Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pierwsza Alfa prosze o pomoc i opinie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    ALFA 147 1.6 TS 105 km 2002 138tys km
    Postów
    2

    Domyślnie Pierwsza Alfa prosze o pomoc i opinie

    Witam sprowadzilem własnie swoja pierwsza w zyciu alfe 147 1.6 TS w wersji 105 konnej z 138 tys km przebiegu. Prosze o opinie oraz porady w miare mozliwosci. Jak to po sprowadzeniu auta planuje wymiane wszystkiego co mozliwe:
    -oleju silnikowego nie do konca wiem jaki w instrukcji ma 5w30 na forum czytalem ze wiekszosc stosuje 10w40
    VALVOLINE MAXLIFE 10W40 lub MAGNATEC_10W40_4L
    a jesli z 5w30 to:
    VALVOLINE SynPower MST C3 5W30
    -rozrzad razem z pompa wody
    marki RUVILLE ze sklepu rozrzad pl cena 385 zl
    -olej skrzyni biegow
    VALVOLINE Axle Oil 75W/90 GL-5
    FUCHS TITAN SINTOPOID 75W90 (tutaj jesli ktos korzystal prosze o opinie
    -filtry powietrza juz zamowione FILTRONA weglowy kabinowy i BOSHA dolotowy
    -plauje swiece nie wiem kiedy byly wymieniane serwis mam do 90 tys i do tego czsu zadnej wymiany nie bylo wpisanej w ksiazke niby auto ladnie pali ale nie chce 2 razy sie z nim dlubac mozecie cos konkretnego polecic z dobrej marki i w rozsadnej cenie?
    -ciegna mam do wymiany/przesmarowania gdyz nie wraca a luz wiec jak smarowanie nie pomoze to wymiana

    Prosze o porade gdzie w szczecinie jest dobry mechanik bo chce by ktos profesjalnie wymienil rozrzad stosujac blokady do 147 a nie od innych modeli i zajal sie reszta lecz nie w cenie ASO

    PS Jesli o czyms nie pomyslalem to prosze o zwrocenie mi uwagi na to.
    Z gory dziekuje za wszystkie komentarze.
    Przepraszam za brak linkow ale nie moge ich dodawac
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120km 2007r.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Olej do skrzyni Valvoline z tego co widzę to półsyntetyk a już Fuchs syntetyk, natomiast szukasz 75W90 w instrukcji przynajmniej ja mam Tutela Car 75 Synth a on już ma 75W80, jest on zalecany przez producenta a jego cena nie jest wysoka, udało mi się kupić za około 30zł/l. Według producenta nie zaleca się wymiany oleju a jedynie jego dolanie, ale wiadomo że zawsze lepiej raz na jakiś czas to wymienić. Olej do silnika szukasz 4l, pamiętaj tylko że wchodzi 4.4l, co do gęstości w instrukcji masz w jednej tabelce podany 10W40, natomiast w drugiej już wystepują 2 rodzaje 10W40 i 5W30, na forum również spotkałem się z tym że większość stosuje 10w40. Jak już wymieniasz wszystko możesz się zastanowić nad płynem od wspomagania i według mnie koniecznie płynu hamulcowego. Co do rozrządu i świec się nie wypowiem dopiero będzie mnie to czekało, a filtry to już Twój wybór, każda firma ma negatywne i pozytywne opinie.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    ALFA 147 1.6 TS 105 km 2002 138tys km
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał NowakGK Zobacz post
    Olej do skrzyni Valvoline z tego co widzę to półsyntetyk a już Fuchs syntetyk, natomiast szukasz 75W90 w instrukcji przynajmniej ja mam Tutela Car 75 Synth a on już ma 75W80, jest on zalecany przez producenta a jego cena nie jest wysoka, udało mi się kupić za około 30zł/l. Według producenta nie zaleca się wymiany oleju a jedynie jego dolanie, ale wiadomo że zawsze lepiej raz na jakiś czas to wymienić. Olej do silnika szukasz 4l, pamiętaj tylko że wchodzi 4.4l, co do gęstości w instrukcji masz w jednej tabelce podany 10W40, natomiast w drugiej już wystepują 2 rodzaje 10W40 i 5W30, na forum również spotkałem się z tym że większość stosuje 10w40. Jak już wymieniasz wszystko możesz się zastanowić nad płynem od wspomagania i według mnie koniecznie płynu hamulcowego. Co do rozrządu i świec się nie wypowiem dopiero będzie mnie to czekało, a filtry to już Twój wybór, każda firma ma negatywne i pozytywne opinie.
    Akurat plyn od hamulcowy byl wymieniany w zeszlym roku a od wspomagania (rozowy nazwy nie pamietam) musze tylko dokupic i dolac po tylu latach czysty jak lza.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Świece co 100tys km powinny być wymieniane i proponuje nie kombinowac tylko kupić orginalne bo z zamienikami bywa różnie (masz 2 świece na cylinder), proponuje wymienić też pasek wielorowkowy od osprzętu wraz z napinaczem i chyba rolka prowadzącą - no chyba że były niedawno wymieniane...
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. Kupię/zaienie się za alfe 156 prosze o pomoc i opinie - najlepiej z LPG i z podkarp
    Utworzone przez konrad251 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 21:11
  2. Crosswagon z 2005 r samochod dla taty - Ostrow Mazowiecka - prosze o opinie i pomoc
    Utworzone przez htomek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 18:14
  3. Alfa 156 prosze o opinie
    Utworzone przez .AR is fun. w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 17:31
  4. Alfa 147 prosze o opinie
    Utworzone przez spdii w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 11:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory