, ale tylko do pełnej wartości jego oszacowania przed wypadkiem. Oddając auto do ASO zapewne ten koszt przekroczą i będziesz musiał dopłacić z własnej kieszeni. Możesz jednak kupić nawet używane części (faktura zakupu, rachunek lub umowa kupna), odstawić auto do warsztatu wraz z częściami niezbędnymi do naprawy i czekać na efekt końcowy. Po naprawie wysyłasz ubezpieczycielowi fakturę za naprawę (nie większą niż 11000 zł) plus rachunek za auto zastępcze (nie musi być z wypożyczalni, bo możesz go wynająć nawet od osoby prywatnej).
    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    możesz wynająć po prostu rzeczoznawcę, nie musisz kancelarii która weźmie % od wyników swoich działań, rzeczoznawcy płacisz za
    wycenę wartości przed szkodą i tyle, ewentualnie zlecasz mu też wyliczenie szkody i należności
    Nie jest tak kolorowo, jak twierdzisz. To jest szkoda całkowita i wartość pojazdu przed wypadkiem jest określana programem do wyceny (marka, model, rocznik, wyposażenie, przebieg, stopień zużycia /zadbany, czy zaniedbany/). w tej sytuacji rzeczoznawca to tylko zbędny wydatek, bo program sam wyliczy wartość i wyjdzie taka jak to określił ubezpieczyciel. Można co najwyżej podnieść wartość pojazdu przed wypadkiem dokumentując nakłady poniesione na tuning, doposażenie samochodu, czy wymianę całych podzespołów.
    Cytat Napisał MdCyt Zobacz post
    Jestem strona poszkodowaną
    Jeśli zdarzenie spowodowało szkodę całkowitą, to zwykle dochodzi także do obrażeń ciała. Stłuczenia, naderwanie mięśni w odcinku szyjnym kręgosłupa, to dodatkowe parę tyś odszkodowania!
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    może zbędny może nie, pisałem o wyliczeniu wartości przed szkodą głównie i ewentualnie sprawdzenie kosztów naprawy - tu też są możliwości dla obu stron
    ubezpieczyciel lubi wprowadzić w całkowitą jak widzi że ma szansę... a nagle może się okazać że poszkodowany oświadczy że coś już było złamane/popsute
    i może się okazać że nie wejdzie w całkowitą

    masz kosztorys naprawy? pokaż co tam dali do wymiany
    ...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Jeśli zdarzenie spowodowało szkodę całkowitą, to zwykle dochodzi także do obrażeń ciała. Stłuczenia, naderwanie mięśni w odcinku szyjnym kręgosłupa, to dodatkowe parę tyś odszkodowania!
    Dokładnie. Zawsze po takim zdarzeniu trzeba udać się od lekarza i powiedzieć, że boli Cię szyja, noga i ręka
    Ostatnio znajomy za sam ból szyji dostał 1500zł i zwolnienie L4 gratis od lekarza

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał mufas Zobacz post
    Ostatnio znajomy za sam ból szyji dostał 1500zł i zwolnienie L4 gratis od lekarza
    W 2011 r za takie coś z PZU dostałem 7,5 tyś zł. 4% trwałego uszczerbku na zdrowiu, z tym że odszkodowanie to nie tylko kasa za uszczerbek na zdrowiu, ale także utracone dochody, koszt leczenia i rehabilitacji, oraz dojazdy do placówek medycznych (jeszcze kilka składników odszkodowania by się znalazło).
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

Podobne wątki

  1. Prośba o rade sprzędło + dwumas
    Utworzone przez jedker w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 11:25
  2. Alfa Romeo 156 1.9 jtd małe pytanie oraz prośba o pomoc .
    Utworzone przez AlfaLuca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 15:59
  3. trasa Wro-Dąbki prośba o rade
    Utworzone przez holdek w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 11:53
  4. prośba o rade - diagnoze
    Utworzone przez jendriu w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 13:01
  5. Felgi aluminiowe- prośba o rade
    Utworzone przez KaKa w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 10:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory